Bundesliga: hozta a kötelezőt a Bayern, kiütötte a Leipziget a Stuttgart

D. S. B.D. S. B.
2024.01.27. 17:36
Denis Undav mesterhármasával verte a Stuttgart a magyarjai nélkül felálló Leipziget (Fotó: Getty Images)
A vártnál izgalmasabb mérkőzésen hozta a kötelezőt, és ötgólos meccset nyert meg az Augsburg vendégeként a Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójában. A magyarjai nélkül kezdő RB Leipzig pedig Denis Undav mesterhármasa miatt 5–2-es pofonba szaladt bele a Stuttgart elleni rangadón.

AUGSBURG–BAYERN MÜNCHEN

A Werder elleni múlt heti meglepő vereség után győzelmi kényszerben várja meccseit a rekordbajnok Bayern München, hiszen az éllovas Leverkusennek a forduló előtt négy pont volt az előnye a tabella élén. Thomas Tuchelék ennek megfelelően léptek pályára Augsburgban, ahol a vendéglátó hamar bevette Manuel Neuer kapuját, de Elvis Rexhbecaj gólját les miatt érvénytelenítették. Bő tíz perccel később pedig a Bayern került előnybe Aleksandar Pavlovic szöglet utáni közeli góljával, ráadásul a szünet előtt Alphonso Davies is villant egy távoli góllal.

A müncheniek azonban nem nyugodhattak meg, a második félidő elején Ermedin Demirovic szépített, ez viszont csak apró fellángolás volt augsburgi részről, néhány perccel később ugyanis Harry Kane megszerezte idénybeli 23. bajnoki gólját.

Egy kis stat: első idényében csak Luca Toni szerzett legalább 23 gólt a Bayern színeiben – 24-et a 2007–2008-as idényben –, Kane pedig mostani góljával beérte Roy Makaayt, aki a 2003–2004-es kiírásban 23-ig jutott. Csak emlékeztetőül: a Bundesliga 19. fordulójában járunk...

A hajrában volt még csavar a meccsben, az Augsburg ugyanis büntetőhöz jutott a 88. percben, de a nem sokkal korábban csereként beálló Sven Michel lövése hiába ment a bal alsó sarok felé, Neuer onnan is ki tudta paskolni. Néhány perccel később viszont megint büntetőt lőhettek a hazaiak, ezt pedig már nem hibázta el Demirovic, ennek ellenére a Bayern 3–2-es sikerrel és három ponttal távozott Augsburgból.

HOFFENHEIM–HEIDENHEIM

Rangadót vívott az újonc, de a forduló előtt kilencedik Heidenheimmel a nyolcadik Hoffenheim, amely hazai pályán fél óra játék után került hátrányba az egy kontrát gólra váltó Eren Dinkci révén (VIDEÓ ITT). A házigazda még a szünet előtt, az 52. percben egyenlített Andrej Kramaric büntetőjével, majd a nagy hazai dominancia ellenére a Hoffenheim nem tudta megfordítani az állást, be kellett érnie egy ponttal. 1–1

STUTTGART–RB LEIPZIG

Hatpontos meccsen fogadta a harmadik helyezett Stuttgart a magyarjai, Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül pályára lépő RB Leipziget. A vendégek nem kezdték túl fényesen a meccset, a házigazda ugyanis Enzo Millot büntetőjével és Denis Undav 16 méterről szerzett átlövésgóljával (VIDEÓ ITT) fél óra után 2–0-ra vezetett, de legalább Benjamin Sesko gyorsan szépített (VIDEÓ ITT).

Egy kis stat: az Atlético Madrid után a Stuttgart az öt topliga második olyan csapata, amelynek két olyan labdarúgója is van, aki elérte a bajnokságban a tízgólos határt: Serhou Guirassy 17, Denis Undav 10 gólnál jár (Opta).

A lipcsei egyenlítés helyett a stuttgartiak a fordulás után is bizonyították, nem véletlenül vannak harcban a dobogós helyekért. Jamie Leweling góljára (VIDEÓ ITT) még Lois Openda idénybeli 13. bajnoki találatával válaszolt (VIDEÓ ITT), de a bomba formában lévő Undav nem sokkal később egymaga második és harmadik, illetve csapata negyedik és ötödik gólját is megszerezte (VIDEÓ ITT ÉS ITT), kialakítva az 5–2-es végeredményt.

A magyar válogatott számára jó hír, hogy a 85. percben visszatért a csehek elleni szeptemberi felkészülési mérkőzésen megsérülő Willi Orbán.

WOLFSBURG–KÖLN

Nehezen indult be a Köln wolfsburgi meccse. A nagy mezőnyfölényben játszó házigazda rengeteg lehetőséget puskázott el, Faride Alidou pedig a semmiből szerzett vezetést a vendégeknek a 37. percben. Ez viszont még inkább feltüzelte a Wolfsburgot, amely három perccel később egyenlített Kevin Paredesnek köszönhetően. A második félidő kiegyenlítettebb játékot és kevés helyzetet hozott, sokáig egyik félnek sem volt ugyanis kaput eltaláló próbálkozása, s a hajrában hiába kapcsoltak rá, végül megosztoztak a pontokon a felek (1–1).

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy az első félidőben le kellett cserélni az egyik partjelzőt, Thorben Siewert, akit Max Finkgräfe talált el a labdával, s annyira megsérült, hogy a negyedik számú játékvezetőnek, Nicolas Winternek kellett beugrania.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Augsburg–Bayern München 2–3 (Demirovic 52., 90+3. – a másodikat 11-esből, ill. Pavlovic 23., A. Davies 45+5., Kane 58.)
Hoffenheim–Heidenheim 1–1 (Kramaric 45+7. – 11-esből, ill. Dinkci 29.)
VfB Stuttgart–RB Leipzig 5–2 (Millot 25. – 11-esből, Undav 30., 56., 75., Leweling 48., ill. Sesko 32., Openda 55.)
Werder Bremen–Freiburg 3–1 (Ducksch 9. – 11-esből, Njinmah 53., Malatini 90+3., ill. Grifo 28. – 11-esből)
Wolfsburg–1. FC Köln 1–1 (K. Paredes 40., ill. Alidou 37.)