Döntetlen Nagyszombatban, egy pontra olvadt a DAC előnye

2023.04.23. 17:19
Kalmár Zsolték nagyot léphettek volna a bajnoki cím felé (Fotó: DAC)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) rájátszásának 6. fordulójában a DAC 1–1-es döntetlent játszott idegenben a Spartak Trnavával (Nagyszombat).

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ

Spartak Trnava–DAC 1904 1–1 (1–0)
Nagyszombat, Anton Malatinsky Stadion, 5051 néző. Vezette: Marhefka
Trnava: Vantruba – Kostrna, Stetina, Curma (Kósa, 22.) – Twardzik, Szavvidisz, Procházka (Oseni, 78.), Bukata (Paur, 71.), Daniel (Azevedo, 71.) – Taiwo, Ofori (Risztovszki, 78.). Vezetőedző: Michal Gasparík
DAC:
Petrás – Alex Pinto, Riszvanisz, Brunetti, Andzouana (Nebyla, 89.) – Dimun, Kácer – Blackman (Mendez, 22.), Kalmár Zs (Kruzliak, 55.), Ramadan (Szánthó, 89.) – Krsztovics (Niarkosz, 89.). Vezetőedző: Adrián Gula
Gólszerző: Taiwo (44.), ill. Andzouana (59.)

Úgy vonultak ki Kalmárék a találkozóra, hogy 57 nap után lecsúsztak a második helyre, mivel vasárnap délután a Slovan 4–2-re győzött Zsolnán. A nagyszombati stadionban jelen lévő közel ezer sárga-kék fanatikus azonban meg volt győződve, hogy ez csak átmeneti állapot, két óra múlva visszaelőz a DAC. Mint később kiderült, igazuk lett.

Nagyon óvatos első félidőt látott az 5051 néző. Mindkét csapatnál a biztonság volt a legfontosabb, nagyon keveset kockáztattak a játékosok. Sok mindent elárul, hogy fél óra játék után a szabálytalanságok száma mindössze egy volt. Ha a csapatok el is jutottak az ellenfél tizenhatosához, hiányzott a pontos lövés, vagy az utolsó pontos átadás. Közvetlenül a szünet előtt hátrányba került a vendégcsapat. Egy bal oldali beadás után Abdurahman Taiwo üresen maradt, és a korábbi dunaszerdahelyi játékos másodjára a hálóba juttatta a labdát.

A második félidő elején Samuel Petrásnak bravúrral kellett védenie, majd Miroslav Kácer ziccert hibázott. Nemsokára azonban egy szép támadás végén Yhoan Andzouana egyenlített.

Közvetlenül a gól után, a 60. percben a gólörömmel egy időben a dunaszerdahelyi szurkolók kifeszítettek egy drapériát, piros-fehér-zöld füstfelhővel kísértve: „Boldog születésnapot, főnök!” ez állt rajta, utalva rá, hogy Világi Oszkár hétfőn töltötte be 60. életévét.

A 79. percben a gólzsák Nikolas Krsztovics lábában volt a vendéggyőzelem, de a gyors ellenakció végén a tizenhatos vonaláról nem találta el a kaput.

A döntetlennel a DAC visszavette a vezetést, de így csak egy pont az előnye a Slovannal szemben. 1–1

90+3. perc: vége a mérkőzésnek. Mivel a Slovan Bratislava 4–2-re győzött a DAC előnye egy pontra olvadt.

89. perc: Krsztovics, Andzouana és Ramadan helyett Niarkosz, Nebyla és Szánthó Regő a pályán.

88. perc: Kácer kap sárgát, földre vitte Taiwót.

86. perc: veszélyesen kanyarodik be a Spartak szabadrúgása, a védelemről szögletre pattan a labda.

79. perc: lendületes DAC-kontra végén Krsztovics nagy erővel lő, de fölé. Nagy helyzet volt.

78. perc: Procházka és Ofori lemegy, Oseni és Risztovszki érkezik.

76. perc: Krsztovics passzol Andzouanához, aki lő, szöglet lesz belőle.

73. perc: Taiwo kap sárgát. Riszvanisznak rúgott oda.

71. perc: Bukata és Daniel távozik a pályáról, Paur és Azevedo jön be.

Az elmúlt tíz percben nem sok említésre méltó esemény történt, eléggé visszaesett az iram. Tartalékolnak a hajrára?

69. perc: előreívelt labda, Petrás magához öleli.

„Boldog születésnapot, főnök!” – így üzennek a dunaszerdahelyi szurkolók egy drapérián a klubtulajdonos Világi Oszkárnak, aki hétfőn töltötte be a 60. életévét.

59. perc: egyenlít a DAC! Pinto zseniálisan ível előre Yhoan Many Andzouanának, aki egyből rárúgja a labdát, amely a kapu bal oldalában köt ki. 1–1

57. perc: Pinto az alapvonal előtt visszapasszol Kácernek, aki óriási ziccerben fölé vágja a labdát.

