Ha nem is a legsimább úton, de a legjobb négy között Kleinheislerék

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.12.01. 15:27
Kleinheisler László ezúttal is nagyot harcolt (fotó: NK Osijek)
A Horvát Kupa negyeddöntőjében az Eszék hazai pályán nagy nehezen legyűrte a Slaven Belupót, tizenegyesekkel, és továbbjutott a legjobb négy közé.

HORVÁT KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
NK Osijek (Eszék)–Slaven Belupo 0–0 – 11-esekkel 5–4
Kiállítva:
Zaper (94.), ill. Kvrzic (108)

Az összeállítást illetően komolyan vette az Eszék a Slaven Belupo elleni kupameccset, majd hamar kiderült, a pályán is komolyan veszik a játékosok ezt a találkozót.

Amelyet az első félidőben eldönthetett volna az Eszék, de Ramón Miérez két ziccert is kihagyott (az előző szezon gólkirálya nagyon rossz formában futballozik mostanában), a Danijel Loncar, Mile Skoric védőpáros fejeseit fogta a vendégkapus – Ivan Susak aztán elképesztő nagy bravúrt mutatott be, tisztes légi út végén kiszedte a jobb felső sarok elől Kleinheisler László 28 méteres lövését.

Ismét kezdett ugyanis a kisebb sérülését maga mögött hagyó magyar középpályás, aki végig hasznosan futballozott, sokat futott és ütközött, és feltűnt a széleken is.

A vendégek mestere, Zoran Zekic – akit rövid munkássága ellenére azóta is emlegetnek Diósgyőrben – nem viccelt, az első félidőben egyszerre hármat cserélt, majd az 59. percben még kettőt. A kimaradt hazai helyzetek után Hansel Zapata büntetett majdnem, de lövése a lécen csattant, közben a hazai támadások egyre kevésbé voltak veszélyesek, és ügyesen irányította a Slaven-védelmet az egykori pécsi légiós, Goran Paracki.

Skoric hibája után Ivan Krstanovic büntetőből sem tudott betalálni, a léc ismét megmentette az Eszéket, a hajrában a hazaiak jutottak tizenegyeshez, de Petar Bockaj lövését védte a 203 centiméter magas, a Slavenben ezen a mérkőzésen debütáló Ivan Susak!

Nenad Bjelica a második félidőben lecserélte Kleinheislert, aki később nagyon hiányzott, mert nem volt senki sem, aki lendületet adott volna az Eszéknek. A hosszabbítás elején ráadásul emberhátrányba került a házigazda, amely innentől már csak a tizenegyesek elérésére pályázott, egészen addig, amíg a 108. percben meg nem kapta második sárga lapját a vendégcsatár, Zoran Kvrzic.

De gól már nem született ezután sem, jöhettek a tizenegyesek, és az „orosz rulettben” az eszékiek jártak sikerrel: ha nem is egyszerű úton, de eljutott a legjobb négy közé a hazai kupában az Eszék.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, AZ ESZÉK JÁTSZHAT A FINÁLÉÉRT!

DAKU jobbal nagy toporgás után jobbal a jobb alsóba lő. 5–4, TOVÁBBMENT AZ ESZÉK!

NINCS BENT, a jobb felső fölött a lécre lő ZIRDUM.

FIOLIC eldöntheti... Ballal a kapu közepébe lő, miközben a kapus hatalmasat vetődött balra. Nagyon fifikás gól, 4–4!

MARINA jobbal a jobb alsóba lő, Malenica majdnem elérte, de csak majdnem.

LONCAR jobbal a jobb felsőbe varázsolja a labdát, Susak balra el. 3–3!

GODA volt a meccs legjobbja, most ballal elegánsan... a bal alsó mellé emel. 2–3.

SKORIC jobbal a lécre lő, nem sokkal elvétve a bal felsőt. Az első lövés, amely után jó irányba ment a kapus az orosz rulettben: 2–3!

GLAVCIC ballal a léc alá lő, ő a ráadásban állt be.

JUGOVIC a soros, a szűrő jobbal a jobb sarokba lő, félmagasan, nagy erővel. 2–2!

PARACKI jobbal a jobb felsőbe lő, Malenica balra el.

BRLEK jobbal a jobb alsóba lő, a kapus balra el, 1–1.

KRSTANOVIC áll oda nagy bátran elsőnek, jobbal a bal sarokba lő, félmagasan, Malenica majdnem megfogta.

Jöhetnek a 11-esek.

120+3. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDEJE IS!

