NFL: Rodgerst és a meccset is elveszítette a Green Bay

LUKÁCS DÁNIELLUKÁCS DÁNIEL
2013.11.05. 07:36
Rodgers „kezelés alatt” (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban (NFL) szereplő Green Bay Packers 27–20-ra kikapott a Chicago Bearstől, ráadásul elveszítette irányítóját, Aaron Rodgerst, aki vállsérülést szenvedett az első negyedben egy földre vitel közben. Rodgers bal válla sérült meg, nem tudta folytatni a játékot, de pontos diagnózis csak később várható. A helyére beálló Seneca Wallace nem tudott élni a lehetőséggel, nem úgy a Jay Cutlert helyettesítő Josh McCown, aki győzelemig vezette a Chicago Bearst.

A mérkőzés valójában két és fél perc elteltével dőlt el, amikor a Chicago Bears védelme egy ígéretes, kiegyensúlyozott támadás végén nemcsak megállította a Green Bay Packerst a vörös zónában, de azzal, hogy Shea McClellin sackje révén ki is vette a játékból a hazaiak irányítóját, Aaron Rodgerst, olyan kedvező helyzetbe hozták magukat, amilyenben régen voltak a Lambeau Fielden. Rodgers bal válla sérült meg a földre vitel közben, majd miután próbálgatta, bement az öltözőbe, és később már csak melegítőben tért vissza az oldalvonal mellé.

Ez egyben azt is jelentette, hogy kiesett a Packers offense legfontosabb eleme, ugyanis Green Bayben egyértelműen a liga egyik legjobb irányítója köré épült a támadósor, és az első drive során bemutatott sokszínű játékot Seneca Wallace (19/11, 114 yard, INT) a működő futások (Eddie Lacy 150 yard, TD) segítségével sem tudta utánozni. Az ágyéksérülés miatt hiányzó Jay Cutler helyén kezdő Josh McCown (41/22, 272 yard, 2 TD) viszont fel tudott nőni a feladathoz, és kielégítően vezényelte a Chicago offense-t elsősorban Matt Forte (125 futott, 54 elkapott yard, TD) és Brandon Marshall (107 elkapott yard, TD) támogatásával.

A nyitó támadássorozat végén a Mason Crosby által értékesített mezőnygólra két és fél perc elteltével érkezett a Chicago válasza egy hatpontos McCown-Marshall összjáték formájában. A következő drive-ban Julius Peppers húzta le Wallace sáncról fölpattanó passzát, de a Bears nem tudott élni a lehetőséggel, ráadásul a Packers speciális egysége blokkolni tudta a vendégek puntját, amit rögtön touchdownra is váltott James Starks egy 32 yardos futással (10–7).

Szokatlan élmény: vereség a Bearstől (Fotó: Reuters)

Ekkor úgy tűnhetett, hogy sikerült lendületet szereznie a Green Baynek, de a második negyedben már csak egy first downt tudtak szerezni a „sajtfejűek”, miközben a Bears felpakolt 10 pontot a táblára, így előnnyel vonulhatott szünetre (10–17). A második félidő elején ismét úgy tűnt, hogy a momentum a hazaiak oldalán van, miután Lacy egy 56 és egy 1 yardos futást követően egyenlített, majd Crosby meglepetésszerű onside kickjét követően Jamari Lattimore szerezte meg a labdát.

Ezt az ajándék labdabirtoklást viszont csak mezőnygólra tudta váltani a Green Bay (20–17), amely a vezetést ugyan megszerezte, de ezt követően már nem tudtak mélyen behatolni a vendégek térfelére, így a Chicago számára elég volt egy TD-vel átvenni a vezetést még a harmadik negyedben, majd a negyedikben egy kilencperces drive segítségével az órát is le tudták pörgetni egy perc alá, Robbie Gould pedig mezőnygóljával beállította a végeredményt. A Chicago a rájátszással együtt hat vereség után tudta legyőzni a Packerst, a Lambeau Fielden 2007 ősze után tudott újra meccset nyerni.
Green Bay Packers–Chicago Bears 20–27

Az NFC North élén hármas holtverseny alakult ki ezzel, ugyanis a Detroit Lionshoz hasonlóan a Green Bay és a Chicago is 5/3-as győzelem/vereség mutatóval áll – a csoport végén a Minnesota Vikings 1/7-tel vegetál.