Női kézi Eb: a címvédő nagy csatában legyűrte Lekicséket

2014.12.08. 21:56
A horvát-magyar közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában a társrendező horvátok 30–28-ra kikaptak Svédországtól, a címvédő Montenegró pedig szintén nagy csatában 22–19-re nyert Szerbia ellen.

C-CSOPORT C-CSOPORT

SVÉDORSZÁG–HORVÁTORSZÁG

Igazi gólgálát hozott a társházigazda horvátok bemutatkozása. A svédek elleni találkozó kifejezetten szorosan alakult, először a 12. percben volt két gól a felek között – akkor a vendégek vezettek 7–5-re, de ellépniük 14–11 után sem sikerült, és a szünetre 17–17-tel fordultak a felek.

Sőt az első támadásból fordítottak a horvátok (17–18), más kérdés, hogy ekkor voltak előnyben utoljára, és ezt követően folyamatosan csak futottak az eredmény után, de Penezicék legalább 23–20-ról is vissza tudtak kapaszkodni (24–24).

Hét perccel a vége előtt eldőlni látszott a mérkőzés, a svédek 20 másodperc alatt egyről háromra növelték az előnyüket (29–26), innen pedig már nem volt visszaút (30–28).

(11–12)
Ld: Huber, Naidzinavicius 6-6, Minevskaja 5, Steinbach 4, ill. Polman 7, Groot 6, Broch, Smeets 4-4

MONTENEGRÓ–SZERBIA

Kiválóan kezdett a címvédő, hiszen bár az első gólt a szerbek szerezték, Katarina Bulatovicsék öttel feleltek erre az első negyedórában (5–1). Szépen fokozatosan elkezdett azonban visszazárkózni Bandelier vezette szerb csapat, és a 24. minutumban már csak egy volt közte (7–6).

A játékrész hajráját ismét megnyomták a montenegróiak (10–7), a második félidőre pedig Lekics beállításával próbáltak új életet adni a támadójátéknak a szerbek.

Ez olyannyira sikerült is, hogy 12–12-re fel is jöttek, majd 13–13-nál a vezetésért támadhattak, de 14–14 után egy 3–0-s etappal ellépett a címvédő (17–14), sőt, Lazovics találatával az 51. percben már öttel égtek a szerbek (20–15).

Lekicsék persze nem adták könnyen magukat, és három perccel később már csak kettő volt a hátrány (20–18), de ennél közelebb nem tudtak jönni (22–19).