Bundesliga: Choupo-Moting két perc alatt kettőt lőtt, élre állt a Bayern

H. D.H. D.
2022.11.05. 17:52
Choupo-Moting-dupla kellett a győzelemhez (Fotó: AFP)
Már 3–0-ra vezetett a Bayern München a Hertha otthonában a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, a berliniek azonban gyorsan feljöttek, a második félidőben az egyenlítésért küzdöttek, 2–3 lett a vége. A Borussia Dortmund, a Wolfsburg és az RB Leipzig simán nyert, a Frankfurt fordított és elhozta a három pontot az Augsburg otthonából.

AUGSBURG–EINTRACHT FRANKFURT

Alig egy perc kellett a hazaiaknak a vezetés megszerzéséhez, Mërgim Berisha talált be szinte egyből a kezdés után. 1–0

A 13. percben egyenlített a Frankfurt, Sebastian Rode volt eredményes. 1–1

A második játékrész elején a vendégek támadásánál a videóbíró jelzett a játékvezetőnek, hogy nézzen vissza egy büntetőgyanús szituációt, végül azonban nem látta szabálytalannak a hazai védőket, elmaradt a tizenegyes.

A 64. percben aztán Ansgar Knauff talált a kapuba, ezzel vezetést szerzett a Frankfurt, s meg is nyerte a meccset. 1–2

BORUSSIA DORTMUND–BOCHUM

Gyönyörű szóló után szerezte meg a vezetést Youssoufa Moukoko a Dortmundnak a 8. percben. 1–0. Négy perccel később Lampropulosz szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a hazai csapat, a tizenegyest Giovanni Reyna végezte el és nem hibázott. 2–0

A 27. percben úgy tűnt, hogy szépített a Bochum Philip Hoffman révén, a VAR azonban les miatt elvette a gólt, maradt a 2–0.

Az első játékrész hajrájában Moukoko ismét eredményes volt, a szünet előtt 3–0-ra vezetett a Dortmund – s ez is lett a végeredmény.

HERTHA BSC–BAYERN MÜNCHEN

A mérkőzés meglepetésre berlini helyzetekkel kezdődött először Dodi Lukébakio, majd Davie Selke lövésénél kellett védenie Manuel Neuernek. A 12. percben azonban megszerezte a vezetést a címvédő, Sadio Mané beadása után Jamal Musiala talált be a hazaiak kapujába. 0–1 A csodatininek ez a 8. gólja a Bundesliga aktuális idényében.

Újabb próbálkozásnál kellett aztán védenie a müncheni kapusnak, Marco Richter járt közel az egyenlítéshez.

Izgalmas percek következtek az első félidő hajrájában, a 37. percben Eric Maxim Choupo-Moting duplázta meg a Bayern előnyét, egy perccel később ismét eredményes volt, így már 3–0-ra vezettek a vendégek, eldőlni látszott a mérkőzés.

A 40. percben aztán Dodi Lukébakio kapáslövésénél már Neuer is tehetetlen volt, szépített a Hertha. 1–3

Alig két perc elteltével ismét eljutott a Bayern-kapuig a berlini gárda, a tizenegyesgyanús szituációt először nem fújta le a játékvezető, a VAR jelzése után azonban visszanézte az esetet és büntetőt ítélt. Az ítélet-végrehajtó, Davie Selke nem hibázott, az első játékrész végére egy gólra csökkentette a különbséget a hazai együttes. 2–3

A második félidőt a Bayern kezdte jobban, tíz perc elteltével Musiala lövését blokkolták a védők, de nem sikerült igazán felszabadítaniuk a hazaiaknak, két perc alatt több helyzetet is kialakított a Bayern, végül Agustín Rogel talált be a saját kapujába, a VAR azonban érvénytelenítette a találatot, mivel leshelyzet előzte meg azt.

