Az Universitatea Cluj elleni győzelemmel zárta az évet a Sepsi

2022.12.17. 13:55
Paun szerzett vezetést a Sepsinek (Fotó: Tókos Csaba)
A Sepsi OSK 2–1-re legyőzte az Universitatea Clujt a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Superliga) 21. fordulójában, és felsőházi rájátszást érő helyre lépett előre.

ROMÁN SUPERLIGA
21. FORDULÓ
SEPSI OSK–UNIVERSITATEA CLUJ 2–1
Sepsiszentgyörgy,
Sepsi Aréna, 2300 néző. Vezette: Dima
SEPSI:
Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Tamás, Ispas – Aganovic (Francisco Junior, 76.), Rodriguez (Gheorghe, 67.), Paun, Matei (Achahbar 76.) – Tudorie (Barbut, 83.), Rondón (Safranko, 67.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
U. CLUJ: Iliev – Vladoiu (Romeo, 38.), Pitian, Ilie, Briceag – Romario Pires, Simion (Remacle, 63.) – Hofman (Horsia, 39.), Fülöp L. (Ely Fernandes, a szünetben; Balan, 63.), Chipciu – Thiam. Vezetőedző: Eugen Neagoe
Gólszerző: Paun (30.), Tudorie (51.), ill. Thiam (75. – 11-esből)

A mezőnyben kiegyensúlyozott küzdelmet hozó mérkőzés első veszélyes lövései a szentgyörgyi kapura ment, de Marius Briceag az oldalhálóba lőtt, Alexandru Chipciu léc alá küldött labdáját pedig Niczuly Roland hárította. A Sepsi viszont első szögletéből betalált, a kapu előtti kavarodásból Nicolae Paun vágta be közelről.

Szünet után gyorsan növelte előnyét a székelyföldi csapat, Jonathan Rodriguez keresztpassza után Alexandru Tudorie emelte át az ötösről a kifutó kapust. A gól úgy feldühítette a vendégszurkolókat, hogy kapásból magyarellenes rigmusokra váltottak, de amikor Iulian Dima játékvezető leállította a mérkőzést, gyorsan abba is hagyták.

Az utolsó fél óra kontrajátékában mindkét csapatnak bőven akadt helyzete, Niczulynak két perc alatt hármat is kellett védenie, míg a túloldalon az egyedül kilépő Tudorienem találta el a kaput. Az U végül egy Paun kezezése után, a VAR segítségével megítélt büntetőből szépített, de ezután már csak a Sepsinek voltak helyzetei. Pavol Safranko fejese azonban mellé ment, Anass Achahbar pedig hat méterről fölé lőtt – a székelyföldi együttes pedig jó eséllyel a playoffot érő hatodik helyen tölti az egy hónapos téli szünetet.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: ITT A VÉGE! A Sepsi győzelemmel zárja az évet. Köszönjük a figyelmet!

90+5. perc: Balan küldi a földre egy légi párbaj során Tamás Márkot, ő is kap egy sárgát.

90+3. perc: Romeo is besárgult, Achahbarral szemben volt szabályalan.

90. perc: Hat perc lesz a ráadás.

87. perc: Safranko átadása után Tamás Márk lőtt kapu mellé.

85. perc: Francisco Junior rohamozta meg a kolozsvári kaput, majd lőtt, balra tartó lapos próbálkozását védte Iliev.

83. perc: Búcsúzóul Tudorie még egy sárga lapot is kap, időhúzásért.

83. perc: A hazaiak is kihasználják utolsó cserelehetőségüket, Tudoriét Barbut váltja.

82. perc: Paun kap sárgát, Briceaggal szembeni szabálytalanságáért.

80. perc: Safranko fejelt kapu mellé!

77. perc: Romario Pires üdvözölte a pályán egy kemény belépővel Achahbart, sárga lap!

76. perc: A gólt követően ismét cserélt a Sepsi: Matei helyén Achahbar, Aganovic helyett Francisco Junior játszik a továbbiakban.

75. perc GÓÓL! Thiam a kapu jobb oldalába vágja a kolozsvári szépítést! 2–1

74. perc: Paun kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, VAR-ozást követően tizenegyeshet jutott az Universitatea Cluj!

