Schäferék hazai pályán kikaptak a Dortmundtól

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.02. 17:28
Schäfer András végigjátszotta a Dortmund elleni mérkőzést, az Union Berling hazai pályán szenvedett vereséget (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati mérkőzésein Schäfer András csapata, az Union Berlin hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a Dortmundtól. A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 4–1-re nyert a Bochum vendégeként, az Augsburg hat góllal tömte ki az utolsó helyen álló Darmstadtot, míg az Eintracht Frankfurt egy érdekes öngóllal szerzett vezetést, majd nyert 2–1-re a Heidenheim vendégeként. A nap záró mérkőzésén a Stuttgart a továbbra is remek formában játszó Serhou Guirassynak köszönhetően 3–2-re nyert a Wolfsburg otthonában.

UNION BERLIN–BORUSSIA DORTMUND

Schäfer Andrással a kezdőben lépett pályára az Union Berlin a Borussia Dortmund ellen. A vezetést a dortmundiak szerezték meg az első félidő végén: szép összjáték végén Karim Adeyemi a tizenhatosról a felső léc segítségével a kapuba lőtte a labdát.

A folytatásban többet próbálkozott a fővárosi csapat, de ez nem párosult gólokkal, sőt Ian Maatsen a 90. percben labdát szerzett a felezővonal közelében, elfutott a kapuig, majd eldöntötte a mérkőzést.

A 2–0-s győzelemmel a Dortmund tovább őrzi 4. helyét.

BOCHUM–RB LEIPZIG

Gulácsi Péter visszatért és természetesen Willi Orbán is a kezdőben kapott helyet az RB Leipzigben, amely a Bochum vendégeként lépett pályára.

Kissé meglepő módon a kiesés elől menekülő hazaiak szerezték meg vezetést, miután Maximilian Wittek távoli szabadrúgását bevédte Gulácsi a 7. percben. A lipcseiek nem estek pánikba, Xavi Simons gólját les miatt még érvénytelenítette a játékvezető, de Dani Olmo bombája ellen már tehetetlen volt a Bochum a 30. percben.

A 65. percben beállt Lois Openda és Yussuf Poulsen, s ők ketten hamar kulcsszereplőkké váltak, ugyanis öt perc alatt három gólt is szerzett a lipcsei csapat. Előbb Openda talált ballal a kapuba, majd Simons akciója után egy öngóllal növelte előnyét a Leipzig. A 4–1-es végeredményt Poulsen állította be, aki Simons passzát továbbította az üres kapuba. A Leipzig így továbbra is egy pontra van a 4. helyen álló Dortmundtól.

DARMSTADT–AUGSBURG

Az Augsburg nem bízta a véletlenre a darmstadti vendégjátékát. Phillip Tietz már az 1. perc végén vezetést szerzett: a tizenhatosnál lehalászta, majd kapuba rúgta az eladott labdát. Tíz perccel később Fredrik Jensen is a kapuba talált, így megduplázta a vendégek előnyét.

Az Augsburg nem állt meg, Ermedin Demirovic még kétszer betalált, kettő gólja között pedig Ruben Vargasnak is kiosztott egy gólpasszt, így már öt góllal vezettek a vendégek úgy, hogy még fél óra sem telt el a mérkőzésből.

A kapura lövések a folytatásban is megmaradtak a vendégek részéről, aminek az eredményeképpen Tietz is megszerezte második találatát. Az Augsburg 6–0-ra nyert, ami a klub történelmének legnagyobb különbségű győzelme a Bundesligában.

HEIDENHEIM–FRANKFURT

A Frankfurt egy ritkán látható öngóllal szerzett vezetést a Heidenheim otthonában. Benedikt Gimber egy ártalmatlan szituációban húsz méterre a kapujától hazagurította a labdát, Kevin Müller előtt pont megpattant a labda, mielőtt a kapus előrevágta volna. Az elképesztően peches jelenetsor végeredménye öngól lett a 39. percben. A második játékrész elején Niels Nkounkou növelte a vendégek előnyét. Marvin Pieringer szépen szlalomozott végig a tizenhatoson, majd lőtt a bal alsó sarokba, de ez már csak a szépítésre volt elég, a Frankfurt három döntetlen után ezúttal 2–1-re nyert.

MAINZ–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

A két csapat összesen 35 kapura lövéssel próbálkozott, ennek ellenére nem láttak gólfesztivált a nézők. Jonathan Burkardt a 12. percben szerzett vezetést a Mainznak, majd a félidő végéig további három nagy hazai lehetőség is kimaradt. Ez megbosszulta magát, Nathan Ngoumou ugyanis az 55. percben egyenlített, ezzel beállította az 1–1-es végeredményt.

WOLFSBURG–STUTTGART

A Stuttgart jól kezdett és Serhou Guirassy fejesével már a 14. percben vezetést szerzett. A Wolfsburg azonban a második félidő elején egyenlített: a bal oldali passzolgatás végén Joakim Maehle ugrott ki majd éles szögből a bal kapufa mellett a kapuba tekert.

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, ugyanis Guirassy 53. percben értékesített egy tizenegyest, így ismét a Stuttgartnál volt az előny. Sőt a 77. percben a saját térfeléről indulva a vendégek sok passz után eljuttatták Joshua Vagnomanhez a labdát, aki jobb oldalról befelé cselezett, majd kilőtte a hosszú sarkot.

Ugyan Lukas Nmecha még egy szabadrúgást követő kavarodást kihasználva szépített, a Stuttgart 3–2-re nyert és 50 ponttal továbbra is a harmadik.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Darmstadt–Augsburg 0–6 (Tietz 1., 85., Jensen 12., Demirovic 20., 29., Vargas 25.)
Heidenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Pieringer 59., ill. Gimber 39.– öngól, N. Nkounkou 49.)
Mainz–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Burkardt 12., ill. Ngoumou 55.)
Kiállítva: Kohr (84. Mainz)
Union Berlin–Borussia Dortmund 0–2 (Adeyemi 41., Maatsen 90.)
Bochum–RB Leipzig 1–4 (Wittek 7., ill. Dani Olmo 30., Openda 68., Ordec 71. – öngól, Pulsen 73.)
Kiállítva: Kwarteng (87., Bochum)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–3 (Maehle 50., Nmecha 83., ill. Guirassy 14., 53., Vagnoman 77.)

Vasárnap rendezik
15.30: 1. FC Köln–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
17.30: Hoffenheim–Werder Bremen (Tv: Arena4)

Pénteken játszották
Freiburg–Bayern München 2–2 (Ch. Günter 12., Höler 87., ill. Tel 35., Musiala 75.)