Rangadót nyert a Leipzig, üldözi a Bayernt

R. Gy.R. Gy.
2021.01.30. 18:14
A gólszerző Nkunku (balra) fogadja a társak gratulációját (Fotó: AFP)
A német Bundesliga 19. fordulójában a második Leipzig a negyedik Leverkusent fogadta, és mivel minimális különbséggel győzött (1–0), hét pontra megközelítette az éllovas Bayern Münchent, ugyanakkor előnyt szerzett az üldözőivel szemben. A mérkőzésen Gulácsi Péter és Willi Orbán is játszott.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

RB Leipzig–Leverkusen 1–0 (0–0)
Lipcse,Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Osters
RB LEIPZIG:Gulácsi – Mukiele (Orbán, 80.), Upamecano, Klostermann – Kampl (Haidara, 80.), T. Adams, Sabitzer, Dani Olmo, Angelino (Halstenberg, 90.), Nkunku (Kluivert, 70.) – Sörloth (Poulsen, 70.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
LEVERKUSEN:Hrádecky – Fosu-Mensah (Alario, 81.), Tah, Tapsoba, Wendell – Aránguiz, Demirbay, Sinkgraven (Schick, 59.), Diaby (Bellarabi, 59.), Bailey – Wirtz.Vezetőedző:Peter Bosz
Gólszerző:Nkunku (51.)

Nehéz feladat várt a lipcsei alakulatra, hiszen a Leverkusen nagyon kemény ellenfélnek ígérkezett, ráadásul az esetleges győzelmével megelőzhette volna a tabellán a hazaiakat.

Az első félidő felejthető, gyenge játékot hozott. Egyik csapat sem tudott helyzetbe kerülni, gyűrték-gyömöszölték egymást, teljesen eredménytelenül. Egyértelmű volt, hogy ennél többre lesz szükség, ha győzelemre vágynak. A szünet után sokkal aktívabb lett a játék, és a lipcseiek erőfeszítéseit kísérte több siker.

Az 51. percben nem tudott felszabadítani a leverkuseni védelem, Nkunku forgolódott a tizenhatoson belül, majd nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 1–0

Folytatódott a lipcsei mezőnyfölény, a Leverkusen nem tudott helyzetbe kerülni, és igazából örülhetett is, hogy például a 62. percben előbb a kapufa, majd Hrádecky megmentette a második góltól. Múltak a percek, és egyre nehezebb volt elképzelni, hogy a Leverkusen képes lesz egyenlíteni. Beállt Willi Orbán is, aki a 88. percben vidáman gratulált Gulácsi Péternek, hiszen a magyar kapus óriási bravúrral védte lényegében az egyetlen helyzetet, amely nehéz feladat elé állította.

A hosszabbítás perceiben nagyon nyomott a Leverkusen, de minden eredmény nélkül, ráadásul a legvégén még Sabitzer eltalálta a lécet, így maradt az egygólos lipcsei győzelem. Ez azt jelenti, hogy a hazaiak hátránya hét pont a Bayern Münchennel szemben, ugyanakkor öt pont az előnyük az üldözőboly élén álló Frankfurt előtt.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
KORÁBBAN
Bayern München–Hoffenheim 4–1
(J. Boateng 32., Th. Müller 43., Lewandowski 57., Gnabry 64., ill. Kramaric 44.)
Borussia Dortmund–Augsburg 3–1(Delaney 26., J. Sancho 63., Uduokhai 76. – öngól, ill. Hahn 10.)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 3–1(André Silva 68., 90+5. – a másodikat 11-esből, Hinteregger 85., ill. Piatek 66.)
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 1–1(Knoche 31., ill. Pléa 59.)
Werder Bremen–Schalke 1–1(Möhwald 77., ill. Mascarell 38.)
Vasárnap
15.30:1. FC Köln–Arminia Bielefeld (Tv:Sport1)
18.00:Wolfsburg–Freiburg (Tv:Sport1)
Pénteken játszották
VfB Stuttgart–Mainz 2–0(Kalajdzic 55., Wamangituka 72.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, győzött a Leipzig. 1–0
90+5. perc:
A szabadrúgásból Sabitzer a lécet találta el.
90+4. perc: Klostermann harcolt ki szabadrúgást kicsit több, mint 16 méterre a vendégek kapujától.
90+3. perc: Nagyon szorongatott a Leverkusen, de kontrát vezethetett a Lipcse, Poulsen passza azonban rossz volt.
90+2. perc: Haidara is kapott egy sárgát.
90+1. perc: Tapsoba kellemetlen surranósát Gulácsi elvetődve fogta meg.
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
90. perc: Kluivert kapott sárgát lökésért.
88. perc: KÉT GULÁCSI-BRAVÚR! A jobb oldalon indult meg a Leverkusen, Bellarabi azonnal középre játszott, Schick kapásból lőtt, Gulácsi belevetődött, a kipattanót Bellarabi újra visszatette, ez is lövést ért, és ezt is mentette a magyar kapus. Igaz, a második lövést leshelyzet előzte meg. 86. perc: Angelino ívelt a kapu elé, rövid volt a felszabadítás, Olmo lőtt – gyengén mellé.
85. perc: Poulsen esett el nagyot kiáltva 23 méterre a leverkuseni kaputól. Tah volt a tettes.
80. perc: Jött Willi Orbán is a Lipcsébe.
76. perc: Wendell kapott remek indítást a bal oldalon, középre is adott, de ott Upamecano lekapcsolta a labdát.
75. perc: Bailey kapott sárgát, mert felöklelte Adamset.
71. perc: Tapsoba
lépett rosszul, ápolni kellett a térdét.
65. perc: Bellarabi lódult meg előre, amint beérkezett a tizenhatoson belülre, azonnal lőtt, de magasan fölé.
64. perc: Ezekben a percekben sokkal jobb a Lipcse, örülhetett a Leverkusen, hogy megúszta eggyel.
62. perc: Sörloth lőtte rá ravaszul 13 méterről, jobbról, a labda kijött a bal kapufáról, éppen Olmo elé, aki a jobb alsót vette célba, de Hrádecky lábbal mentett!
60. perc: Bellarabi találta el Angelino lábát, és kapott is egy sárgát.
58. perc: Bailey vette észre, hogy Gulácsi kint őgyeleg a kapujából, és roppant messziről rálőtte, de nem volt veszélyes.
55. perc: Sörloth indulhatott volna meg előre egyedül a felezővonaltól, de elég volt egy botlás, és máris utolérték...

51. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LIPCSE! Nkunku kapott labdát a tizenhatoson belül, kapásból lőtt, de a labda elakadt Fosu-Mensahban, viszont a lepattanóra is lecsapott Nkunku, vezette egy kicsit, majd 13 méterről, kissé jobbról nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 1–0
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Vége az első félidőnek, volt jobb. 0–0
45+2. perc: Klostermann
húzódott előre, fejelt, egy védőről visszapattant hozzá a labda, az ismétlés szögletre pattant.
45+2. perc: Magyarázásban most erősek a játékosok, a labdával már nem bánnak ilyen jól. Legalábbis ma.
45+1. perc: Végre valami esemény... Összeugrottak a játékosok, majd némi kakaskodás után szétválasztották őket.
44. perc: Kampl szabálytalankodott csúnyán Aránguizszal, a bíró megelégedett a szóbeli figyelmeztetéssel.
41. perc: Nkunku a tizenhatos bal sarka közeléből vagy nyolc méterrel lőtt a bal kapufa mellett.
37. perc: Elég unalmas eddig a találkozó, kevés az esemény.
35. perc: Bailey szépen ívelt a távolból a lipcsei kapuba, de mivel lesről tette, nem számított az egész.
29. perc: A szabadrúgást Angelino végezte el, a labda a sorfalról pattant szögletre.
27. perc: Tapsoba rúgta fel Adamset 17 méterre a leverkuseni kaputól, szabadrúgás.
25. perc: Nkunku bal oldali szögletét Bailey fülelte le, elindult előre, de közben ott maradt fekve a tizenhatoson belül Fosu-Mensah.
21. perc: Adams
lódult meg a jobb oldalon, a beadása viszont egy védő lábán megpattant, így Hrádecky könnyen megszerezte a labdát.
18. perc: Szép játék volt! Kampl indította Nkunkut, aki egy húzás után Olmo emelte be a labdát a tizenhatoson belülre, Angelino pedig kapásból lőtt, de eléggé mellé.
12. perc: Eseménytelen percek után Sabitzer lőtt gólt 10 méterről, de mivel lesen kapta a labdát, és úgy lépett vissza pár lépést, a bíró sípolt, maradt a gól nélküli döntetlen.
6. perc: Tapsoba rosszul lépett, fájt a lába, meglátjuk, hogy sikerül-e helyrejönnie.
5. perc: Bailey esett nagyot, ennek ellenére Upamecano szabályosan taszított rajta.
4. perc: Nkunku lőtte el az ötös sarkával egy magasságban, kissé balról, Angelino hiába kérte tőle a labdát, amely elszállt a bal kapufa mellett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Lipcse fehér-pirosban, a Leverkusen tiszta feketében játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Lipcsében a Leipzig–Leverkusen rangadó, tartsanak velünk!