71. perc: Romeo adott be jobbról, átadását Thiam küldte kapura, Niczuly magához ölelte a középre tartó labdát.

69. perc: Balan vette célba a tizenhatoson kívülről a kapu bal oldalát, Niczuly látványos mozdulattal tornászta ki a labdát.

67. perc: Cserél a Sepsi is, Rondón helyén Safranko, Rodriguez helyett pedig Gheorghe a pályán.

63. perc: Húsz percet sem tölt a pályán Ely Fernandes, Neagoe már le is hozza a pályáról, Balan érkezik helyére. A kolozsváriak utolsó cseréjeként pedig Simion helyett Remacle folytatja.

61. perc: Ely Fernandes próbálkozott tíz méterről, a kapu jobb oldala mellett vágódott el lövése.

59. perc: Tudorie lőtt jelentősen fölé.

54. perc: A kolozsvári szurkolók magyarellenes rigmusokkal köszöntötték a székelyföldi csapat második gólját. Néhány perc szünetet követően folytatódhatott a találkozó. A hangosbemondó arra hívta fel a vendégek figyelmét, hogy a következő hasonló esetnél le is fújhatják a meccset.

51. perc: Szép góllal növeli előnyét a Sepsi! Rodríguez indította kiválóan a tizenhatoson belül magára maradt Alexandru Tudoriét, aki egy finom mozdulattal megszelidítette a labdát, majd jobb külsővel a kapuba lőtt! 2–0

48. perc: Thiam távoli próbálkozása katasztrofálisan sikerült, jócskán a kapu bal olda mellé ment.

46. perc: Jön a folytatás!

A szünetben harmadjára is cserélt az U. Cluj: Fülöp helyére Ely Fernandes érkezett.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első játékrész!

39. perc: ...míg Hofman helyére Horsia érkezett.

38. perc: Kettős csere. Vladoiu helyén Romeo folytatja...

38. perc: Rodriguez kap sárgát utólag, egy korábbi szabálytalanság miatt.

36. perc: Matei távoli próbálkozása nem találta el a kaput.

30. perc: GÓÓÓL! Egy szöglet utáni kavarodás során Aganovictól Nicolae Paun elé került a labda, aki a kapuba vágta a Sepsi vezető gólját! 1–0

23. perc: Aganovic kereste egy passzal az ötös előtt tartózkodó Tudoriét, aki bár hozzáért a labdához, nem tudta kapu felé irányítani azt.

21. perc: Vladiou szakított meg felszabadításával egy veszélyesnek tűnő Sepsi-akciót.

19. perc:
Fülöp vette célba a hazai kaput a tizenhatoson kívülről, Niczuly hárított.

17. perc: Hazai labdavesztést követően Chipciu ívelt keresztbe jobból Briceagnak, akinek a közeli kisérlete a jobb oldalhálót találta el.

9. perc: Hofman lépett oda keményen Aganovicnak, övé a meccs első sárgája! A horvát játékos ápolásra szorul.

5. perc: Chipciu buktatta Ispast, a szabadrúgást követő Sepsi-támadást kolozsvári kirúgás követi.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést!

Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Sepsi OSK idei utolsó bajnoki mérkőzése!

ELŐZMÉNYEK

Hazai pályán játssza az év utolsó mérkőzését a Sepsi OSK, és a bennmaradásért küzdő kolozsvári Universitatea elleni szombat délutáni találkozó több szempontból kényesnek ígérkezik.Egyrészt a felsőházi rájátszásba igyekvő székelyföldi együttes otthoni mérlege egyelőre negatív (három győzelem, két döntetlen, öt vereség), ezért is áll csupán a hetedik helyen. Másrészt az Universitatea kemény magja magyarellenes, a két csapat augusztusi, kolozsvári összecsapását félbe kellett szakítani a magyarságot és Magyarországot gyalázó rigmusai miatt – emiatt a következő két hazai meccsét nem rendezhette saját stadionjában a klub.

A Sepsi két anyaországi játékosa közül csak Tamás Márk bevethető, Varga Roland a Voluntari elleni kupamérkőzésen elszenvedett bokaficama miatt ugyanis harcképtelen.