55. perc: Kalmárnak ennyi volt, Kruzliak váltja

55. perc: Mendez fejese gyenge, és nem is jut el a kapuig.

A Spartak most átengedi a területet a DAC-nak, kontrára rendezkedik be.

49. perc: Petrásnak bravúrra volt szüksége, hogy védje Procházka 17 méteres lövését.

Nem volt csere a szünetben.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: vége az első félidőnek!

45+2. perc: Twardzik és Pinto veszekszik egymással, mindketten sárgát kapnak.

45. perc: vezet a Spartak Trnava! Az előreívelt labdát Abdulrahman Taiwo egyből kapura teszi. Petrás véd, de nem tudja megfogni a labdát, a kipattanót Taiwo a kapuba pöccinti. 1–0

45. perc: Riszvinisz kap sárgát.

42. perc: Riszvanisz vágja ki a beadást.

39. perc. Krsztovics játssza magát tisztára, majd ismét 18 méterről, középről lő, de közelről blokkolják a védők.

36. perc: Taiwo akadályozza Petrást a kirúgásban, lefújja a játékvezető.

36. perc: Stetina távoli lövését Petrás szépen védi.

35. perc: picit leült a csata az utóbbi percekben, a labda nem nagyon jut el egyik kapuhoz sem.

28. perc: újabb DAC-kontra a végén Kalmár 18-ról lő, de a labda lelassul az egyik védőn, Vantruba simán védi.

26. perc: a Spartak növelt a tempón, a DAC-nak keményen kell védekeznie.

24. perc: Taiwo lő 16 méterről, de a labda most is elkerüli a kaput.

22. perc: Blackmant le kell cserélni, Alejandro Mendez jön be a helyére. A hazaiaknál Curma sem tudja folytatni, Sebastian Kósa váltja.

19. perc: Ofori lövése is elkerüli a kaput. Blackmant ápolni kell egy ütközés után.

18. perc: Kostrna kap remek labdát, egyből kapu felé fordul, majd kissé oldalról lő, de nem találja el a kaput. Pedig jó helyzetben volt.

15. perc: Ofori tör be a vendégek tizenhatosára, de a beadás gyatra, Petrásnak egyszerűen felszedi a labdát.

A DAC remekül felvette a Spartak tempóját, sőt, az első percek után most már inkább a Dunaszerdahely dominál.

7. perc: újabb DAC-kontra, azonban Kalmár szabálytalankodik a bal szélen, így vége az akciónak.

7. perc: Blackman beadása után Krsztovics gyenge lövése Vantruba könnyű zsákmánya lesz.

5. perc: Krsztovics tört be a hazai tizenhatoson belülre, elesik Twardzik szorításában, de nincs büntető.

3. perc: az első percekben a hazaiak kezdeményeznek, de minden kísérletre jól válaszol a DAC védelme,

„Tisztában vagyunk vele, hogy egy kerületi rangadó vár ránk minőségi ellenféllel szemben, amely bejutott a kupadöntőbe és a tabella harmadik helyén áll. Ez egy újabb nagy meccs lesz a számunkra, egy következő döntő” – mondta Adrián Gula, a DAC vezetőedzője a klub honlapján.

Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Interjút adott a Sport szlovák napilapnak Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, a téma a DAC ragyogó szereplése volt. Már csak azért is, mert 2017−2018-ban az olasz szakember irányította a dunaszerdahelyi együttest, amely vasárnap a Spartak Trnava elleni idegenbeli bajnokin újabb lépést tehet a szlovák bajnoki cím felé vezető úton.

„Tapasztalatból mondom, a Spartak jó meccseket szokott játszani a Dunaszerdahely ellen, főleg hazai pályán. Vasárnap nagyon nehéz lesz a sárga-kékeknek megszerezniük a három pontot − mondta az interjúban Marco Rossi, aki külön kiemelte a DAC-ot irányító Adrián Gula munkáját. − Jól döntött a klub vezérkara, amikor tavaly nyáron szerződtette. Világi Oszkár tulajdonos és Jan Van Daele sportigazgató elképzelése a futballról tökéletesen egyezik a szlovák edzőjével. Bízom benne, hogy sokáig lesz a DAC mestere. A Dunaszerdahely évről évre erősebb, úgy gondolom, elérkezett az id     ő, hogy a DAC bajnok legyen.”

Kalmár Zsolt, a csallóközi együttes csapatkapitánya a hét elején betegséggel bajlódott, fájt a torka, és köhögött, de a vasárnapi összecsapáson bevethető lesz, akárcsak Nikola Krsztovics, a DAC gólzsákja, aki felépült sérüléséből.

„Nagy meccs lesz, és természetesen meg akarjuk nyerni” − jelentette ki lapunk érdeklődésére Kalmár Zsolt. (D. T.)

A Fortuna Liga élcsoportja: 1. DAC 60 pont (5 mérk.), 2. Slovan 57 (5), 3. Spartak Trnava 45 (5)