nemzetisport.hu
2013.10.21 02:25 Frissítve: 2014.11.14 01:28

A Texans sem tudott véget vetni a Chiefs tündérmeséjének

Tovább tart a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban szereplő Kansas City Chiefs tündérmeséje: az előző szezonban két győzelmet arató, ezzel a legrosszabbként záró együttes idénybeli hetedik mérkőzését is megnyerte, ezúttal a Houston Texans ellen.

Geno Smith sikerre vezette a Jetst a Patriots elleni csoportrangadón (Fotó: Action Images)

A csapatok adatlapja
Az alapszakasz menetrendje
Az alapszakasz menetrendje – 2
A csoportok állása

A New England Patriots a hajrában ugyan kiegyenlített, hosszabbítás után azonban így is 30–27-es vereséget szenvedett a New York Jetstől. A mindent eldöntő mezőnygólt a ráadásban Nick Folk szerezte – érdekesség, hogy pillanatokkal korábban 56 yardról mellé lőtt, de a játékvezetők szabálytalanságot fújtak a védőkre, és a jóval kedvezőbb helyzetből végül nem hibázott a hazai játékos. A vendégeknél hosszú kihagyás után visszatért a pályára Rob Gronkowski, a tight end 114 yardja sem ért azonban sikert.

A játéknap (eddigi) pontokban leggazdagabb mérkőzésén a Washington Redskins a hajrában szerzett TD-vel 45–41-re nyert a Chicago Bears ellen. Mindkét csapatban akadt egy triplázó, a hazaiaknál Roy Helu, a venégeknél Matt Forté futott három TD-t. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a Bearst irányító Jay Cutlert ágyéksérülés miatt hamar le kellett cserélni.

Hozzá hasonlóan a St. Louis Rams irányítója, Sam Bradford sem tudta befejezni a Carolina elleni meccset, amelyen a hazaiak vezére, Cam Newton szinte hibátlan játékot mutatott be (17 passzkísérletéből 15 volt sikeres, 204 yardért és 1 TD-ért, emellett pedig 10 futásból 26 yardot is összeszedett). A találkozón volt egyébiránt interception utáni visszahordott TD és safety is.

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

Szavazás kezdete: 2013. 10. 15

Fontos csoportrangadót nyert meg a Dallas Cowboys, amely 17–3-ra verte meg a Philadelphia Eaglest, a Cincinnati Bengals pedig az utolsó másodpercben elért mezőnygóllal kerekedett a Detroit Lions fölé. Utóbbi két együttes mindkét sztárelkapója, A. J. Green és Calvin Johnson is 155 yardig jutott, előbbi egy, utóbbi két hatpontos szerzett ezekből.

A szezont kiválóan kezdő Miami Dolphins ezúttal a Buffalo Billstől kapott ki – korábbi rúgója, Dan Carpenter utolsó perces mezőnygóljával –, míg a Jacksonville Jaguars a San Diego Chargers ellen sem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát.

Az Atlanta és a Tampa Bay egyaránt a várakozásokat jócskán alulmúlva kezdte a szezont, a gödörből kilépés felé pedig a Falcons tett ezúttal egy nagy lépést, a 273 yardot és 3 TD-t passzoló Matt Ryan vezérletével 31–23-ra legyőzte a Buccaneerst.

A San Francisco sorozatban a negyedik sikerét aratta, a 49ers a Tennessee Titans vendégeként gyakorlatilag három negyed után eldöntötte a mérkőzést. Ekkor már 24–0-ra vezettek Colin Kaepernickék (199 passzolt, 68 futott yard, 1 futott TD), a 49ersben rajta kívül támadó oldalón még a két hatpontos futó Frank Gore-t kell még mindenképpen kiemelni. A házigazda a záró játékrészben szépített ugyan Jake Locker két TD-passzával és Rob Bironas közeli mezőnygóljával, de Kassim Osgood fumble utáni pontszerzése eloszlatta a Titánok reményeit.

Tamba Haliék ötször gyalulták földbe Chase Keenumot (Fotó: Action Images)

A Kansas City Chiefs parádésan kezdte a szezont, hiszen hat forduló alatt háromszor annyi sikert (6) aratott, mint az egész 2012-es idényben. Az immár hivatalosan is leghangosabb stadionban (137.5 decibellel Guinness-rekorder lett az Arrowhead Stadion) az előző szezonban 11–1-es kezdése óta szenvedő Houston Texans Chase Keenum irányításával és Randy Bullock 48 yardos mezőnygóljával megszerezte a vezetést (0–3), sőt, a 86 yardig és egy TD-ig jutó Jamaal Charlers hatpontosa után a fiatal irányító az újonc DeAndre Hopkinsnak adott passzával ismét előnyben volt (7–10).

A félidő hajrájában Alex Smith futott TD-jével fordított azonban a Chiefs (14–10), amely innentől kezdve már nem engedte ki a kezéből a sikert – összesen három mezőnygól született a második 30 percre ugrásszerűen feljavuló védelmeknek köszönhetően. A vendégek a mérkőzés mellett klasszis futójukat, Arian Foster és kiváló linebackerjüket, Brian Cushingot is elvesztették sérülés miatt, a Főnökök pedig 7–0-ra módosították mérlegüket, amely a 2003-as 9–0-s kezdés óta a legjobb a csapat részéről.

A címvédő Baltimore Ravens Pittsburghbe látogatott csoportrangadóra, de Joe Flaccóék egészen a záró felvonásig egyszer sem tudtak TD-t szerezni. A védelmek összecsapásán Heath Miller elkapásával került előnybe a Steelers, ezt követően Suisham és Tucker mezőnygólpárbajával haladtak előre a csapatok, amíg Dallas Clark egyyardos TD-jével ki nem egyenlített a bajnok (16–16). A szezont négy vereséggel kezdő acélvárosiaknak azonban volt még egy válaszuk, és végül Suisham negyedik mezőnygóljával megszerezték a sikert.

A Green Bay alaposan bekezdett a Cleveland Browns ellen, Finley elkapott és Lacy futott TD-jével 14–0-ra ellépett, a vendégek pedig csak Cundiff mezőnygóljaival tartották a lépést. A záró felvonásban ugyan TD-ig jutottak a vendégek, Jordan Cameron szezonbeli 6. pontszerzése mellett azonban ebben a 15 percben csak Aaron Rodgers két újabb TD-passzát jegyezhettük fel, a Packers így végül simán, 31–13-ra diadalmaskodott.