Törne el mindkét lába - a politikus beszólt Kiesslingnek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.10.25. 14:23
null
Kiessling nem tud leállni a gólszerzéssel, a BL-ben duplázott (Fotó: Reuters)
Minden bizonnyal sokáig emlékezetes marad a Hoffenheim–Bayer Leverkusen (1–2) német labdarúgó-bajnoki, amelyen a vendégek második találata fantomgól volt: Stefan Kiessling fejese után a jobb oldali léc mellett kívülről elhaladó (azaz a kapu mellé szálló) labda az oldalhálón keresztül jutott be a kapuba, ám Felix Brych játékvezető gólt ítélt. A találat nagy felháborodást váltott ki, többek között Andreas Biebricher politikus is „felszólalt” az ügyben.

Sokakat megszólaltatott már a német média a Bayer Leverkusen fantomgólja kapcsán, a találatot jegyző Stefan Kiessling mellett Rudi Völler sportigazgató és Markus Gisdol, a Hoffenheim trénere is elmondta a véleményét. Andreas Biebricher politikus sem tudta megállni szó nélkül, az egyik közösségi oldal fórumán kemény szavakkal támadott Kiesslingre.

„Mindig szurkoltam neki, hogy pályára léphessen a német válogatottban. Most azonban azt kívánom, hogy törje el mindkét lábát ez a jellemtelen ember”– írta köntörfalazás nélkül a Facebookon az amúgy Borussia Mönchengladbach-szurkoló Andreas Biebricher.

KIESSLING FANTOMGÓLJA

A Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa nem szimpatizál Kiesslinggel: a Bundesliga gólkirálya október 18-án közzétett egy képet a Facebookon sérült lábáról, Biebricher pedig nem túl kedvesen azt a megjegyzést fűzte hozzá: „Remélem, leesik”.

A 45 éves koblenzi politikus a Bild megkeresésére elismerte, hogy hibázott. „Sajnálom, nagy hiba volt az a poszt”.

Kiessling a Sahtar Doneck elleni hazai Bajnokok Ligája-meccsen választ adott a kritikusoknak: két gólt is szerzett a 4–0-ra végződő összecsapáson, majd elmondta, fantasztikus érzés volt a szurkolók támogatása, amiért megéri futballistának lenni.

Michel Platini, az UEFA elnöke azt nyilatkozta: a fantomgól ellenére sem szükséges bevezetni a gólbíró-technológiát.

Legfrissebb hírek

Edzőkeringőt indíthat el Ancelotti madridi búcsúja, Leverkusenben már Xabi Alonso utódját keresik

Német labdarúgás
Tegnap, 11:48

Micsoda egybeesés: Kompany utolsó Bundesliga-meccsén debütált a Bayernben 500 bajnokiig jutó Thomas Müller

Német labdarúgás
2025.04.28. 11:24

Schäfer Andrásék egy pontot szereztek Bochumban

Német labdarúgás
2025.04.27. 18:19

Lőw Zsolt: Nagy terveink voltak, egészen másképp akartunk játszani

Német labdarúgás
2025.04.27. 14:20

Oda Lőw Zsolt bajnoki veretlensége, a Frankfurt nyerte meg a rangadót

Német labdarúgás
2025.04.26. 20:28

Simán nyert a Bayern München Thomas Müller 500. bajnokiján, de még nem bajnok

Német labdarúgás
2025.04.26. 17:55

Hazai pályán kapott ki a Stuttgart a kiesőjelölttől

Német labdarúgás
2025.04.25. 22:29

Kompany csípős választ adott a bajnoki címét elfelejtő újságírónak

Német labdarúgás
2025.04.25. 15:20
Ezek is érdekelhetik