Kétgólos hátrányból mentett pontot a Bayern a Leipzig otthonában

DÓCS ÁKOSDÓCS ÁKOS
2023.09.30. 18:23
Harry Kane tizenegyesgóljával egyenlített a Bayern az RBL ellen (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójában az RB Leipzig 2–2-es döntetlent játszott odahaza a Bayern Münchennel.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
RB LEIPZIG–BAYERN MÜNCHEN 2–2 (2–0)
Lipcse,
Red Bull Aréna, 47 069 néző. Vezette: Fritz
RB LEIPZIG:
Blaswich – Henrichs (Klostermann, 86.), Simakan, Lukeba, Raum – X. Simons, Schlager, Kampl (Seiwald, 64.), Forsberg (Baumgartner, 72.) – Poulsen (Sesko, 72.), Openda (F. Carvalho, 86.). Vezetőedző: Marco Rose
BAYERN: Ulreich – Laimer, Upamecano, Kim Min Dzse, A. Davies – Kimmich, Goretzka (Guerreiro, a szünetben) – L. Sané, Musiala (Choupo-Moting, 87.), Coman (Tel, a szünetben) – Kane. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Gólszerző: Openda (20.), Lukeba (26.), ill. Kane (56. – 11-esből), L. Sané (70.)

Gulácsi Péter szerdán a Wehen elleni Német Kupa-mérkőzésen a kezdőben kapott lehetősége hosszú sérülése után, de a Bayern München ellen Janis Blaswichnak szavazott bizalmat Marco Rose. A német kapusnak már a 3. percben óriási bravúrt kellett bemutatnia – Harry Kane pazar átadással ugratta ki Jamal Musialát, aki egy az egyben maradt, de nem tudta elrúgni a labdát Blaswich mellett.

A 20. percben jött a hideg zuhany a bajorok számára, egy bedobás után Poulsen szépen tartotta meg a labdát, majd Schlagerhez passzolt, aki remekül indította Lois Opendát. A 23 éves belga csatár Kim Min Dzsével maradt egy az egyben, a bal lába felé húzta a labdát, tíz méterről pedig a jobb alsó sarokba lőtt Ulreich mellett. 1–0

Hat perccel a vezető gól után jobb oldalról jöhetett szöglettel a hazai csapat – Ulreich elnézte a beadást, még Openda is meglepődött, milyen csúnyán a labda alá szaladt a Bayern kapusa. A csatár nem tudott reagálni, de a testéről Castello Lukeba elé pattant a labda, a védő nem pánikolt, ballal állítás nélkül az üres kapuba lőtt. 2–0

Az első órában önmaga árnyéka volt a müncheni gárda, de az 54. percben egy tizenegyesnek köszönhetően visszajött a meccsbe – Sané szabadrúgásába Henrichs nyúlt bele kézzel, Harry Kane nem rontotta el a büntetőt. 2–1

Negyedórát ugrunk az időben, amikor is Leipzig-szögletből indult meg a vendégcsapat – Musiala nyargalt egy jó 40 méteren át a labdával, majd remek ütemben passzolt Sanénak. Képtelenek voltak őt felvenni a hazaiak, a Bayern tízese pedig nem rontott, kilőtte a jobb alsót. 2–2

A hajrában mindkét csapat kiharcolhatta volna a győzelmet, de az állás már nem változott – döntetlennel ért véget a forduló rangadója.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: itt a vége, döntetlen lett a rangadó!

90+4. perc: Kane beadásából Choupo-Moting fejelt, de Blaswich védeni tudott.

90. perc: hat perc a ráadás.

87. perc: Choupo-Moting jött be Musiala helyére.

86. perc: Klostermann és Carvalho kap pár percet, Openda és Henrichs kocogott le.

82. perc: hosszú idő után Leipzig-lövés – jobb oldali beadás mindenki előtt elment, végül Raum kísérletezett, de kicsit lecsúszott a labda a lábáról.

81. perc: Tel kapott sárga lapot reklamálásért.

72. perc: Sesko és Baumgartner állt be Forsberg és Poulsen helyére.

72. perc: Musiala is besárgult.

70. perc: KIEGYENLÍT A BAYERN! A Leipzig szögletéből indult meg a vendégcsapat, Musiala nyargalt egy jó 40 méteren át a labdával. Remek ütemben passzolt Sanénak, akit képtelenek voltak felvenni a hazaiak, a Bayern tízese egy az egyben nem rontott, kilőtte a jobb alsót.

65. perc: a gólszerző Lukeba kapott lapot időhúzásért.

64. perc: Seiwald váltotta Kamplt.

60. perc: NAGY BOMBA! Guerreiro került lövőhelyzetbe a tizenhatos előterében, a ballábas bomba éppencsak elsüvített Blaswich kapuja mellett.

