Legyőzte az Arad odahaza a Sepsiszentgyörgyöt...

2021.04.04. 16:30
Nem ment most a Sepsinek (Fotó: Tókos Csaba - archív)
Az Arad nyerte meg a vasárnapi erdélyi rangadót a román Liga 1-ben: az UTA 2–0-ra verte meg a Sepsiszentgyörgyöt. Ennek ellenére az aradiak biztosan lemaradnak a felsőházról.

ROMÁN LIGA 1
29. FORDULÓ

Arad (UTA)–Sepsi OSK 2–0 (1–0)
Arad,
Neumann Ferenc stadion, zárt kapuk mögött. V: Mladinovici
UTA:
Iacob – Tomozei (Roumpoulakou, 80.), Benga (Erico, 64.), F. Ilie, Sljakov – Miculescu (A. Petre, 72.), Isac (Vorobjovas, a szünetben), Albu, Buhacianu – Roger – Hora (Bustea, 72.). Vezetőedző: Bálint László
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Buhenna (Vasvari, a szünetben), Mitrea, Stefan (Stefanescu, 82.) – B. Fofana, Tincu – Tamás N. (Golofca, a szünetben), Achahbar (Eder, 68.), Petrila – Safranko (Fülöp L., 68.). Vezetőedző: Leo Grozavu
Gólszerző: Tomozei (23.), Sljakov (80.)
Kiállítva: Niczuly (87.)

A Sepsi OSK legyőzésével ünnepelte 1100. mérkőzését a román élvonalban az UTA, a szezon során mindössze második hazai sikerét arató aradi együttes 161 nap után tudott újra győzni a Neuman Ferenc Stadionban.

Az UTA játékosai és stábja számára mintegy negyven perccel a kezdés előtt vált egyértelművé, hogy végleg lemondhatnak a felsőházi rájátszásról, miután a hatodik helyen álló FC Botosani 1–0-ra legyőzte a Viitorult, és nyolc pontra növelte előnyét az aradiakkal szemben.

Ennek ellenére a hazaiak jóval eltökéltebben léptek pályára, és elsősorban sebességüknek köszönhetően uralták az első félidőt. Ioan Hora alig lőtt mellé, majd fölé, Valentin Buhacianu kapáslövése után pedig már Niczuly Rolandnak kellett védenie, miközben a Sepsi labdakihozatala mindvégig lassú és körülményes volt.

Az UTA végül egy szöglet nyomán került előnybe, Roger beadását Marius Tomozei fejelte hat méterről a hálóba. És bár félóra után enyhült az aradi nyomás, a szentgyörgyi támadásokban továbbra sem volt sem elképzelés, sem átütőerő, egyedül Anass Achahbar jutott el két blokkolt lövésig.

Szünet után a Sepsi ugyan kiharcolta a mezőnyfölényt, de így is kizárólag csak távolról tudta lőni Florin Iacob kapuját – ezekből is csak Boubacar Fofana bombája volt valóban veszélyes.

Az aradiak kivárása a 80. percben hozta meg gyümölcsét, amikor Roger passza után Jevhenij Sljakov tört be jobbról a szentgyörgyi tizenhatoson belülre, és laposan a hosszú sarokba lőtt.

A végére pedig meg is fogyatkozott a Sepsi, az egyedül kiugró Buhacianut leütköző Niczuly kapott piros lapot, akinek helyére Fofana állt be védeni. A Sepsi emberhátrányba lőtt ugyan egy kapufát Claudiu Petrila révén, de a pontszerzéstől nagyon távol járt a vasárnap délutáni mérkőzésen.

Az állás:
1. FCSB 63, 2. CFR 60, 3. Craiova 56, 4. Sepsi 44, …10. UTA 36.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Albu tesztelte 23 méterről Fofana kapusképességeit, de a középpályás ki tudta ütni a középre tartó labdát.

Négy perc a ráadás.

89. perc MAJDNEM ITT A SZÉPÍTÉS! Petrila egyéni akció végén 16 méterről a bal kapufa tövét találja el.

89. perc A 26 méteres szabadrúgást Petre végzi el, kevéssel a jobb felső sarok fölé lő.

