A „farkasok” a Schalke legyőzésével felkapaszkodtak a második helyre

2009.03.13. 22:27
A Bundesliga 24. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén a VfL Wolfsburg hazai pályán gólgazdag mérkőzésen, 4–3-ra verte meg a Schalke 04 együttesét. A „farkasok” a tavaszi szezonban továbbra is veretlenek, és feljöttek a tabella második helyére, Dárdai Pál Herthája mögé.
Grafite a hátán cipeli a Wolfsburgot
Fotó: Reuters
Két ellentétes utat bejáró csapat találkozott egymással péntek este, a Bundesliga 24. fordulójának nyitó mérkőzésén. A Schalke a bajnokság előtt kimondva-kimondatlanul a bajnoki cím megszerzésére tört, de mostanra eldőlt, reális esély nincsen arra, hogy a szezon végén Gelsenkirchenbe kerüljön a salátástál.

Ezzel szemben a wolfsburgi focidrukkerek egyre merészebb álmokat szövögetnek: a Volkswagen-város csapata 23 forduló után a negyedik helyen áll a német bajnokságban, mindössze négy ponttal lemaradva az éllovas Hertha BSC-től, és minden adva van ahhoz, hogy a klub fennállása legjobb szezonját produkálja (az élvonalba 1999-ben feljutó csapat eddig legjobb helyezése a tavalyi ötödik hely).

A Volkswagen Arenába kilátogató 29 000 nézőt Heiko Westermann riasztotta fel az édes álmodozásból: a Schalke középpályása a tizenhatos jobb sarkáról hatalmas bombát ragasztott Diego Benaglio kapujának jobb sarkába.

A 26. percben tizenegyesből egyenlített a VfL: a brazil támadót, Grafitét állították meg a Schalke védői szabálytalanul a büntetőterületen belül, a tizenegyest a sértett értékesítette. Mathias Schober érezte az irányt, de nem tudta megakadályozni, hogy Grafite megszerezze 15. szezonbeli bajnokiján lőtt 15. gólját.

Sőt, a szünetre már előnnyel vonulhattak a „farkasok”, ugyanis a szintén remek statisztikával rendelkező Edin Dzeko is eredményes volt. A bosnyák támadó sorozatban hatodik bajnokiján talált be (összesen nyolc gólt szerzett ezeken a meccseken) – ezúttal Grafite jobb oldalról érkező beadását lőtte közelről a kapuba.

A fordulás után is a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, és több helyzetet is kidolgoztak a „királykékek” kapuja előtt – a lehetőségek azonban sorra kimaradtak. Egészen a 74. percig, amikor Grafite tovább javította amúgy is lenyűgöző gól/mérkőzés mutatóját.

Ekkor sokan azt hitték, hogy a Schalke végleg a padlón marad az újabb ütéstől, de alig két perccel később szinte a semmiből válaszoltak a gelsenkircheniek: Jermaine Jones használta ki a Wolfsburg védelmének pillanatnyi megingását – nyílttá téve a végjátékot.

A hajrában ismételten érkezett Grafite (ezúttal lesről) és újból betalált – csak a rend kedvéért: a brazil 17 gólt szerzett 15 mérkőzésen – eldöntve ezzel a három pont sorsát. Hiába talált még be Kevin Kuranyi a hosszabbításban, ez már nem számított.

Az újabb sikerrel a Wolfsburg feljött a tabella második helyére, egy pontra megközelítve az éllovas Herthát.

A wolfsburgi szurkolók tovább álmodhatnak…

BUNDESLIGA

24. FORDULÓ
Wolfsburg–Schalke 4–3 (Grafite 26. –11-esből, 74., 84., Dzeko 44., ill. Westermann 9., Jones 76., Kuranyi 91.)