Bundesliga: nyert a Bayern München; fordított a Dortmund

H. D.H. D.
2021.01.30. 17:27
A Bayern München négy gólszerzőjéből három a képen (balról jobbra): Thomas Müller, Robert Lewandowski és Serge Gnabry (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának szombati játéknapján a címvédő Bayern München hazai pályán 4–1-re legyőzte a Hoffenheimet. A Borussia Dortmund korán hátrányba került, ám 3–1-re fordított az Augsburg ellen. Dárdai Pál vereséggel tért vissza a Hertha kispadjára, a berliniek Eintracht Frankfurt elleni mérkőzéséről ide kattintva olvashat részletesen.

A rekordbajnok Bayern München visszavágott a Hoffenheimnek az ősszel elszenvedett 4–1-es vereségért. A címvédő és listavezető bajorok Jérome Boateng góljával a 32. percben szereztek vezetést, majd Thomas Müller duplázta meg az előnyüket. Andrej Kramaric még az első félidő vége előtt szépített, de a fordulás után Robert Lewandowski és Serge Gnabry is betalált. A folytatásban Benjamin Pavard gólját les miatt a VAR érvénytelenítette, így a Bayern 4–1-re nyert.

A kiesés elől menekülő Augsburg meglepetésre már a 10. percben vezetést szerzett a Borussia Dortmund otthonában André Hahn góljával. Tíz perccel később Erling Haaland egyenlíthetett volna, ám tizenegyest hibázott. Öt percre rá Thomas Delaneynek sikerült egalizálnia, majd a második félidőben Jadon Sancho góljával fordított a BVB. A hajrában még Felix Uduokhai a saját kapujába küldte a labdát (3–1), így a Dortmund három pontot szerzett.

A sereghajtó Schalke hiába szerzett vezetést Omar Mascarell góljával a Werder Bremen otthonában, a brémaiak Kevin Möhwald találatával egyenlítettek, majd kis híján a győzelmet is megszerezték: a 94. percben csak a VAR mentette meg a Schalkét Maximilian Eggestein góljától (1–1). A Borussia Mönchengladbach nem tudott nyerni az Union Berlin vendégeként (1–1).

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Bayern München–Hoffenheim 4–1
(J. Boateng 32., Th. Müller 43., Lewandowski 57., Gnabry 64., ill. Kramaric 44.)
Borussia Dortmund–Augsburg 3–1 (Delaney 26., J. Sancho 63., Uduokhai 76. – öngól, ill. Hahn 10.)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 3–1 (André Silva 68., 90+5. – a másodikat 11-esből, Hinteregger 85., ill. Piatek 66.)
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Knoche 31., ill. Pléa 59.)
Werder Bremen–Schalke 1–1 (Möhwald 77., ill. Mascarell 38.)
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–0 (Nkunku 51.)