Bundesliga: alig fél óra alatt rendezte le a Bayern a Werdert

H. D.H. D.
2022.11.08. 22:45
Háromszor volt eredményes Gnabry (Fotó: AFP)
A Bundesliga 14. fordulójában a Werder Bremen először még tudott egyenlíteni a Bayern ellen, ám a folytatásban már csak kapta a gólokat – a lefújásig még ötöt (6–1) a címvédőtől. A Hertha utolsó perces góllal kapott ki Stuttgartban, a Mönchengladbach egyenlítő gólját a VAR érvénytelenítette, így a Borussia vereséget szenvedett Bochumban.

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN

Mindössze hat perc kellett a Bayernnek, hogy betaláljon, Serge Gnabry labdaszerzéséből indított támadást a hazai együttes, Sadio Mané lövését még blokkolták a védők, de a kipattanót Jamal Musiala higgadtan a hálóba lőtte. Kilencedik gólja volt ez a 19 éves támadónak a bajnokságban, s jó eséllyel ott is lesz az alig két hét múlva kezdődő világbajnokságon. Nem sokat kellett várni azonban a válaszra sem, Anthony Jung közelében nem volt piros mezes játékos, Marvin Ducksch passza után zavartalanul lőhetett Manuel Neuer kapujába.

A 17. percben Gnabry buktatásáért – a VAR segítségével – büntetőt ítélt a játékvezető a Bayern javára, Eric Maxim Choupo-Moting középre lőtt labdáját azonban a brémai kapus, Jirí Pavlenka védeni tudta, maradt az 1–1. Mané időközben megsérült, jobb lábát fájlalta, és le is kellett cserélni – 12 nappal a vb-rajt előtt ez semmiképp sem jelent jót.

Leon Goretzka lövése lepattant a blokkról, a teljesen üresen álló Gnabry aztán gyönyörűen tekert a hosszú sarokba, másodszor is a Bayern vezetett. Kisvártatva Joshua Kimmich indításából Goretzka, majd Choupo-Moting nagyszerű labdájából és Leroy Sané továbbpasszolásából ismét Gnabry volt eredményes – 4–1. Fél óra sem telt el a mérkőzésből, de az máris eldőlt.

Sokáig úgy tűnt, a Bayern megelégszik négy góllal, egészen addig, míg a 82. percben Gnabry megszerezte harmadik gólját is, miután simán megverte a Werder védőit. A 85. percben a csereként beálló 17 éves Mathys Tel kapura lőtt, Pavlenka csak belekapott, így jutott a jobb felsőbe a labda. 6–1

A bajorok megerősítették helyüket a táblázat élén.

STUTTGART–HERTHA BSC

A Stuttgart már a harmadik percben Serhou Guirassy révén megszerezte a vezetést. Hiába játszott fölényben a hazai csapat, a 19. percben a Hertha kiegyenlített. Jonjoe Kenny beadását követően Dodi Lukebakio lőtt a hálóba. Úgy tűnt, pontosztozkodás lesz Stuttgartban, a 98. percben azonban Borna Sosa szöglete után Konsztantinosz Mavropanosz a berliniek kapujába fejelt, eldöntve a mérkőzést. 2–1

Győzelmével a Stuttgart feljött a 13. helyre, míg a Hertha az osztályozót jelentő 16. helyen áll.

BOCHUM–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

A Bochum is korán megszerezte a vezetést, kilenc perc kellett Christopher Antwi-Adjeinek, hogy bevegye a Glabdach kapuját. Három perccel később védelmi hibából Philip Hofmann került helyzetbe, és higgadtan lőtt a kapuba, megduplázva a hazaiak előnyét (2–0).

A második játékrészben Marcus Thuram adott jó labdát Alassane Pléának, aki magabiztosan lőtt a hálóba, szépített a Gladbach. A 83. percben ki is egyenlíthetett volna, a videobíró azonban jelzett, hogy leshelyzet előzte meg az újabb vendéggólt, így a játékvezető a VAR segítségével érvénytelenítette. Így 2–1-re nyert a Bochum, amely ennek ellenére kieső helyen áll.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Bayern München–Werder Bremen 6–1
(Musiala 6., Gnabry 22., 28., 82., Goretzka 26., Tel 85., ill. Jung 10.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–1 (Guirassy 3., Mavropanosz 90+8., ill. Lukebakio 19.)
Bochum–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Antwi-Adjei 9., P. Hofmann 12., ill. Pléa 62.)