Bundesliga: nyert a Hertha, Dárdai Pál csapata zárkózik

R. P.R. P.
2023.05.06. 17:32
Dárdai Pál most boldog lehet (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában a Hertha BSC 2–1-re legyőzte a VfB Stuttgartot, ezzel Dárdai Pál az első győzelmet aratta a berliniek kispadján, amióta visszatért.

Hertha BSC–VfB Stuttgart 2–1

Nem volt más választása a Herthának, mint a győzelem a Stuttgart ellen. Dárdai Pál kiesés ellen küzdő csapatának nincs könnyű dolga, hiszen úgy kellene ledolgoznia a hátrányát, és visszajönni legalább a 16. helyre, hogy közben a riválisok is bravúros eredményeket érnek el.

A Stuttgart ellen kétszer is megszerezte a vezetést a berlini csapat. A második után Dárdai Pál együttese masszívan védte a 2–1-et a teljes második félidőben. Sikerült kihúznia a végéig, és az így megszerzett győzelemmel már csak három pont választja el a 16., osztályozós pozíciótól.

Augsburg–Union Berlin 1–0

Schäfer András a cserepadon ült a kezdő sípszó pillanatában, de a 69. percben becserélte Urs Fischer vezetőedző, válogatott középpályásunk a korábbi Fradi-játékos Aissa Laidounit váltotta. Ekkor az Union már hátrányban volt – a korábbi eszéki Dion Drena Beljo szerezte a gólt –, de hiába állt be Schäfer, ő sem tudott segíteni csapatán: az Augsburg 1–0-ra győzött.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
(Kempf 29., Niederlechner 45+2., ill. Guirassy 38.)
Freiburg–RB Leipzig 0–1 (Kampl 73.)
Augsburg–Union Berlin 1–0 (Beljo 53.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 3–1 (Baumgartner 8., Kramaric 41. – 11-esből, Bebou 45+3., ill Götze 54.)
Kiállítva: Nsoki (48., Hoffenheim)
Mönchengladbach–Bochum 2–0 (Hofmann 35., Stindl 90+1.)
Később
18.30:
Werder Bremen–Bayern München (Tv: Arena4)

VASÁRNAP
17.30: Borussia Dortmund–Wolfsburg (Tv: Arena4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 1–2 (Adli 28., ill. Selke 14., 36.)
Mainz–Schalke 2–3 (Barreiro Martins 53., Aarón Martín 70., ill. Bülter 26., 90+12. – a másodikat 11-esből, Krauss 60.)

1. Bayern München 30 18 8 4 81–33 +48 62
2. Borussia Dortmund 30 19 4 7 67–40 +27 61
3. RB Leipzig 31 17 6 8 55–37 +18 57
4. Union Berlin 31 16 8 7 44–32 +12 56
5. Freiburg 31 16 8 7 46–38 +8 56
6. Bayer Leverkusen 31 14 6 11 54–43 +11 48
7. Wolfsburg 30 12 10 8 54–37 +17 46
8. Mainz 31 12 9 10 51–46 +5 45