A Leipzig ismét legyőzte a Freiburgot, de ezúttal sokkal nehezebben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.05.06. 15:20
A piros mezes Freiburg a védekezésre helyezte a hangsúlyt, de nem tudta kihúzni kapott gól nélkül (Fotó: AFP)
A hétközi, Német Kupában aratott 5–1-es sikere után az RB Leipzig 1–0-ra győzött a Freiburg vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában. A mindent eldöntő gól Kevin Kampl nevéhez fűződik.

BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
FREIBURG–RB LEIPZIG 0–1 (0–0)
Freiburg
,Europa Park Stadion, 32 900 néző. Vezette: T. Welz
FREIBURG: Flekken – Kübler (Schmid, 84.), Ginter, Gulde, Günter (Ezekwem, 84.) – M. Eggestein (Dzsong, 84.), Höfler – Weisshaupt (Röhl, 59.), Grifo – Gregoritsch (N. Petersen, 84.), Höler. Vezetőedző: Christian Streich
LEIPZIG:
Blaswich – Klostermann, Simakan, Orbán, Henrichs – Laimer (X. Schlager, 90.), A. Haidara (Kampl, 53.) – Szoboszlai, Dani Olmo (Halstenberg, 78.) – Nkunku (Forsberg, 90.), Werner (Poulsen, 78.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző:
Kampl (73.)

Meglepő módon Sallai Roland nem került be a Freiburg meccskeretébe, pedig előzetesen több szakoldal is a kezdőbe várta a magyar válogatott támadót. Nélküle kellett tehát javítaniuk a hazaiaknak a hétközi 5–1-es vereség után, amivel a Leipzig búcsúztatta őket a Német Kupában. A bajnokin is jól kezdtek a lipcseiek, Timo Werner az 5. percben már a kapufára lőtt, majd nem sokkal később újabb helyzetet hagyott ki. Bár az első negyedórát túlélte a Freiburg, továbbra is csak a védekezéssel törődött, ám ennek ellenére Szoboszlai Dominik és Christopher Nkunku is betalálhatott volna még az első félidőben.

A folytatás sem hozott igazán változást a mérkőzés képét tekintve. A dél-német együttes őrizte a döntetlent, míg a szászországi csapat igyekezett feltörni ellenfele védelmét úgy, hogy azért felesleges kockázatot nem vállal. Így aztán eléggé a semmiből jött a vendégek vezető gólja: Kevin Kampl iramodott meg, Manuel Guldéról szerencsésen visszapattant hozzá a labda, így került helyzetbe, melyet higgadtan ki is használt. Lassan ébredt ezután a Freiburg, és bár a hajrában Janis Blaswichnak kétszer védenie kellett, inkább a Leipzig állt közelebb a második góljához, többek között Szoboszlai és Yussuf Poulsen révén.

Nyert tehát a Leipzig, így megelőzte vetélytársát a tabellán, sőt, az Union Berlin botlása miatt rögtön a harmadik helyre ugrott fel. Kisebb lépéshátrányba került vereségével a Freiburg, de három forduló még hátravan, így van esélye odaérni a Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik vagy negyedik helyre. 0–1

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Hertha BSC–VfB Stuttgart 2–1(Kempf 29., Niederlechner 45+2., ill. Guirassy 38.)
Augsburg–Union Berlin 1–0(Beljo 53.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 3–1(Baumgartner 8., Kramaric 41. – 11-esből, Bebou 45+3., ill. Götze 54.)
Kiállítva:Nsoki(48., Hoffenheim)
Mönchengladbach–Bochum 2–0(Hofmann 35., Stindl 90+1.)
Később
18.30:Werder Bremen–Bayern München (Tv:Arena4)

VASÁRNAP
17.30:Borussia Dortmund–Wolfsburg (Tv:Arena4)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 1–2(Adli 28., ill. Selke 14., 36.)
Mainz–Schalke 2–3(Barreiro Martins 53., Aarón Martín 70., ill. Bülter 26., 90+12. – a másodikat 11-esből, Krauss 60.)

18. Hertha31671837–62–2525

Lipcsei oldalon van ok az örömre (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–5

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+4. perc: Poulsen tekert kapura 18 méterről, a bal kapufa mellé tartó félmagas labdát bravúrral védte Flekken!

90+2. perc: Kampl kapott sárgát reklamálásért, majd a vendégek kispadjon az egyik stábtag,Marco Kurth is.