Komoly az ügy, jön a betegszállító kis kocsi.

120. perc Mihret Topcagic kap még egy sárga lapot Bosec lekönyökléséért. Ápolás. Egy perc lesz a ráadás.

117. perc Fiolic jobbal 22-ról a jobb felső sarok fölé lő.

114. perc Mirlind Daku nagyot rúg a bal szélen Bozicba, sárga lap.

113. perc Topcagic emelését nem meri ellőni ballal Daku 14-ről, oda a helyzet.

111. perc Bockaj bal oldali beadása nem az igazi.

108. perc Létszámban egyenlő.

108. PERC EZ MEG MÁSODIK SÁRGA ZORAN KVRZICNEK, aki odatalpalt Skoricnak a hazai ötösön.

106. PERC FOLYTATJUK!

105. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

105. perc Zoran Kvrzic kap sárga lapot Fiolic gáncsolásáért.

103. perc Petar Brlek be, Bohar nagyon elfáradt.

100. perc Sokkal többet támad a Slaven, de meddő a fölény.

94. perc PIROS LAP MIHAEL ZAPERNEK egy belemenés utáni heves reklamálásért, azonnali hatállyal, de még ketyeg a VAR. Ám marad a döntés.

93. perc Mihail Caimacov
kap sárga lapot kezezésért.

91. PERC FOLYTATJUK!

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Hosszabbítás lesz.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ.

90+4. perc Mato Milos kap egy sárga lapot Marina felrúgásáért.

90+2. perc Milos jobbról jobbal nagy erővel középre lőtt labdáját "lenyeli" Susak.

Négy perc a ráadás.

90. perc Jugovic 17 méteres lövése nem olyan, mint anno Vladimir Jugovicsé...

DEBÜT. A 203 centiméteres Susak ma debütál a Slavenben, a nyáron igazolták a Maribortól.

87. perc Danijel Loncar kap sárga lapot reklamálásért.

84. perc NINCS BENT, BOCKAJ ballal a bal alsóba lőne, de Susak érezte az irányt és a magasságot is!

83. perc BÜNTETŐ EZ IS, Mario Marinának meg sárga lap, az ötösön Bockaj megabedobását bal könyökkel ütötte el Loncar elől az ötösön.

82. perc Fiolic, majd Daku a labda útja, ő jobbról jobb külsővel középre ad, Bohar az ötös előtt átlépi a labdát... és így éppen oda a helyzet.

81. perc Helyzet, Topcagic lő jobbal 15-ről kapura Bohar beadása után, de blokkol bevetődve Paracki.

78. perc Mihret Topcagic be, Miérez le. Ékcsere.

75. perc Ez sincs bent, az egykori Dinamo Zagreb-menő Krstanovic az ötös bal sarka elől ballal a kapusba lő, ziccerből, Goda forintos indítása után.

72. perc Vedran Jugovic be, Nejasmic le, szűrőcsere. Kleinheisler és Bartolec is mehet pihenni, Mirlind Daku és Mato Milos be.

71. PERC A 38 éves IVAN KRSTANOVIC jobbal a lécre lő, milliméterekkel elvétve a bal felső sarkot! Malenica jobbra el.

69. perc BÜNTETŐ, Mile Skoric becsúszva felrúgja az ötös bal sarka előtt Godát. Caimacov mesterien indított a 16-os elől, középről. Jogos a 11-es.

67. perc Zapata veszélyes bal oldali beadására kivetődik szépen Malenica.

66. perc Bartolec kapura törhetne, de rossz Fiolic passza. Leolvasta a bekk, Goda a szándékot.

62. perc Malenica kap le Zapata fejéről nagy üggyel-bajjal egy Bartolec-mentést, egy Kvrzic-beadást követően.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Mirko Maric 6
Muzafer Ejupi 5
Mateas Delic 5
Antonio Perosevic 4
Dino Kresinger 3

60. perc Kettős csere: Lausic helyett Zoran Kvrzic, Brakovic helyett Ivan Krstanovic. Két csatár a pályán, az online kommentátorok nem örülnek.

60. perc Bohar lő nem sokkal a jobb alsó mellé a 16-os bal sarkáról, jobbal.

59. perc Miérez sarkaz Kleinheisler elé, aki nem lő jobbal 18-ról, kissé balról, aztán elnyomja őt Caimacov.

Hansel Zapata nincs a BL-ben: a hazai CD La Equidad kölcsönadta őt a Sheriff Tiraspolnak, az meg kölcsönadta őt a Slavennek. Jövő nyáron mehet vissza... majd mehet vissza.

