NL: meglepő döntetlennek örülhetnek a törökök

R. P.R. P.
2022.09.22. 22:48
Csoportelsőséget ért a törököknek a meglepő döntetlen (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligájában Törökország vért izzadva 3–3-as döntetlent játszott Luxemburggal, de így megnyerte a csoportját a C-ligában. Kazahsztán is megnyerte a csoportját a Fehéroroszország elleni győzelemmel. Szlovákia hazai pályán kapott ki 2–1-re Azerbajdzsántól.

A C-liga 1. csoportjában Luxemburg nagyon közel állt az óriási meglepetéshez Törökország ellen idegenben. A jóval esélyesebb hazaiaknak a döntetlenért is nagyot kellett küzdeniük. Luxemburg háromszor szerzet vezetést, de a törökök mindannyiszor egyenlítettek. A harmadik hazai gólt Ismail Yüksek szerezte, és ez azért volt fontos, mert ezzel matematikailag is biztosította a törökök csoportelsőségét, és a feljutást a B-ligába, továbbá a biztos helyet a 2024-es Eb rájátszásában.

Nem mindennapi izgalmakat tartogatott a Szlovákia–Azerbajdzsán mérkőzés is, habár a feljutás szempontjából ez a találkozó már semmit sem számított. Az azeriek sokáig vezettek Renat Dadasov góljával, ám a 92. percben Erik Jirka egyenlített. De nem döntetlen lett a vége! A 95. percben Hojjat Haqhverdi ismét a vendégeket juttatta előnyhöz, és erre a szlovákok már nem tudtak válaszolni. A vége tehát meglepő azeri siker.

A 3. csoportban Kazahsztán a fehéroroszok elleni sikerrel egyrészt feljutott a B-ligába, másrész garantált helyet kapott a 2024-es Európa-bajnokság playoffkörére.

A D-ligában Lettországnak hazai pályán egyetlen pontra volt szüksége Moldova ellen, hogy megnyerje az 1-es csoportot, s ezzel feljusson a C-ligába. Csakhogy Moldova megszerezte a vezetést a 26. percben, sőt, a szünetben már kettővel vezettek a vendégek.

A második játékrészben Lettország szépített, de többre már nem futotta, így csak az utolsó fordulóban dől el a csoportelsőség és a feljutás kérdése.

C-LIGA
1. CSOPORT
Törökország–Luxemburg 3–3
(C. Ünder 16. – 11-esből, Chanot 39. – öngól., Yüksek 87.), ill. M. Martins 8., Sinani 37., Rodrigues 69.)

Kazahsztán–Fehéroroszország 2–1
(Gabisev 29., Zajnutgyinov 79., ill. Szavickij 45+3.)
Kiállítva: Tagibergen (Kazahsztán, 90+4.)
Szlovákia–Azerbajdzsán 1–2 (Jirka 90+2. – 11-esből, ill. Dadasov 44., Haqverdi 90+5.)