Bundesliga: kikapott odahaza a Szalai nélkül kiálló Hoffenheim

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.09.29. 22:35
Nem ment a Hoffenheimnek (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 6. fordulójának nyitó mérkőzésén a Borussia Dortmund 3–1-re nyert a Hoffenheim vendégeként. A hazaiaknál Szalai Attila végig a kispadon ült.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
Hoffenheim–Borussia Dortmund 1–3 (Kramaric 25. – 11-esből, ill. Füllkrug 18., Reus 45+3., Ryerson 90+5.)
Kiállítva: Benszebaini (71., Dortmund)

Miért nem játszik Szalai Attila Hoffenheimben? Ez volt a Dupla Tízes futballpodcast 6. adásának fő témája, és a magyar védő ezúttal sem kapott helyet a kezdőcsapatban.

Pedig talán lenne helye a magyar játékosnak a Hoffenheim hátvédsorában, ugyanis a házigazda az első félidőben két gólt is kapott, előbb Niclas Füllkrug használt ki egy elképesztően nagy védelmi hibát...

... majd Marco Reusszal rúgattak gólt a hazaiak, a szó szoros értelmében.

Közben, még 0–1-nél egyenlített a horvát csatár, Andrej Kramaric (hat bajnoki, négy gól, egy gólpassz a mérlege ebben az idényben), értékesítve az Anton Stach által kiharcolt büntetőt. A fordulás után Robert Skov szabadrúgása után a kapufán csattant a labda, majd meglehetősen unalmas percek következtek, sárga lapokkal színesítve.

A vendégekhez beállt csereként Süle, Can, Haller és Adeyemi is, a Hoffenheim mestere, Pellegrino Matarazzo a Berisha, Bülter támadókettőssel próbálkozott, ugyanis a hazaiak a 71. perctől emberelőnyben játszhattak, köszönhetően Rami Benszebaini piros lapjának.

Egyenlíteni azonban így sem tudott a házigazda – sőt a hajrában a Dortmund talált be, és nem vált a hazai védelem dicséretére, hogy Julian Ryerson a saját térfeléről indulva volt eredményes.

Győzelmével a tabella élére ugrott a Dortmund.

1. Borussia Dortmund 6 4 2 12– 6 +6 14
2. Bayern München 5 4 1 18– 4 +14 13
3. Bayer Leverkusen 5 4 1 17– 6 +11 13
4. VfB Stuttgart 5 4 1 17– 7 +10 12
5. RB Leipzig 5 4 1 14– 4 +10 12
6. Hoffenheim 6 4 2 13– 9 +4 12
7. Wolfsburg 5 3 2 7– 6 +1 9
8. Eintracht Frankfurt 5 1 4 4– 3 +1 7