A Dortmund négypontosra növelte előnyét

2010.11.07. 19:36
Így ünnepeltek a dortmundi játékosok Hannoverben (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund lett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának nagy nyertese: a sárga-feketék 3–0-ra győztek a Hannover vendégeként, így négy pontra növelték előnyüket a tegnap vereséget szenvedő Mainz előtt a tabella élén.  Az esti mérkőzéseken a VfB Stuttgart megsemmisítő, 6–0-s vereséget mért a Werder Bremenre.

A listavezető Dortmund azzal a tudattal lépett pályára Hannoverben, hogy egy esetleges győzelemmel növelheti előnyét a tegnap vereséget szenvedő Mainz előtt a tabella élén. A sárga-feketék ennek megfelelően lendületesen kezdték a mérkőzést, és a 11. percben a vezetést is megszerezték Kagava Sindzsi révén.

A BVB könnyedén növelhette volna előnyét még az első félidőben, de Jürgen Klopp tanítványai elszórakozták a helyzeteiket. Nem úgy a folytatásban: a 72. percben Lucas Barrios, kilenc perccel később pedig Robert Lewandowski is betalált, biztossá téve a Dortmund győzelmét.

A hajrában Jakub Blaszczykowski alakította ki a 4–0-s végeredményt, sőt a Dortmund győzelme lehetett volna még fölényesebb is, de Nuri Sahin tizenegyest hibázott a 78. percben.

A magyar válogatott utolsó idei mérkőzésére meghívót kapó Hajnal Tamás nem kapott helyet a BVB keretében, amely sikerének köszönhetően négy pontra növelte előnyét első számú üldözőjével szemben.

HANNOVER–DORTMUND 0–4

Bár a Stuttgart már a tizedik percben megszerezte a vezetést a Werder Bremen ellen, nem úgy indult a találkozó, hogy a VfB kiütéses győzelmet arat riválisa ellen. Ugyanis a vendégek előtt a félidő felénél hatalmas lehetőség adódott az egyenlítésre, de a rutinos Thorsten Frings tizenegyest hibázott.

Ezt követően érkezett Cacau, aki a szünetig kétszer is betalált, háromgólos előnyhöz juttatva a svábokat. A német válogatott csatár aztán lemásolta Fringset (ő is kihagyott egy büntetőt), de a második félidőben esett újabb három gól kiütésessé tette a Stuttgart győzelmét.

STUTTGART–WERDER BREMEN

BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hannover–Dortmund 0–4 (Kagava 11., Barrios 72., Lewandowski 81., Blaszczykowski 91.)
Bayer Leverkusen–Kaiserslautern 3–1 (Sam 38., 84., Helmes 68., ill. Dick 15.)
Stuttgart–Werder Bremen 6–0 (Marica 10., Cacau 31., 45., Gentner 68., Niedermeier 73., Boka 86.)