54. perc LÉC, megvillan a kolumbiai Zapata, pár csel után kissé balról, 13-ról jobbal majdnem kilövi a bal felső sarkot, de ment a léc a vetődő kapus helyett. Brkovicot kell ápolni aztán.

Miérezt a nyáron 2.5 millió euróért megvette az Eszék, azóta az argentin ék 3 gólig jutott, 20 meccsen. Előtte 35 meccsen 23-szor volt eredményes...

50. perc Bockaj ívelésébe Zaper belekotor sarokkal a levegőben, a bal alsó előtt, de Susaké a labda.

48. perc Miérez ballal jócskán a léc fölé lő 18-ról, középről.

47. perc Bartolec jobb oldali beívelése kapuscsemege.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Damjan Bohar be, Hirosnak nem ment ma.

A hazaiak nagy hiányzója a 31 éves ék, Ante Erceg, aki a térdműtéte miatt idén már nem játszhat.

Kleinheisler László felépült sérüléséből, csapata legutóbbi tétmeccsén (Lokomotiva Zagreb, 3−1) a 94. percben cserélte le edzője, Nenad Bjelica..

A HORVÁT BAJNOKSÁGBAN LISTAVEZETŐ NK Osijek a tabellán utolsó előtti (9.) helyén álló Slaven Belupóval csap össze. Az eszéki csapat nagyszerűen teljesít, a ligában kilenc forduló óta őrzi veretlenségét (hat győzelem, három döntetlen), ráadásul másfél éve nem kapott ki a Belupótól, a vizsgált időszakban lejátszott tíz egymás elleni tétmeccsből négy döntetlen mellett hatot az Osijek nyert meg. Érdekesség, hogy a Slavent Zoran Zekic irányítja, aki 2015 és 2019 között az eszéki gárda vezetőedzője volt, az idén pedig a Diósgyőré, vele esett ki a csapat az NB I-ből.

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Bruno Goda odarúg a jobbon Kleinheislernek, sárga lap. Bockaj ad be balról ballal, Skoric 11-ről éppen a kapushoz fejeli a labdát.

45. perc Kleinheisler szöglete nem az igazi. Két perc a ráadás.

Ha már exek: a volt diósgyőri Alen Grgicet a nyáron ingyen elengedte az Osijek a Slavenhez.

40. perc Bockaj szabadrúgása után Loncar 12-ről a bal felsőbe fejel, de lesről. A VAR szerint is az volt.

39. perc Tomislav Bozicnak sárga lap kezezésért.

37. perc Zekic nem viccel, hármat cserél, Mario Marina Van Bruggent, Tomislav Bozic Mlinaricot váltja, Utint Mihail Caimacov. Utóbbi moldáv-orosz, nemrégiben még az Eszék tartalékjai között szerepelt.

Ismerős nevek: Malenica nemrégiben még Diósgyőrben védett, a 34 éves csk., Goran Paracki egy fél évet a Pécsben légióskodott.

36. perc Fiolic vált a jobbon szépen Zaperrel, a lapos beadásról milliméterekkel marad le az ötös előtt a bevetődő Miérez!

34. perc Bockaj kornerét 13-ról kapura fejeli Loncar, Susak vetődve ment a bal alsó előtt. A következő sarokrúgást követően Zaper középről, hétről a jobb alsó mellé fejel, méterekkel.

33. perc MEKKORA VÉDÉS! Kleinheisler majdnem meglövi szokásos bombagólját, jobbal 28-ról a jobb felsőbe rakétázna, de Susak kapus hatalmas vetődéssel eléri a labdát.

32. perc Brkovic jobbal nem sokkal lő a bal alsó mellé 22-ről, középről, jobbal. Vetődve biztosított Malenica.

30. perc Paracki elfejel egy Bockaj-beadást Miérez elől, Fiolic ballal 16-ról, kissé balról azonnal lő, nem sokkal a bal felső sarok fölé.

28. perc Bockaj bal oldali, ballábas szöglete után az ötösön ellöki Loncart Utin, látványosan...tovább. A VAR ma nem játszik főszerepet.

25. perc Ez meg egyenesen ziccer, Miérez kapura tör Skoric emelésével, de az ötös jobb sarka elől nagyon-nagyon a túlsó alsó mellé lő. Eltörte. Jobbal.

