Női Eb: az aranylabdás nem lőtt gólt, de Norvégia így is négyet gurított

M. D.M. D.
2022.07.07. 22:59
A norvégokra valószínűleg ennél már csak nehezebb feladatok várnak az Európa-bajnokságon (Fotó: AFP)
A norvég válogatott 4–1-re legyőzte Észak-Írországot a női labdarúgó Európa-bajnokság csütörtöki mérkőzésén Southamptonban.

A norvég válogatottnak az előző kontinensbajnokság rémesen alakult, hiszen szerzett pont és gól nélkül már a csoportkörben búcsúzott. Az Európa-bajnoki újonc északír együttes ideális ellenfél volt ahhoz, hogy a skandináv együttes idén győzelemmel rajtoljon.

A norvégok nem is bízták a véletlenre, kevesebb mint negyedóra játék után már 2–0-ra vezettek, majd a VAR-rendszer közreműködésével megítélt tizenegyesből a Barcelona támadója, Caroline Graham Hansen is betalált még az első félidőben. (3–0)

Észak-Írország a fordulás után a veterán középhátvéd, a 37 éves Julie Nelson fejesével szépített, ezzel megszerezte története első találatát a női Eb-ken, de öt perccel később a Chelsea-t erősítő Guro Reiten szabadrúgásgóljával a norvégok már ismét hárommal vezettek (4–1). A 2018-ban aranylabdás Ada Hegerberg ezúttal adós maradt a góllal, ám egy asszisztot azért elkönyvelt.

Mindkét csapat jó szájízzel hagyhatta el a pályát: Norvégia a magabiztos győzelem, az északírek a becsületgóljuk miatt.