Ligue 1: közelebb került a BL-selejtezőhöz a Monaco

K. B.K. B.
2021.05.09. 18:50
Hassane Kamara (Nice) eldöntötte a Brest elleni találkozót (Fotó: AFP)
Parádés meccsen brillírozott a Nice a francia első osztályú labdarúgó-bajnokságban vasárnap: noha 1–2-es állásnál, az 52. percben emberhátrányba került, fordított, és 3–2-re legyőzte a Brestet. A délutáni programban a Monaco, a Saint-Étienne, az Angers, a Nimes és a Montpellier is nyert.

A Saint-Étienne–Olympique Marseille találkozóval kezdődött a Ligue 1 36. fordulójának vasárnapi programja. A 12. helyen álló zöld-fehérek az első félidőben végig domináltak, s ennek a 43. percben meg is lett az eredménye: Wahbi Khazri passzát hatalmas védőhibát követően Arnaud Nordin értékesítette, aki – mint kiderült – nemcsak a negyedik gólját szerezte ebben az évadban, hanem ennek az összecsapásnak a győztes találatát is: a második félidőben hiába játszott jóval veszélyesebben a Marseille, 1–0 lett a vége.

A 15 órakor rajtolt mérkőzések közül talán a Nice–Brest alakult a legizgalmasabban: a vendégek csatára, Steve Mounie már a 4. percben megszerezte a vezetést, ám a válasz Rony Lopes révén a 38. percben érkezett (1–1). Alig öt perccel később Mounie ismét eredményes volt, így a Brest vonulhatott le előnnyel a félidőre (1–2). Habár a Nice középpályása, Pierre Lees Melou piros lapja miatt az 52. percben emberhátrányba került, 8 perccel később egyenlített – Hichem Boudaoui lőtt gólt. Nemcsak az egalizálás, hanem a fordítás is sikerült: Hassane Kamara jobb alkalmat talán nem is találhatott volna arra, hogy – két fordulóval a vége előtt – megszerezze első gólját ebben a kiírásban; a 89. percben megnyerte a mérkőzést csapatának (3–2).

Ötmeccses nyeretlenségi szériát követően győzött ismét a kiesés elkerüléséért küzdő Nimes, amely a Metz vendégeként aratott 3–0-s diadalt: a 23 esztendős Lamine Fomba pályafutása során először lőtt gólt a francia élvonalban, Renaud Ripart és Zinedine Ferhat is eredményes volt.

Szintén 3–0-val zárult az Angers–Dijon összecsapás, amelyet a hazaiak nyertek – Angelo Fulgini és Lois Diony örülhetett gólnak, a Dijon kapusa, Saturnin Allagbe viszont nem: 1–0-s állásnál, az 50. percben öngólt jegyeztek a neve mellé.

A Montpellier már az 50. percben 3–0-ra vezetett a Strasbourg otthonában, csakhogy a hazaiak nem adták fel, és majdnem kiegyenlítettek (2–3).

A Monaco a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő harmadik helyre lépett elő azzal, hogy 1–0-ra nyert a Reims vendégekét: a mindössze 19 éves középpályás, Eliot Matazo lőtt gólt a 20. percben. Niko Kovac együttese egy ponttal megelőzte a Lyont a tabellán, amely így a negyedik helyre csúszott vissza.

FRANCIA LIGUE 1
36. FORDULÓ
St.-Étienne–Olympique Marseille 1–0
(Arnaud Nordin 43.)
Angers–Dijon 3–0 (Fulgini 7., Allagbe 50. – öngól, Diony 89.)
Metz–Nimes 0–3(Fomba 61., Ripart 68., Ferhat 89.)
Nice–Brest 3–2(R. Lopes 38., Boudaoui 60., Kamara 89., ill. Mounie 4., 43.)
Kiállítva:Lees Melou(Nice, 52.)
Strasbourg–Montpellier 2–3(Ajorque 69., Zohi 94., ill. Laborde 36., 50., Helort 46.)
Reims–Monaco 0–1 (Matazo 20.)