Bundesliga: Musiala százados lett, simán nyert a Bayern

M. B.M. B.
2022.11.12. 20:44
Gnabry szerezte az első bajor gólt Gelsenkirchenben (Fotó: AFP)
A német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának szombati játéknapján a listavezető Bayern München 2–0-ra győzött a sereghajtó Schalke vendégeként.

A Bochum délutáni sikerével eldőlt, hogy a hazai gelsenkircheni csapat még egy csodaszámba menő siker esetén is az utolsó helyen zárja a világbajnokság előtti utolsó bajnoki fordulót.

Húsz percig meddő mezőnyfölényben futballozott a bajor együttes, de az első nagyobb gólszerzési lehetőség – kisebb meglepetésre – a Schalke előtt adódott: Bülter kapott remek labdát Drexlertől, majd kiszorított szögből Neuerbe lőtt. Néhány perccel később a Bayern szerezhette volna meg a vezetést, de Coman közeli próbálkozását Krauss szögletre mentette. A következő helyzetet Choupo-Moting hagyta ki, a kameruni válogatott csatár szöglet után néhány méterről csúsztatott a kapu irányába, de Schwolow hatalmas bravúrral a kapufára tolta a labdát. A 38. percben már a Ruhr-vidékiek kapusa sem tudott segíteni. Musiala sarkazott Gnabry elé, akinek lövése nyomán a labda a lábak között utat talált a hálóba. A szünet előtt egyenlíthetett volna a Schalke, de Terodde centikkel lemaradt Mohr beadásáról, így minimális vendégvezetéssel fordultak a csapatok.

A szünet után hat perccel megduplázta előnyét Julian Nagelsmann csapata, Choupo-Moting mintaszerű kontratámadás végén szerezte meg idénybeli hatodik bajnoki gólját. A félidő derekán a csapata mindkét találatát előkészítő Musiala is beköszönt, gólját azonban les miatt nem adta meg a játékvezető. A mindössze 19 éves támadó középpályás – aki 2020. június 20-án debütált a Bayern első csapatában – már a 100. (!) tétmérkőzését játszotta a bajor klub A-garnitúrájának színeiben, és két gólpassza mellett remek megoldásokkal vétette észre magát. A hátralevő 30 percben a címvédő magabiztosan őrizte előnyét és elhozta a három pontot Gelsenkirchenből. 0–2