Bundesliga: kétszer is vezetett, mégsem nyert az Union

V. J.V. J.
2022.11.09. 22:25
A legutóbbi súlyos vereség után ezúttal pontot szerzett az Union Berlin (Fotó: AFP)
A Frankfurt a Hoffenheimet 4–2-re, a Schalke a Mainzot 1–0-ra győzte le, míg az Union Berlin 2–2-es döntetlent játszott az Augsburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának szerdai játéknapján.

Nehezen értelmezhető találattal indult az Union Berlin és az Augburg összecsapása: Paul Seguin hosszú előreívelését követően a vendégek kapusa, Rafal Gikiewicz elhagyta a tizenhatost, vélhetően felszabadítani szeretett volna, ám a labdával csak a hazai támadó, Sheraldo Becker találkozott, aki begyűjtötte a labdát, elrobogott a lengyel mellett, majd az üres kapuba lőtt.

Nyolcvan másodperc kellett a bajorok válaszáig: bedobás után labdát veszített az Union, majd gyors támadást követően Florian Niederlechner 12 méterről a jobb felsőbe bombázott.

A félidő közepén újra talpra ugrott a Stadion An der Alten Försterei közönsége: szabadrúgás után Kevin Behrens fejesével újra az Union vezetett. A szünet előtt nem sokkal azonban megint kiegyenlítődött az állás, Ermedin Demirovic kapufát lőtt, a kipattanót pedig Niederlechner a kapuba emelte. A második félidőben már nem változott az állás – az Augsburg már a kaput sem találta el. 2–2

Korán megkezdte a gólgyártást az Frankfurt a Hoffenheim ellen: a 6 percben egy labdavesztést követően Djibril Sow juttatta előnyhöz az Eintrachtot, majd villámgyorsan jött az újabb találat, Randal Kolo Muani kipattanóból volt eredményes.

A kongói származású francia a félidő hajrájában gólpasszt adott, egy kontratámadás során a tizenhatoson belül érkező Éric Junior Dina Ebimbe elé tálalt, aki zavartalanul lőtte be a harmadik hazai találatot. Ozan Kabak vezérletével a Hoffenheim visszajött a meccsbe: a szünet előtt gólpasszt adott Christoph Baumgartnerbe, aki fejjel vette be a kaput, majd a török válogatott játékos a második félidő elején tizennyolc méterről zúdított a jobb alsó sarokba. Nem sokáig bizakodhattak azonban a vendégek: Kolo Muani újabb asszisztjából Jesper Lindström közelről lőtte be a végeredményt kialakító találatot.

A sereghajtó Schalke sorozatban nyolc elbukott bajnoki után három pontot szerzett a Mainz ellen. A mérkőzés elején Simon Terodde kapott remek labdát, a kapu elé cselezte magát, majd a bal kapufa segítségével megszerezte csapata győztes gólját.

Szoboszlai Dominik gólpasszt adott a Freiburg legyőzése során – erről a találkozóról itt olvashat bővebben.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 4–2 (Sow 6., Kolo Muani 8., Dina Ebimbe 29., Lindström 56., ill. Baumgartner 38., Kabak 46.)
RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Simakan 55., Nkunku 56., Forsberg 77. – 11-esből, ill. Kübler 66.)
Schalke–Mainz 1–0 (Terodde 10.)
Union Berlin–Augsburg 2–2 (Becker 7., Behrens 22., ill. Niederlechner 8., 39.)
Korábban

1. FC Köln–Bayer Leverkusen 1–2 (Schmitz 30., ill. Amiri 65., M. Diaby 71.)

Kedden játszották
Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Musiala 6., Gnabry 22., 28., 82., Goretzka 26., Tel 85., ill. Jung 10.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–1 (Guirassy 3., Mavropanosz 90+8., ill. Lukebakio 19.)
Bochum–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Antwi-Adjei 9., P. Hofmann 12., ill. Pléa 62.)

Wolfsburg–Borussia Dortmund 2–0