Bundesliga: legyőzte a Borussia Dortmundot az Union Berlin

L. M.L. M.
2022.10.16. 19:36
Janik Haberer (jobbra) duplázott, növelte előnyét az Union a tabellán (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 10. fordulójának vasárnapi játéknapján az Union Berlin 2–0-ra megverte a Borussia Dortmundot. A berlinieknél Schäfer András a kezdőcsapatban kapott helyet. A játéknap első mérkőzésén az 1. FC Köln 3–2-es sikert aratott az Augsburg ellen.

UNION BERLIN–BORUSSIA DORTMUND

Már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést az Union Berlin, viszont ez sokkal inkább Gregor Kobel hibájának volt köszönhető, mintsem a berliniek jól felépített támadásának. A svájci kapus egy visszapasszolt labdát próbált volna meg kirúgni, azonban megcsúszott és elesett, így Janik Haberer előtt alakult ki kihagyhatatlan helyzet, a német középpályás pedig nem hibázott. VIDEÓ ITT!

SEBESSÉG
A 88. percben lecserélt Schäfer András volt a harmadik leggyorsabb játékos a mérkőzésen, elérte a 33.30 km/h-s sebességet. Mindössze ketten előzték meg ebben a mutatóban a magyar középpályást, csapattársa, Sheraldo Becker (35.13 km/h), valamint a Dortmund fiatal támadója, Karim Adeyemi (34.56 km/h). H.D.

Bő tíz perccel később Haberer ismét betalált. Schäfer András vezette az Union támadását, jobbra passzolt Sheraldo Beckernek, aki középen egyből megjátszotta Jordan Siebatcheut, az amerikai támadó Haberernek készített le, aki rüszttel, állítgatás nélkül kilőtte az alsó sarkot. VIDEÓ ITT!

A 79. percben nagyon közel került a szépítéshez a Dortmund, Mats Hummels jobb oldali beadása után Youssoufa Moukoko szépen fordult le a védőjéről, azonban lövését Frederik Rönnow hárította.

Steffen Tigges megszerzi a mérkőzés győztes gólját (Fotó: Getty Images)

1. FC KÖLN–AUGSBURG

A találkozó 14. percében Frederik Winther felívelését Florian Niederlechner vette át védője szorításában a kapu előtt, majd éles szögből megszerezte a vezetést az Augsburgnak. VIDEÓ ITT!

A második félidőben Steffen Tigges góljával egyenlített a Köln, a német támadó tökéletesen érkezett Linton Maina beadására. VIDEÓ ITT!

A 61. percben a vezetést is átvették a hazaiak, egy augsburgi védő próbált felszabadítani, a labdával pedig Benno Schmitz fejét találta el. A felpattanást követően a labda Tigges elé esett, majd Denis Huseinbasic csapott le rá és közelről a kapuba lőtte. VIDEÓ ITT!

Nyolc perccel később visszajöttek a meccsbe a vendégek, egy balról érkező beadást követően Niederlechner fejelte le a labdát Daniel Caligiuri elé, aki állítgatás nélkül a bal alsóba lőtt. VIDEÓ ITT!

Tigges a hajrában ismét betalált: egy buktatást követően előnyszabályt ítélt a játékvezető, a német csatár pedig az ötös előteréből bevágta a labdát, eldöntve ezzel a mérkőzést. VIDEÓ ITT!

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
1. FC Köln–Augsburg 3–2
(Tigges 47., 81., Huseinbasic 61., ill. Niederlechner 14., Caligiuri 69.)
Union Berlin–Borussia Dortmund 2–0
(Haberer 8., 21.)

KORÁBBAN
PÉNTEK
Schalke–Hoffenheim 0–3(Skov 11., 59. – mindkettőt 11-esből, Dabbur 45+2.)

SZOMBAT
Eintracht Frankfurt–Leverkusen 5–1
(Kamada 45+5., 72. – az elsőt 11-esből, Kolo Muani 58., Lindström 65., Alario 86., ill. Hincapié 56.)
Kiállítva:Hincapié (71.)
VfB Stuttgart–Bochum 4–1(Silas 3., 64. – az elsőt 11-esből, Ahamada 22., Endo 71., ill. Zoller 29.)
Werder Bremen–Mainz 0–2(Ingvartsen 36., Li Dzse Szung 66.)
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–2(Gerhardt 43., Marmus 69., ill. Thuram 13., 48.)

RB Leipzig–Hertha BSC 3–2 (Forsberg 25., Raum 30., Orbán 45., ill. Lukebakio 62., Jovetics 64)
Bayern München–Freiburg 5–0 (Gnabry 13., Choupo-Moting 33., Sané 53., Mané 56., Sabitzer 80.)