24. perc Helyzetek, Nejasmic lő jobbal kapura 13-ról, de túl közel talál a kapushoz, jobb a duplázás Loncartól, de a jobblábas, 14 méteres, kissé jobbról érkező lövésr eléri vetődve a bal alsó előtt Susak!

20. perc Hiros emel balról a 16-os elé, Miérez elől elrúgja a labdát Paracki.

19. perc Bockaj jó nagyot rúg a balon Brkovicba a miheztartás végett.

14. perc Fiolic most magasan ad be jobbról, Susak erre is kivetődik, de szerencséje is van, mert az ötös elé öklözte a labdát, ám nem volt érkező. A labda amúgy bement volna a jobb alsóba, Kleinheisler zavarta a kapust, aki éppen előle mentett.

12. perc Bockaj emel Miérez elé, aki nem éri el jól a labdát a jobb alsó sarok előterében, kirúgás.

A másik szerdai meccsen, 18.30-tól a Dinamo Zagreb a HNK Rijekával mérkőzik meg Zágrábban.

Az eszéki klubnál november hónap játékosa a támadó középpályás, Ivan Fiolic lett, illetve a 19 esztendős perui támadó, az U20-as válogatott Didier La Torre, akivel három és fél éves szerződést írtak alá a klub elöljárói.

10. perc Kleinheisler Miérez elé tolja a labdát, aki ballal 14-ről, középről azonnal lő, de blokkol az előtte álló Van Bruggen.

9. perc Bockaj két beadása is rossz... bedobása dettó.

5. perc Helyzet, Fiolic ad be jobbról laposan, Miérez rosszul éri el az ötösön a labdát védője szorításában! Nem is, Miérez ballal egyszerűen elrúgott a labda fölött!

2. perc Fiolic jobb oldali beadását elkapja a rövid sarok előtt a kivetődő vendégkapus, Susak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Kisebb kérdőjel a kapus – és korábbi DVTK-játékos – Marko Malenica neve mellett szerepelt, ő a Lokomotiva Zagreb elleni találkozó utolsó perceiben rúgást kapott, az első számú hálóőr, Ivica Ivusic ugyanakkor biztosan sérülés miatt. Hogy a zágrábiak elleni győztes csapat mezőnyjátékosainak összetétele változik-e, az is kérdés. Nenad Bjelica elmondta még, számukra mindegy, hogy az ellenfél a Dinamo, a Lokomotiva, vagy éppen a Slaven, mivel labdarúgói jól kezelik az elvárások okozta nyomást.

„A legfontosabb, hogy továbbjussunk – fogalmazott az eszéki találkozót megelőző sajtótájékoztatón az 50 esztendős Bjelica, akivel a vendégek trénerével, Zoran Zekiccsel Eszéken még csapattársak is voltak. – Mindenki tisztában vele, hogy mit is jelent nekünk a mérkőzés, a kupában is nagy terveink vannak. A Lokomotiva ellen az utolsó pillanatokban megszerzett győzelem jó hangulatot teremtett az öltözőben, a játékoskeret kimondottan bő, hiszen lényegében huszonhat labdarúgó közül válogathatok, vagyis minden posztra adva van a versengés. Futballistáim közül valamennyien a Slaven elleni kupameccsre koncentrálnak, a legfontosabb, hogy remek játékkal az elődöntőbe kerüljünk.”

Az eszéki labdarúgóknál nem is lehetne jobb a hangulat, hiszen jelenlegi veretlenségi szériájuk már két számjegyű Nenad Bjelica vezetőedző irányításával, igaz, a Slaven Belupo azért képes kellemetlenséget okozni az esélyesebb riválisa számára – ráadásul szerdán kupameccsről lesz szó, s a párharc egy találkozón dől el.

Rosszul indult a mérkőzés a
hazaiak számára, a Lokomotiva hamar, a 9. percben megszerezte a vezetést, ám az Eszék ismét bizonyította, erős együttes, az első félidőben kiegyenlített és 3–1-re nyert.

Az Eszék legutóbbi meccsén végig a pályán volt a magyar középpályás, aki sérülése miatt legutóbb október közepén játszott. A LISTAVEZETŐ NK OSIJEK a Lokomotiva Zagreb ellen lépett pályára, Kleiheisler László sérülése után ismét a kezdőcsapatban kapott helyet. A középpályás legutóbb október közepén játszott a klubjában, a magyar válogatott utolsó három vb-selejtezőjéről is lemaradt, ám a zágrábiak ellen ismét számíthattak rá az eszékiek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ESZÉK–SLAVEN BELUPO LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!