Bundesliga: 20 perc alatt lerendezte a Freiburg az Uniont

2022.11.13. 19:31
Grifo harmadik gólját ünnepeli (Fotó: AFP)
Az idei utolsó német élvonalbeli labdarúgó-mérkőzésen a játéknap előtt harmadik helyet elfoglaló Union Berlin a negyedik helyet birtokló Freiburghoz látogatott, és nagy pofonba szaladt bele. A sérült Schäfer Andrást nem nevező fővárosiakat Vincenzo Grifo triplájával gyakorlatilag 20 perc alatt lerendezték a Sallai Rolandot csereként a második félidőben bevető házigazdák, akik 4–1-re nyertek.

A 2022-es naptári év utolsó német élvonalbeli bajnoki mérkőzésén a listavezető Bayern utáni két legjobb védelmet magukénak tudó csapatok találkoztak: a Sallai Rolandot a kispadra nevező Freiburg és a sérült Schäfer Andrást továbbra is nélkülöző Union Berlin egyaránt 16 gólt kapott a mérkőzés előtt. Ez alapján pedig sok mindenre lehetett számítani a mérkőzés előtt, ám legkevésbé arra, ami végül történt.

Merthogy a Freiburg már az első percekben megszerezte a vezetést, amikor Vincenzo Grifo higgadtan értékesített egy – legalábbis véleményes – kezezésért megítélt büntetőt. Nem sokra rá a hatszoros olasz válogatott szélső labdát szerzett a felezővonalnál, majd a tizenhatos előtt kényszerítőzött Michael Grigoritschcsal, és a visszakapott labdát a kapuba helyezte (2–0). És még csak a 6. percben jártunk.

Az igencsak hektikus kezdést követően az Unionnak hamar esélye nyílt a szépítésre, amikor a 10. percben büntetőhöz jutott, ám Robin Knoche lövése a jobb kapufa tövén csattant. S a szokatlan fordulatok még távolról sem értek véget: húsz perc sem telt el, amikor Diogo Leite az ötös jobb sarkánál felborította Dóan Ricut, amiért egyből piros lapot kapott, a Freiburg meg újabb tizenegyeshez jutott, amelyet Grifo magabiztosan értékesített.

A KIÁLLÍTÁS ÉS GRIFO HARMADIK GÓLJA

A tizedik német élvonalbeli idényét taposó olasz szélső első bajnoki mesterhármasát jegyezte – duplázni is csak kétszer tudott eddigi 188 bajnokiján. Ráadásul ez volt az első olyan bajnoki a Bundesliga történetében, amelyen az első húsz percben három büntetőt ítélt a játékvezető – jegyezzük fel a nevét: Deniz Aytekin volt az.

Az első félidő ráadásában éppen a második gólt előkészítő Grigoritsch tett arról, hogy az a néző, aki esetleg úgy döntött, hogy a büfénél a sorban első akar lenni majd a szünetben, lemaradjon a negyedik gólról. Az osztrák támadó szépségdíjas találattal be is állította a 4–0-s félidei eredményt.

A második félidő már javarészt nélkülözte a hasonló izgalmakat, a lényeges kérdések ugyanis már mind eldőltek. Magyar szempontból az utolsó húsz perc volt figyelemre valamelyest érdemesebb, pályára lépett a házigazdáknál Sallai Roland. A mérkőzés 4–1-es hazai győzelmet jelentő végeredményét pár perccel a vége előtt Sven Michel állította be – természetesen tizenegyesből... A meccs lefújása előtti utolsó említésre momentum pedig Sallai Roland nevéhez fűződik, az ő lövése szállt a berliniek kapuja fölé a 92. percben. Győzelmével a Freiburg nemcsak az ötödik helyre visszacsúszó Uniont előzte meg a tabellán, hanem az RB Leipziget is, így a második helyen töltheti a téli szünetet.

A délutáni mérkőzésen az Eintracht Frankfurtot 1–1-et játszott Mainzban, így a negyedik helyet elfoglalva kezdheti majd meg a pihenőt.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Mainz–Eintracht Frankfurt 1–1
(Burkhardt 40., ill. Kolo Muani 67.)
Freiburg–Union Berlin 4–1
(Grifo 2., 6., 19. – az első és a harmadik 11-esből, Gregoritsch 45+1., ill. Michel 85. – 11-esből)