Törökország: a Fener tíz fővel mentett pontot a 389. derbin

2019.04.14. 20:06
A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Süper Lig) 28. fordulójában a második helyen álló Galatasaray 1–1-es döntetlent játszott a 14. Fenerbahcéval.

A házigazda az első félidő végén emberhátrányba került, mert Hasan Kaldirim gólhelyzetben lerántotta a korábbi újpesti Mbaye Diagne-t, amiért piros lapot kapott.

A 66. percben Henry Onyekuru meg is szerezte a vezetést a Galatasaraynak, de a 71.-ben jött a válasz Elif Elmasztól, újabb gólt pedig már nem tudott szerezni Fatih Terim együttese – pedig még a 99. percben is volt egy óriási helyzete! –, így döntetlennel zárult a 389. isztambuli derbi.

Ez már a 120. ilyen összecsapás volt, az örökmérleg a Fener felé billen, 146 sikert aratott a mostani házigazda, míg a Galata 123-nál jár. A gólkülönbség 535–485, ugyancsak a Fener javára.