56. perc: MEGVAN A SZÉPÍTÉS! Blaswich eltalálta a sarkot, még hozzá is ért a labdához, de Harry Kane nem csak jól helyezte,hanem erőt is tett bele.

54. perc: TIZENEGYES! Sané szabadrúgása felpattant Henrichsről, a bíró szögletet jelzett. A német szélső kezezést reklamált, a Fritzet pedig ki is hívta a VAR. A visszanézés után tizenegyest kapott a Bayern!

53. perc: Simakan is sárgát kapott.

51. perc: Upamecano vágta fel Poulsent, sárga lapot kapott.

48. perc: Poulsen fejelhetett szöglet után, Ulreichnek nem kellett védenie.

46. perc: a szünetben kettőt cserélt a Bayern, Goretzka és Coman jött le, Tel és Guerreiro állt be.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre simán vezet a Leipzig.

45+2. perc: Sané brilliáns csellel fordult le két lipcsei védőről, majd Laimerrel játszott össze. A tizenhatos vonaláról a hosszú felsőt vette célba, de nem talált kaput.

45. perc: Ulreich kapott sárga lapot.

44. perc: ezt megúszta a Bayern – megint Openda ugrott ki, a csele után Ulreich felvágta. Tizenegyes helyett a Bayern jöhet szabadrúgással les miatt.

42. perc: Laimer és Raum futott versenyt, utóbbi végül megtartotta a labdát, de a továbbpassz után lennmaradt. Nincs komoly baja, mehet tovább a mérkőzés.

37. perc: Harry Kane volt durva, a jutalma egy sárga lap.

34. perc: Laimer tört volna be a tizenhatoson belülre, azonban most is remekül védekeztek a lipcseiek.

30. perc: a Bayern hiába birtokolja többet a labdát, nagyon lassan játszik, s képtelen komoly helyzetet kialakítani.

26. perc: OTT A MÁSODIK HAZAI GÓL! Jobb oldali szöglet után Ulreich csúnyán a labda alá szaladt, majd Opendáról Castello Lukeba elé pattant a játékszer. A védő nem pánikolt, ballal állítás nélkül az üres kapuba lőtt.

25. perc: Openda esett el Upamecano mellett a tizenhatoson belül, de a bíró nem fújt a sípjába. Szöglet.

23. perc: Kingsley Coman cselezett befelé, s távolról próbálkozott – a lövés nem volt veszélyes, jócskán a kapu fölé ment.

20. perc: VEZET A LEIPZIG! Egy bedobás után Poulsen szépen tartotta meg a labdát, majd Schlagerhez passzolt, aki tökéletesen indította Lois Opendát. A 23 éves belga csatár Kim Min Dzsével maradt egy az egyben, a bal lába felé húzta a labdát, tíz méterről pedig a jobb alsó sarokba lőtt Ulreich mellett. 1–0

12. perc: egy szögletet követően Kimmich gurított vissza lövésre Daviesnek, aki állítás nélkül kapura is tűzte. A labda elakadt az egyik hazai védőben, majd jöhetett a kontra. A kirohanó Ulreich pontatlanul passzolt, ezt Forsberg használta volna ki – a svéd támadó az üres kapura emelt, de nem célzott pontosan. Ezt megúszta a Bayern.

8. perc: Henrichs kereste volna egy beadással Poulsent, de a jobbhátvéd túlságosan is alányúlt a labdának. Ulreich könnyedén lehúzta.

3. perc: NAGY VÉDÉS! Harry Kane pazar átadással ugratta ki Jamal Musialát, aki egy az egyben maradt, de nem tudta elrúgni a labdát Blaswich mellett.

1. perc: elindult az összecsapás!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Mint ismert, Gulácsi Péter a szerdai Wehen elleni Német Kupa-mérkőzésen védett először a tavaly októberi térdszalagszakadása óta. A lipcsei együttes a vártnál jobban megizzadt, de 3–2-ra csak legyőzte a másodosztályú gárdát.

„Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a Wiesbaden remekül védekezik. A végén csak az számít, hogy továbbjutottunk” – nyilatkozta a találkozó után a magyar kapus, aki a Bayern ellen csak a kispadon kapott helyet.

„Ha tizenkét hónapig nem játszol, és úgy kell egy kupameccsen pályára lépned, hogy előtte barátságos meccsen sem védtél, az nem egyszerű. Ez egy újabb lépés volt nekem, az, hogy egy ilyen sérülés után itt voltam, nem jön csak úgy. Nagyon boldog vagyok és örülök, hogy visszatértem” – tette hozzá Gulácsi Péter.

A Bayern München nagyon magabiztosan, 4–0-ra legyőzte a harmadosztályú Preussen Münstert a labdarúgó Német Kupában, így a legjobb 32 csapat közé jutott.

A siker ellenére nem lehet maradéktalanul boldog Thomas Tuchel, ugyanis Serge Gnabry hetekre kidőlt a kupamérkőzésen.