Bundesliga: a Schalke fontos győzelme, az Union hazai iksze

M. B.M. B.
2023.03.04. 17:44
Ralph Fährmann, a levegő ura: a Schalke veterán kapusa ma nem kapott érvényes gólt (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában a tabella utolsó helyén tanyázó Schalke a közvetlen rivális Bochum otthonában aratott fontos győzelmet. A játéknap többi szombat délutáni meccsén két gól nélküli döntetlen, illetve egy hazai siker született.

Mindkét meglepetéscsapat gól nélküli döntetlent könyvelhetett el szombat délután: az Union Berlin számára a Köln, míg a Sallai Rolanddal a kezdőcsapatban felálló Freiburgnak a Mönchengladbach bizonyult kemény diónak.

Korábbi csapata otthonában vezette győzelemre a Schalkét Thomas Reis. A gelsenkircheni kispadon ülő edzőt ellenségesen fogadták a bochumi drukkerek, de a szünet előtt ők is elnémultak, miután a hazai csapatból Riemann a saját kapujába juttatta a labdát. A mérkőzés hajrájában Bülter biztosította be a Schalke sikerét (0–2) – a Ruhr-vidéki együttes zsinórban a hatodik meccsén maradt veretlen, a megszerzett pontokkal pedig feljött a 17. helyre, így a kiesés elleni küzdelem rendkívül szorossá vált.

Sorozatban hatodszor szenvedett vereséget bajnoki meccsen a Hoffenheim, Pellegrino Matarazzo csapata ezúttal Mainzból távozott üres kézzel. A hazaiak számára Barreiro gólja elég volt a sikerhez, míg a vendégek komolyan aggódhatnak a kiesőzóna közelsége miatt.

Az első félidei gólváltást követően Arne Meier vezette győzelemre (2–1) az Augsburgot a Werder Bremen ellen, a pontokat otthon tartó hazaiak így jelentős pontelőnyre tettek szert a kiesés ellen küzdő riválisok ellen. Ezzel szemben a brémaiak továbbra is a középmezőnyben állnak.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Augsburg–Werder Bremen 2–1
(Beljo 6., A. Maier 46., ill. Stage 16.)
Mainz–Hoffenheim 1–0
(Barreiro 33.)
Mönchengladbach–Freiburg 0–0
Freiburg: Sallai Roland kezdőként lépett pályára, a 78. percben lecserélték.
Union Berlin–1. FC Köln 0–0
Union Berlin: Schäfer Andrást sérülés miatt nem nevezték.
Bochum–Schalke 0–2 (Riemann 45. – öngól, Bülter 79.)

KÉSŐBB
VfB Stuttgart–Bayern München 1–2 (Perea 88., ill. De Ligt 39., Choupo-Moting 62.)