A 63. percben a kanadai Alphonso Daviest kellett lecserélni sérülés miatt, ez semmiképp nem szerencsés a közelgő világbajnokság előtt.

A 72. percben szabadrúgáshoz jutott a Hertha, Lukébakio lövése megpattant egy védőn, így könnyű dolga volt Neuernek.

Az utolsó percekig küzdött a Dárdai Mártont sérülés miatt nélkülöző Hertha, de nem tudott egyenlíteni, a Bayern elhozta a három pontot Berlinből és átvette a vezetést a tabellán.

HOFFENHEIM–RB LEIPZIG

A Gulácsi Pétert továbbra is nélkülözni kényszerülő RB Leipzig Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal a kezdőben lépett pályára a Hoffenheim vendégeként.

Tizenhét perc kellett csak Christopher Nkunkunak, hogy megszerezze a vezetést a Hoffenheim otthonában, tizedik idei gólja volt ez a franciának a bajnokságban. 0–1

Fél óra játék után Dani Olmo találatával megduplázhatta volna előnyét a Lipcse, a videóbíró azonban itt is közbeszólt, les miatt érvénytelenítették a spanyol gólját.

A második játékrész elején a volt lipcsei Angelino beadását követően fejelt a kapuba Georginio Rutter, ezzel egyenlített a hazai együttes. 1–1

Hét perccel később aztán érkezett a válasz ismét a vendégek házi gólkirálya, Nkunku volt eredményes. 1–2

Húsz perccel a vége előtt Dani Olmo érvényes gólt szerzett, Szoboszlai Dominik beadását követően talált a kapuba. 1–3

MAINZ–WOLFSBURG

A Mainznak volt több helyzete az első fél órában, mégis a vendégek szereztek vezetést a 33. percben. Patrick Wimmer fejelt a kapuba. 0–1

Maximilian Arnold végezhetett el szabadrúgást a 70. percben, védhetetlenül lőtt a kapuba, ezzel megduplázta csapata előnyét. 0–2

Ridle Baku szerezte a vendégek harmadik találatát, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát. 0–3

WERDER BREMEN–SCHALKE 04

A 16. percben Alex Kral bevette a hazai kaput, a játékvezető azonban a VAR jelzését követően visszanézte a találatot, és úgy látta, leshelyzet előzte meg azt, így érvénytelenítette a gólt.

Fél óra elteltével már tényleg változik az állás, Niclas Füllkrug lőtte a kapuba a Mitchell Weisertől kapott labdát, ezzel megszerezte a vezetést a Werder Bremen. 1–0

A második félidő elején volt egy büntetőgyanús szituáció, a játékvezető azonban miután visszanézte az esetet nem kátott szabálytalanságot, nem jutott tizenegyeshez a Schalke.

A 67. percben Alex Kral lőtt közelről kapura, de Jiri Pavlenka hatalmasat védett.

A 76. percben megduplázta előnyét a Werder, Mitchell Weiser passzolt Marvin Ducksch-nak, aki nem hibázott. 2–0

A hajrában Tobias Mohr fejelte tovább a labdát, ami így eljutott Dominick Drexlerhez, aki a hálóba lőtt, szépített a Schalke. 2–1

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Augsburg–Eintracht Frankfurt 1–2
(Berisha 1., ill. Rode 13., Knauff 64.)
Borussia Dortmund–Bochum 3–0 (Moukoko 8., 45+2., Reyna 12. – 11-esből)
Hertha BSC–Bayern München 2–3 (Lukébakio 40., Selke 45. – 11-esből, ill. Musiala 12., Choupo-Moting 37., 38.)
Hoffenheim–RB Leipzig 1–3 (Rutter 50., ill. Nkunku 17., 57., Dani Olmo 69.)
Mainz–Wolfsburg 0–3 (Wimmer 30., Arnold 70., Baku 84.)
Werder Bremen–Schalke 04 2–1
(Füllkrug 30., Ducksch 76., ill. Drexler 89.)