90+1. perc: Petersen 15 méterről félmagasan vette célba a kapu bal oldalát, Blaswich oldalra ütötte!

90. perc: Öt perc a ráadás.

90. perc: Laimert és Nkunkut Schlager és Forsberg váltotta.

90. perc: Schmid a jobb oldalról akár beadni akart, akár kapura lőni, az biztos, hogy veszélyes volt, mert Blaswichnak a jobb felső sarokból kellett kitolnia a labdát.

89. perc: Helyzet! Szoboszlai kapott labdát, és 8 méterről ballal lőtt, de Flekken védett!

Simakan folytatni tudja.

84. perc: Négyes vendégcsere. LementGregoritsch, Günter,Eggestein ésKübler, beálltPetersen,Ezekwem, Dzsong ésSchmid.

83. perc: Simakan maradt lent a földön, rögtön jött az ápolás. Grifo kapott sárgát az eset után, mivel vállon rúgta ellenfelét.

78. perc: Werner és Olmo helyén Poulsen ésHalstenberg.

78. perc:Christian Streich vezetőedző kapott sárgát reklamálásért.

Kampl (fehérben) berúgta (Fotó: AFP)

73. perc: GÓL! ELŐNYBEN A LEIPZIG!Kampl iramodott meg a térfél közepétől, majd a tizenhatoshoz érve Nkunkut akarta indítani, ám nem jutott el hozzá a labda, viszontGuldéról visszapattant Kamplhöz, aki 11 méterről Flekken mellett a kapu közepébe lőtt! 0–1

64. perc: Laimer rúgott oda Ginternek, amiért sárgát kapott.

59. perc: Weisshaupt megsérült,Röhl állt be a helyére.

53. perc: A sárga lapos Haidarát váltotta Kampl.

49. perc: Haidara buktatta a meginduló Grifót, de nincs második sárga lap. Talán erős is lett volna érte.

46. perc: Nkunku lőtte el keresztbe a labdát, Werner lemaradt a bepasszról, amit lehet, hogy egyébként kapura szánt a francia csatár.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Marco Rose nem lehetett elégedett a félidei döntetlennel (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–2

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Olmo vette célba 13 méterről a jobb alsó sarkot, de Flekken biztosan fogta.

45. perc: Egy perc a ráadás.

36. perc: Nkunku lökte fel Gintert, sárga lap.

30. perc: Szoboszlai lőtt fölé 18 méterről.

Nkunku cselezte ki magát a helyzetből (Fotó: AFP)

27. perc: Nkunku került ziccerbe Olmo passza után, de ki akarta cselezni a kapust, viszont így annyira kisodródott, hogy odalett a helyzet.

21. perc: Haidara buktatta Hölert, villant sárga lap.

17. perc: Szoboszlai lőtt 10 méterről középre, Flekken csak kiütni tudta.

16. perc:Weisshaupt tört be a tizenhatoson belülre, és mintha Orbán hátulról fellökte volna, de nincs büntető.

10. perc:HenrichsindítottaWernert, aki 11 méterről fölé lőtt! Viszont egy védő hozzáért.

Werner (balra) kapufára lőtt az első nagy helyzetéből (Fotó: AFP)

5. perc: KAPUFA!Haidara ugratta ki parádésanWernert, aki 15 méterről a jobb kapufát találta el, majd a kipattanótNkunkulőtte fölé!

A Freiburg piros, a Leipzig fehér szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Sallai Roland nincs ott a hazaiak keretében, sérülésről nem tudni. A Freiburgnál viszont Dóan Ricu maródi, akárcsak a vendégeknél Josko Gvardiol.

ELŐZMÉNYEK

A Freiburg legutóbb 2019 októberében tudta legyőzni a lipcsei csapatot, azóta négy Leipzig-siker és négy (egyaránt 1–1-es) döntetlen a mérleg. Ráadásul az egyik iksz a tavalyi Német Kupa-döntőben született, melynek végén büntetőkkel a szászországiak diadalmaskodtak.

Kedden is Freiburgban találkozott a két fél, akkor a Leipzig 5–1-re kiütötte a hazaiakat. Azon a meccsen Szoboszlai Dominik duplázott, Sallai Roland gólpasszt adott.

A találkozó bővebb beharangozóját ide kattintva olvashatják el!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Freiburg–RB Leipzig mérkőzés a Bundesligában!