nemzetisport.hu
2014.11.28 23:49 Frissítve: 2015.01.30 02:43

Női kézi: a dánok meggyőzőek; Lekics játszana az Eb-n

Dánia Norvégia után Szerbiát is legyőzte a Möbelringen-kupa elnevezésű női kézilabda felkészülési tornán. Az északiak meggyőző játékot nyújtva 12 találattal bizonyultak jobbnak a szerbeknél. A házigazda norvégok egy góllal nyertek a franciák ellen, a győri Heidi Löke két találatot jegyzett.

A vb-ezüstérmes Szerbia nincs könnyű helyzetben, hiszen kisebb-nagyobb sérülések miatt Andrea Lekicset, Szanja Damnjanovicsot, Katarina Tomasevicset és Dragana Cvijicet is nélkülöznie kell egyelőre. Lekics a minap kijelentette, ott lesz az Eb-n, bár kérdés, milyen fizikai állapotban, hiszen a tornára indulási nap előtt állhat majd csak először edzésbe bokasérülését követően.

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA
MÖBELRINGEN-KUPA, 2014
2. FORDULÓ
Dánia–Szerbia 32–20 (18–13)

Gólszerzők: Kristiansen 7, S. Jörgensen, Möller, Tranborg 4-4, L. Jörgensen, Kviesgard 3, Nörgaard, Jensen 2-2, Grigel, Hansen, Pedersen 1-1, ill. Bandelier 5, Popovics 3, Krpezs, Lojpur, Sztepanovics, Sztioljkovics 2-2, Nisavics, Radojevics, Radoszavljevics, Rajovics 1-1

Norvégia–Franciaország 21–20
Gólszerzők:
Riegelhuth-Koren 7, Kristiansen 4, N. Mörh, Solberg 3-3, Jakobsen, Löke 2-2, ill. Pineau 5, Dembélé 4, Lacrabere 3, Kamto, Landre, Zaadi 2-2, Minko, Niombla 1-1

CSÜTÖRTÖKI EREDMÉNYEK
Norvégia–Dánia 21–24 (8–14)
Szerbia–Franciaország 18–22 (8–13)

2014.12.22 11:10:04

Női kézilabda Eb 2014 nemzetisport.hu

Kristina Kristiansen 5.5 gólpasszt adott meccsenként • Kiss Éva leszorult a kapusok dobogójáról.

2014.12.21 17:17:32

Női kézilabda Eb 2014 CSERHÁTI ZOLTÁN

A Fradi irányítója 10 gólig jutott, de az olimpiai bajnok a szünet után magára talált, és felülkerekedett.

2014.12.21 15:08:46

A félidőben még a 2012-es aranyérmes vezetett eggyel, a szünet után Bundsen kivédte az ellenfél szemét.

2014.12.21 10:49:35

Ki a jobb? Magyarok! Na jó, de melyik? Itt a döntő, benne a magyar és a szlovákiai kézis szépség különleges fotóival.

2014.12.20 11:50:53

Horvát–szlovák meccs a döntőbe kerülésért: ezt kínálja a kézi Eb legszebb játékosát kereső versenysorozatunk mai felvonása.