87. perc Buhacianu fut el egyedül, a Sepsi védői les beintésére várnak, a kapujából kifutó NICZULY ROLAND pedig piros lapot érően ütközi le a támadót. Mivel a Sepsinek már nincs cseréje, Fofana áll be a kapuba.

85. perc Fofana 18 méteres erős, lapos lövése után a labda Ilién irányt változtatva megy szögletre.

A Sepsi 35 focistát vetett be ebben az idényben, 22-en szereztek közülük kanadai pontot!

84. perc Petrila küzd meg két védővel egy előrevágott labdáért, de 14 méteres lövésében nincsen erő, a labda Iacob kezébe jut.

82. perc Stefan helyett Marius Stefanescu a vendégeknél. Védő helyett támadó.

A télen a Tambovtól igazolt Sljakovnak is az első gólja a Liga 1-ben.

80. PERC ÚGY NÉZ KI, EL IS DŐLT A MECCS! A jobb oldalon előretörő JEVHENIJ SLJAKOV kapott remek labdát Rogertől, begyalogolt vele az ötös sarkáig, és laposan a hosszú sarokba lőtt. 2–0!

80. perc Tomezei helyett Simo Roumpoulakou a hazaiaknál.

33 játékost vetett be az Arad ebben az idényben, ebből 13 most mutatkozott be a román élvonalban.

72. perc Miculescu és Hora helyett Adrian Petre és Sorin Bustea.

71. perc Ioan Hora
az oldalvonal mellett letiporja Stefant, ez is sárga lap.

A Sepsi 28 ideig góljából 16 a második félidőben esett ebben az idényben. A 42 rúgott gólból 22-t idegenben szereztek a szentgyörgyiek.

69. perc Fofana 25 méterről, balról küld félmagas lövést a rövid sarokra, Iacob látványos vetődéssel ment szögletre.

68. perc
Eder egyből helyzetbe is kerül, de az ötösön belül blokkolja őt Sljakov. Petrila adott be előtte a jobb oldalról.

68. perc Achahbar és Safranko helyett Eder és Fülöp Lóránd.

67. perc Hora sarkallja Buhacianu elé a labdát, aki 18 méterről, futtából a bal sarok mellé lő.

65. perc Niczuly a tizenhatoson kívülre futva tisztáz a kilépő Hora elől.

64. perc A combját fájlaló Benga helyére beáll Erico da Silva.

Ismerős a hazai mester neve? Nem is olyan régen még a Diósgyőrben játszott. Egy fél évet, tíz éve.

63. perc Petrila a tizenhatos vonaláról laposan a jobb alsó sarok mellé lő.

63. perc Roger bal oldali szöglete után Albu fejel az ötösről kapura, de Niczuly védi a gólvonalra lepattanó labdát.

Az előző 11 bajnokijából csak 1-et bukott el a Sepsi.

59. perc Niczuly felszabadítására Golofca indulna meg, de Ilie még időben hazafejeli kapusának a labdát.

57. perc Stefan közel 30 méterről tűzi kapura a labdát, de az középre megy, Iacob gond nélkül megfogja így.

De az előző 7 meccsén 6-szor kapott legalább 1 gólt!

Idén 12 gólt szerzett az Arad, ebből 8-at szöglet vagy szabadrúgás után!

55. perc Petrila 25 méterről küld egy pattogós lövést az aradi kapu felé, de a labda kevéssel a jobb alsó sarok mellé megy.

52. perc Boubacar Fofana kap sárga lapot, Sljakovot rántotta vissza.

Vorobjovas 22-szeres litván válogatott, a télen érkezett ingyen a Zalgiristől.

51. perc Hora fordolódik a szentgyörgyi tizenhatoson belül, nyolc méterről a jobb alsó sarokra küldi a labdát, de Niczuly is ott van éppen, és megfogja a labdát.

48. perc Petrila ível be balról egy szabadrúgást, Fofana az ötösről fejelhet, de nagyon a kapu mellé küldi a labdát.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
Isac helyett Modestas Vorobjovas, Buhenna és Tamás helyett Gabriel Vasvari és Catalin Golofca.

