A Freiburg egy félidő alatt lerendezte a Hoffenheimet

K. T. I.K. T. I.
2021.01.02. 15:19
A Freiburg 45 perc után háromgólos előnyben volt (Fotó: AFP)
A Freiburg idegenben 3–1-re legyőzte a Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában. Sallai Roland a 81. percben állt be a vendégcsapatba, a végeredmény ekkorra már kialakult.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Hoffenheim–Freiburg 1–3 (0–3)
Sinsheim,
PreZero Aréna. V: Robert Hartmann
HOFFENHEIM: Baumann – Akpoguma (Skov, 16.), Vogt, Kasim, Sessegnon – Rudy (Bogarde, 12.), Samassékou (Dabbur, 76.) – Bebou, Kramaric, Baumgartner – Belfodil (Adamjan, 76.)
Vezetőedző: S. Hoeness
FREIBURG: F. Müller – Lienhart, Schlotterbeck, Gulde – Schmid (Kübler a szünetben), Santamaria (Abrashi, 84.), Höfler, Günter – Kvon Csang Hun (Höler, 66.), Demirovic (Petersen, 66.), Grifo (Sallai, 81.)
Vezetőedző: C. Streich
Gólszerző: Bebou (58.), ill. Santamaria (7.), Grifo (34. – 11-esből), Kasim – öngól (42.)

Ritka pechesen kezdte a Freiburg elleni bajnokit, így pedig a 2021-es esztendőt a Hoffenheim. A hazai együttes már a 7. percben hátrányba került Baptiste Santamaria gólja miatt (0–1), ráadásul újabb nyolc perc elteltével két kényszerű cserén is túl volt, előbb Sebastian Rudy, majd Kevin Akpoguma nem tudta folytatni a játékot.

Hiába birtokolta majd' 70 százalékban a labdát a Hoffenheim, ismét a Freiburg talált a kapuba. Egy szöglet után Kasim karján pattant meg a labda, a megítélt tizenegyest pedig Vincenzo Grifo értékesítette (0–2). Ezzel még nem értek véget a sinsheimi gárda megpróbáltatásai, a 42. percben a menteni igyekvő Kasim a saját kapuját vette be (0–3).

A második félidőben Ihlas Bebou lövésével legalább a szépítés összejött a házigazdának, ám ennél többre nem jutott Sebastian Hoeness együttese. A Freiburg győzött és jelentősen leszakította magáról a Hoffenheimet (1–3).

Sallai Roland a 81. percben Grifo helyére állt be csereként. A neki jutó bő 10 percben nem tudott maradandót alkotni.

RÖVIDEN A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Bielefeld–Mönchengladbach 0–1
A Mönchengladbach az 58. percben Breel Embolo gólja révén került előnybe, majd megőrizte vezetését az újonccal szemben. A vendégek több mint hússzor próbálkoztak kapura lövéssel.

Frankfurt–Leverkusen 2–1
A vendégek gyorsan vezetést szereztek: a 10. percben Nadiem Amiri talált sarokkal a kapuba. A Frankfurt azonban még az első félidőben egyenlített, majd az 54. percben egy öngól révén előnybe került, végül pedig megnyerte a meccset.

Köln–Augsburg 0–1
A kaput eltaláló lövésekkel mindkét csapat hadilábon állt, de a 77. percben a vendégek szereztek vezetést: a brazil Iago talált be, mint utóbb kiderült, beállítva ezzel a végeredményt.

Werder Bremen–Union Berlin 0–2
Kevesebb mint fél órára volt szükségük a berlinieknek, hogy két gólt szerezzenek, a folytatásban pedig szinte teljesen visszaálltak. A hazai csapat a későbbiekben sem tudott igazán veszélyes akciókat kidolgozni, így a fővárosiak 2–0-ra nyertek.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+3. perc: Skov elcsúszása után Sessegnonhoz került a labda, aki 20 méterről, kissé balról a kapu fölé pörkölte azt.

90+1. perc: Baumgartner veri meg az emberét a jobb szélen, az alapvonallal párhuzamosan futva centerez, középen hiába érkezik két hoffenheimi két védővel, senki nem tud beleérni a labdába. Veszélyes volt+!

90. perc: Négy perc a tervezett ráadás!

Jön előre a Hoffenheim, de valahogy nem sikerül a kapu elé gyötörnie a labdát, úgy, hogy abból helyzet is legyen.

85. perc: Kramaric harcolt ki szabadrúgást a 16-os jobb csücskénél, a kaputól 20-21 méternyire. Skov végezte el, a rövid felső sarkot vette célba, Müller véd nagyot, majd lekoccolja a kapufát. Szerencsére tudja folytatni a kapus.

84. perc: Abrashi be, Santamaria le.

83. perc: Kramaric lő 22 méterről, kissé balról, Müller kiöklözi a mezőnybe.

82. perc: Vogt kapott sárga lapot.

