nemzetisport.hu 2019.04.14 20:06 Frissítve: 2019.04.14 21:35

Törökország: a Fener tíz fővel mentett pontot a 389. derbin

A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Süper Lig) 28. fordulójában a második helyen álló Galatasaray 1–1-es döntetlent játszott a 14. Fenerbahcéval.

A házigazda az első félidő végén emberhátrányba került, mert Hasan Kaldirim gólhelyzetben lerántotta a korábbi újpesti Mbaye Diagne-t, amiért piros lapot kapott.

A 66. percben Henry Onyekuru meg is szerezte a vezetést a Galatasaraynak, de a 71.-ben jött a válasz Elif Elmasztól, újabb gólt pedig már nem tudott szerezni Fatih Terim együttese – pedig még a 99. percben is volt egy óriási helyzete! –, így döntetlennel zárult a 389. isztambuli derbi.

Ez már a 120. ilyen összecsapás volt, az örökmérleg a Fener felé billen, 146 sikert aratott a mostani házigazda, míg a Galata 123-nál jár. A gólkülönbség 535–485, ugyancsak a Fener javára.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
28. FORDULÓ

Fenerbahce–Galatasaray 1–1
Kayserispor–Ankaragücü 0–2
Antalyaspor–Kasimpasa 1–0
Yeni Malatyaspor–Alanyaspor 1–1
Az élmezőny állása: 1. Istanbul Basaksehir 61 pont, 2. Galatasaray 56, 3. Besiktas 53, …14. Fenerbahce 33

2020.12.05 23:08:28

Minden más foci CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Az argentin világbajnok halálával elsősorban nem a kiemelkedő futballista veszett oda, hanem saját életünknek az a szelete, amelyet összekapcsolunk a vele kapcsolatos érzéssel.

2020.12.05 11:29:41

Minden más foci H. D.

Az NK Osijek sorozatban a 10. bajnokiján maradt veretlen • Már 10 meccses az NK Varazdin nyeretlensége.

2020.12.05 13:10:14

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

A hagyományoknak megfelelően kezdett a Botosani Sepsiszentgyörgyön, de miután két góllal vezetett...

2020.12.05 08:15:48

Minden más foci nemzetisport.hu

Hajdú B. István és Berkesi Judit beszélget a magyar foci aktuális témáiról. (x)

2020.12.04 21:25:07

Minden más foci N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Ember volt Maradona, gyarló lélek, aki sorsával a futballt a maga összetettségében megismételhetetlen töménységgel mutatta meg, a pályán az öröm és e játék csodájának emlékezetét hagyta reánk.