Bundesliga: először nyert a Stuttgart, mélyül a Bayer válsága

K. B.K. B.
2022.10.15. 17:32
Először nyert a Stuttgart a mostani Bundesliga-évadban (Fotó: Getty Images)
A német első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő VfB Stuttgart a sereghajó Bochum ellen megszerezte idénybeli első győzelmét– a Frankfurt a Leverkusent, a Mainz a Werdert győzte le, míg a Wolfsburg 2–2-es döntetlent játszott a Mönchengladbachhal a Bundesliga 10. fordulójában szombaton.

Tíz fordulót kellett várniuk a VfB Stuttgart szurkolóinak csapatuk idénybeli első győzelmére a Bundesligában – a Michael Wimmer irányította együttes a sereghajtó Bochumot fogadta, és már a 3. percben előnyhöz jutott, Silas talált be büntetőből. Silas hamarosan gólpasszt is adott, a 22. percben Naouirou Ahamada volt eredményes. A 29. percben Simon Zoller révén szépítettek a vendégek, de a második félidőben már nem volt kérdés, Silas újabb és Endo Vataru első góljával 4–1-re diadalmaskodott a Stuttgart, amely jelen állás szerint kilépett a kiesőzónából.

Rendkívül simán nyert hazai pályán a Frankfurt a Leverkusennel szemben. Az első félidő ráadásában büntetőhöz jutott a hazai csapat, Randal Kolo Muani hibázott, ám a játékvezető újrarúgatta a tizenegyest – ezúttal Kamada Daicsi állt oda, s megszerezte a vezetést. A második játékrészben, noha Piero Hincapié egyenlített, tovább nyílt az olló a két felek között, Kolo Muani, Jesper Lindström, Kamada és Lucas Alario is betalált. A Leverkusen helyzetén nem segített, hogy Hincapiét a 71. percben második sárgája után kiállította a játékvezető. A mérkőzés 5–1-es hazai sikerrel zárult, a Leverkusen továbbra sem tud kijönni a gödörből.

A Wolfsburg–Mönchengladbach találkozó nagy izgalmakat hozott. Marcus Thuram fantasztikus gólt szerzett a 13. percben (0–1), amelyre fél órával később Yannick Gerhardt válaszolt (1–1). Thuram a második félidő elején ismét előnyhöz juttatta a Gladbachot (1–2), de Omar Marmus révén ismét egyenlítettek a hazaiak, 2–2 lett a vége.

A Mainz Marcus Ingvartsen és Li Dzse Szung találatával 2–0-ra nyert a meccsre egymás utáni két győzelemmel érkező Werder ellen Brémában.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Leverkusen 5–1
(Kamada 45+5., 72. – az elsőt 11-esből, Kolo Muani 58., J. Lindström 65., Alario 86., ill. Hincapié 56.)
Kiállítva: Hincapié (71.)
VfB Stuttgart–Bochum 4–1 (Silas 3., 64. – az elsőt 11-esből, Ahamada 22., Vataru 71., ill. S. Zoller 29.)
Werder Bremen–Mainz 0–2 (Ingvartsen 36., Li Dzse Szung 66.)
Wolfsburg–Mönchengladbach 2–2 (Gerhardt 43., Marmus 69., ill. Thuram 13., 48.)