81. perc: Grifo le, SALLAI be. No ez érdekes volt, Sallai előzetesen szerepelt a Freiburg utazókeretében, a Bundesliga oldalára felkerült nevezett játékosok között viszont nem (a kispadon üresen maradt egy hely a jegyzőkönyv szerint), most viszont mégis beállt a magyar válogatott szélső – nem kis örömünkre!

78. perc: Petersen centerez a jobb szélről, a labda a védőn megpattan, de így lesz tökéletes az érkező Santamariának, aki 7 méterről, kapásból a kapu bal oldalába perdítene, Baumann viszont jól helyezkedik és védeni tud!

76. perc: Dabbur és Adamjan be, Samassékou és Belfodíl le a hazaiaknál.

71. perc: Höler harcolt ki szabadrúgást a 16-os bal csücskénél, Grifo beadása után fejjel mentenek a hazai védők.

68. perc: Höler ugratná ki az imént beállt Petersent, Baumann fut ki a 16-oson kívülre és ment nagyot lábbal.

66. perc: Kettőt cserél a Freiburg: Demirovic és Kvon le, Petersen és Höler be.

A gól óta, ha lehet, még kevesebbet van a labda a vendégeknél.

61. perc: Jobbról jöhet szöglettel a Hoffenheim, középen Müller aláfut a labdának, a hosszún Kramaric érkezik, ám éles szögből csak az oldalhálóba tudja fejelni!

58. perc: SZÉPÍT A HOFFENHEIM! Bebou! Baumgartner szerzett labdát a vendégtérfél közepén, Kramaric indította Bebout, aki lefutotta a védőjét, majd 15 méterről, középről a bal felsőbe lőtt. Müllernek esélye sem volt a hárításra. 1–3

56. perc: Balról száll középre a labda a hazai szöglet után, a kaputól 10 méterre Kasim tud fejelni, de a labdája nem jelent valódi veszélyt, Müller simán fogja.

A Hoffenheim már 75 százalék felett jár labdabirtoklásban, csakhogy még mindig nem tud mit kezdeni a mezőnyfölényével...

50. perc: NAGY LÖVÉS! NAGY VÉDÉS! Bogarde próbálkozik meg 24 méterről egy lövéssel, Müller repül nagyot és paskolja ki ujjheggyel a jobb kapufa mellől.

48. perc: Santamaria fut el nagyon simán a bal szélen, az alapvonaltól a második hullámban érkező Kvonnak készíti vissza a labdát, aki átvétel nélkül, ballal a kapu fölé lő!

46. perc: Egyet cseréltek a vendégek, Kübler jött Schmid helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Ebből aligha lesz helycsere a tabellán. Ehhez ugye hazai győzelem kellene...

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.

45. perc: Négy perc a tervezett ráadás!

42. perc: HÁROM! Demirovic mutat be nagy szólót a jobb szélen, nincs ember, aki kilépne rá, az ötös jobb sarkától laposan centerez, középen becsúszva igyekszik tisztázni Adams Kasim, akiről a kapuba csorog a labda, 0–3!

A Freiburg első gólját szerző középpályás tudja folytatni a játékot...

38. perc: Santamariát kell hosszasan ápolni, majd az orvosi stáb tagjaira támaszkodva lebiceg.

36. perc: Höfler kap sárgát reklamálásért.

34. perc: KETTŐVEL VEZETNEK A VENDÉGEK! Grifo vágta a hálóba a labdát! Baumann jobbra vetődött, az olasz szélső középmagasan balra lőtt. 0–2

A VAR megerősíti a döntést.

33. perc: Tizenegyeshez jut a Freiburg. A szögletnél az egyik hazai védő kezére pattant a labda.

28. perc: Jobbról száll középre a labda, Schmid ment óriásit fejjel a hosszún érkező Baumgartner elől.

24. perc: Kvon Csang Hun kap sárga lapot.

22. perc: Kramaric végez el egy szabadrúgást a kaputól 22-24 méternyire, szinte középről, a labda a sorfalról vágódik oldalra.

17. perc: Szabadrúgáshoz jut a Freiburg. A beívelés után Lienhart emelkedik a legmagasabbra, de fejese elszáll a kapu fölött.

16. perc: Nem elég a sárga, Akpoguma meg is sérült, újabb csere a Hoffenheimnél, Skov váltja.

15. perc: Akpoguma kapja a meccs első sárga lapját.

12. perc: Rudy nem tudja folytatni, Bogarde váltja.

8. perc:
Rudyt kell ápolni.

7. perc: VEZET A FREIBURG! Santamaria gyorsít fel a kapu előterében, lecsap a labdára, majd jobbról a jobb kapufa belső éle mellé vágja! 0–1

Az első öt perc nagy helyzet nélkül, főleg mezőnyjátékkal telt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Sallai Roland kimaradt a Freiburg kezdőjéből.

A Freiburg a 10., a Hoffenheim a 12. helyről várhatja a kezdést. Egy esetleges hazai sikerrel a Hoffenheim átugorhatná a vendégcsapatot a tabellán.