A hazaiak 49 százalékban birtokolták a labdát, ötször lőttek kapura, a szentgyörgyiek egyszer sem. Az ötből ráadásul három a kapu felületére is ment.

Calin Popescut tavaly engedte el ingyena Sepi Aradra, de ingyen elengedték, már a Hermannstadt tagja.

Az élvonalban egyszer találkoztak a felek, a Sepsi három nullára nyert.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Hadnagy Attila 3
Pavol Safranko 2

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Buhacianu lépne ki a Sepsi belső védői között, de a kapujából kifutó Niczuly szereli.

37. perc Achahbar próbálkozik lövéssel 25, majd 16 méterről, mindkét esetben blokkolnak az aradi védők.

29. perc Mitrea újabb eladott labdája után az UTA kipasszolja a Sepsi védelmét, de Buhacianu a 11-es pontnál körülményesen veszi át a labdát, és Dimitrov szerelni tudja.

Tomozei ugyebár 30 éves, a jónevű, brassói származású, román U-válogatott Benga 31, cseréjük, a brazil Erico 31. Melinte 32.

28. perc Roger ad be balról, Mitrea röviden fejeli ki a labdát, éppen Hora elé, aki 10 méterről egy tenyérnyivel lövi a kapu fölé azt!

27. perc HOPP, Buhenna térden rúgja a hazaiak játékmesterét, Albut, de megússza a második sárga lapot.

Tomozei 30 évesen első élvonalbeli gólját szerezte. Roger brazil légiós, játszott a Botafogóban is anno.

23. PERC VEZET AZ ARAD! Roger ível be szögletet a bal oldalról, a középen teljesen magára hagyott MARIUS TOMOZEI 6 méterről a léc alá fejeli a labdát. 1–0!

61 százalékban a hazaiaké a labda.

19. perc Tamás emel középre az alapvonalról, Benga mellel adná haza saját kapusának, de Iacob már csak a vonalon túl fogja meg. A szentgyörgyi szöglet eredménytelen.

15. perc
Isac 35 méterről is rálövi, de olyan erőtlenül, hogy alig gurul el a labda Niczulyig.

10. perc Tamás készíti le a labdát Achahbarnak, aki 9 méterről, balról Sljakovot találja el.

9. perc
HELYZET, Buhacianu 15 méterről, kapásból küld kapura egy lehulló labdát, Niczuly vetődve hárít a jobb alsó saroknál.

5. perc Hora lövi el a szabadrúgást, 24 méterről, kissé balról a rövid alsó sarkot célozta meg, de az oldalhálóba lőtte a labdát.

4. perc Raid Buhenna kap sárga lapot, mert hátulról akasztja az kilépő Buhacianut. Az aradiak pirosat követeltek.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Piros-fehérben az UTA, zöldben a Sepsi.

Az UTA 1100. meccse a román élvonalban. És az első mai meccs eredménye nyomán (Botosani-Viitorul 1-0), az UTA már nem juthat a felsőházi eájátszásba...

Szentgyörgyön ezért a válogatott szünetben már jóval előrébb tekintettek az aradi mérkőzésnél, Leo Grozavu vezetőedző bevallása szerint a kéthetes mini edzőtábor elsősorban a rájátszásra lészülést szolgálta. A klub pedig ennél is hosszabb távra tervezve, egy plusz egy évvel meghosszabbította Gabriel Vasvari szerződését – a 34 éves középpályás három év alatt 96 mérkőzésen 16 gólt szerzett a Sepsiben.

Az aradi együttes vendége lesz vasárnap a román élvonalban a Sepsi OSK. Az UTA számára a halvány rájátszásesély életben tartása, a már biztosan a felsőházi Sepsinek pedig a pontszám növelése a tét a román élvonal vasárnapi erdélyi rangadóján.

A „szokásos” döntetlennel ünnepelhette a már szombat este biztossá váló felsőházi rájátszásba jutást a Sepsi OSK, miután a Gaz Metan ajándékba kapott büntetőből pontot szerzett Szentgyörgyön. Ez volt a szentgyörgyiek 14. döntetlenje a bajnokságban.

Vasárnap erdélyi rangadó.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ARAD–SEPSI OSK LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!