Pitbull nem Selena Gomez; Sherman elcsendesítette a 49erst

2014.11.27. 22:14
Az elnöki kegyelmet egy pulyka kapta, nem a Medvék (Fotó: Reuters)
A profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. játékhetének hálaadásnapi összecsapásán a Detroit gyenge kezdése ellenére is legyőzte a Chicagót. Matt Stafford 391 yardot és két touchdownpasszt osztott ki, a Bears pedig csupán az első negyedben tudta tartani a lépést ellenfelével. A másik két mérkőzésen a Philadelphia Eagles a Dallas Cowboyst, míg a Seattle Seahawks a San Francisco 49erst ütötte ki.

Az NFL 13. hálaadásnapi mérkőzésén a Detroit Lions a Chicago Bearst fogadta. Fel kellett kötnie a gatyát a vendégcsapatnak, miután a Lions ebben a szezonban az egyik legjobb védelemmel rendelkezik.

Az első percekben a Detroit egyik egysége sem volt a helyzet magaslatán, a támadók gyorsan lejöttek a pályáról, míg a Jay Cutler vezette Bears támadósora meglepetésre simán átjutott a hazai védelmen, Alshon Jeffery tízyardos TD-jéval pedig rögtön megszerezte a vezetést (7–0).

Az első detroiti pontokra sem kellett sokat várni, miután az ellentámadásból mezőnygól-távolságig jutottak, Matt Prater 46 yardról berúgta (7–3).

Matt Stafford labdavesztése sokba került a hazaiaknak, a Chicago pedig hét yardról próbálkozhatott. A második próbálkozásból siker született, ismét Alshon Jeffery kapott hat pontot érő passzt (14–3).

Két touchdownjával parádés első játékrészt zárt a Bears, Marc Trestman csapata ugyanis a legutóbbi hat mérkőzésén pontos sem tudott szerezni.

A második negyedben Calvin Johnson fantasztikus TD-elkapásával 14–10-re módosult az eredményt. Johnson két védő között húzta le a labdát.

Kövessen minket a Facebookon is!

A Bears ellőtte puskaporát, míg a Lions kezdett belejönni, Joique Bell egyyardos futott touchdownjával pedig át is vette a vezetést (17–14).

Az első félidő utolsó perceiben Stafford remek drive-ot vezetett, és egészen a vendégek vörös zónájáig jutott, a befejezés pedig ismét Johnson nevéhez fűződik, aki 109 yardjával és két TD-jéval elképesztő negyedeket mutatott fel, csapata pedig tízpontos előnnyel vonulhatott nagyszünetre (24–14).

A harmadik negyed első pontszerzéséig az etap feléig kellett várni, amikor a Chicago Robbie Gould mezőnygóljának hála hét pontra csökkentette a hátrányát (24–17).

Az ünnepi meccsen a a Detroit Lions hálát adhatott a Chicago Bears gyenge védekezéséért (Fotó: Reuters)

Az utolsó etap elejét touchdownnal nyitotta a Lions, Bell egy yardról vitte be a labdát a Bears végzónájába (31–17).

Jay Cutler ezúttal sem húzta ki a találkozót interception nélkül, amit az Oroszlánok mezőnygóllal büntettek meg (34–17).

A hazaiak lepörgették a maradék perceket, a Bears már nem tudott pontokat szerezni, sőt, Cutler az utolsó pillanatban másodszor is eladta a labdát. A Detroit 34–17-re megnyerte az első hálaadásnapi csoportrangadót, így 8–4-es mérleggel áll.

Tony Romónak nagyon nehéz estéje volt a Philadelphia ellen (Fotó: Action Images)

DALLAS COWBOYS–PHILADELPHIA EAGLES

A Nemzeti főcsoport Keleti főcsoportjának kiemelkedő csapatai (mindkét csapat 8–3-as mérleggel várta az összecsapást) találkoztak a második találkozón. Parádésan kezdte a mérkőzést az Eagles és Mark Sanchez (20/29, 217 yard, 1 TD), az irányító előbb egy futott TD-nal jelentkezett, majd Jordan Matthewsnak adott 27 yardos hatpontos átadást. Érdekesség, hogy a két támadássorozat során alig több mint öt percig volt a labda a philadelphiaiaknál, de ezalatt is megtettek 80 illetve 88 yardot a TD-ig (0–14).

Pitbullnak alighanem volt már jobb fellépése is

A második játékrészben a liga legtöbb futott yardjával bíró DeMarco Murray játékával szépítettek a dallasiak (7–14), de a védelemnek sem a futásra (17 kísérletből 99 yard), sem a passzjátékra (Sanchez mutatói az első félidőben: 17/24, 202 yard, 1 TD), ráadásul még Cole Beasley is elejtette a labdát a saját térfelén, de a házigazda védelme legalább annyit elért, hogy mezőnygólokon tartotta az ellenfelet (7–23).

A fantasztikusnak kevéssé nevezhető félidei Pitbull-show (pedig tavaly Selena Gomez milyen jó volt! – akkor mondjuk nyert is a Cowboys) után LeSean McCoy pillanatai következtek, előbb viszonozta a dallasi kölcsönt, és egyből ziccerbe hozta az ellenfelet – de Dan Bailey rúgásával csak három ponttal zárkóztak a texasiak –, majd 38 yardos vágtájával végleg eldőlni látszott az összecsapás (10–30).

A második félidőben már egyértelmű volt a Sasok célja, futni a labdával minél többször, Sanchez is többet tett meg talajon (26 yard) mint amennyit passzaival haladt a csapat (15), de ez is belefért, mert McCoy tarthatatlannak bizonyult (159 yard), miközben Murray csupán 73-ig, Tony Romo pedig csak árnyéka volt önmagának (158 yard, 2 interception).

A negyedik negyedben Cody Parkey a negyedik mezőnygólját is értékesítette, Romo pedig újabb labdát adott el, így a Sasok végül 33–10-ra nyertek, sikerükkel pedig 9–3-ra módosították a mérlegüket és óriási lépést tettek a csoportelsőség felé.

Sherman két interceptionjével elcsöndesítette a 49erst (Fotó: Twitter)

SAN FRANCISCO 49ERS–SEATTLE SEAHAWKS

A Nemzeti főcsoport tavalyi döntőjének „visszavágóján” a Nyugati csoport két, egyaránt 7–4-es mérleggel álló csapata találkozott a mérkőzésen. Mindkét együttes számára égető szükség volt a győzelemre, de a Seattle úgy utazott el San Franciscóba, hogy elmúlt öt meccsén képtelen volt nyerni a 49ers otthonában.

Az első negyed közepén Richard Sherman interceptionje után Robert Turbin touchdownjával szerzett vezetést a címvédő. (0–7) Shermannek ez volt a 22. interceptionje – a meccs folyamán később megszerezte a 23.-at is –, az első négy évben az aktív játékosok közül senkinek sem volt ennyi.

Turbiné volt az első negyed egyetlen pontszerzése, egyben a találkozó egyetlen TD-je is. A mérkőzés innentől kezdve Steven Hauschkáról szólt, aki négy field goalt szerzett a mérkőzés során. A San Francisco egyetlen pontszerzése Phil Dawson 40 yardos field goalja volt a harmadik negyedben.

A Seattle 19–3-ra nyert – érdekesség, hogy az előző fordulóban a konferenciaelső Arizona elleni, szintén csoportrangadón is ennyire győzött a Seahawks – 8–4-es mérlegével feljött a főcsoport ötödik, wild card pozíciót érő helyére.