A Sibenik elleni győzelemmel zárta az évet az NK Osijek

2020.12.19. 14:50
Skoric fejes gólja döntött, az eszéki együttes győzelemmel zárta az évet (Fotó: nk-osijek.hr)
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 16. fordulójában az NK Osijek (Eszék) hazai pályán 1–0-ra legyőzte a HNK Sibeniket.

1. HNL
16. FORDULÓ
NK Osijek–HNK Sibenik 1–0 (Skoric 17.)

Volt mit javítania az NK Osijeknek az utolsó 2020-as mérkőzésén, hiszen az előző hétvégén 4–1-re kikapott a Gorica vendégeként. Ennek megfelelően jól is kezdték az eszékiek a Sibenik elleni meccset, és alig több mint negyedórányi játékot követően a vezetést is megszerezték: Igor Silva jobb oldali szöglete után a lendületből érkező Mile Skoric kilenc méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1–0

A vendégek nem játszottak túl jól, csak elvétve tudtak eljutni a házigazda kapujáig. Igaz, az eszékiek sem nagyon erőltették a támadásokat, inkább a biztos védekezésre koncentráltak.

Így a második félidőben sem alakult ki túl sok helyzet, egy-egy távoli lövést leszámítva nem nagyon akadt feladata a két kapusnak. Mind a két oldalon sok volt a szabálytalanság, emiatt folyamatos játék is csak ritkán alakult ki. Végül az eredmény sem változott, az NK Osijek 1–0-s győzelemmel zárta a 2020-as évet.

Az eszékiek sorozatban a hatodik hazai bajnokijukat nyerték meg, ráadásul otthoni környezetben egymás után harmadszor gólt sem kaptak.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, az NK Osijek 1–0-ra nyert, és így győzelemmel zárta az évet.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Zaper kapott sárga lapot.

86. perc: Miérezt Miskovic váltotta az eszékieknél.

81. perc: Alimi mára be is fejezte, Curic a helyén. Még egy vendégcsere, Batarelo helyére Contreras érkezett.

81. perc: Alimi sárgult be.

77.perc: Vukovic rúgta fel az ellenfelét, ez is megért egy sárga lapot.

74. perc: Rak helyére Martin állt be a vendégeknél.

73. perc: Batarelo is kapott egy sárga lapot.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Ljopa és Erceg be, Kleinheisler és Bockaj le.

72. perc: Bockaj kapott sárga lapot, dühében a sípszó után elrúgta a labdát.

68. perc: Cseréltek a hazaiak is, Jugovic helyére Vukovic állt be.

68. perc: Igor Silva sárgult be, Ampemet rúgta fel a felezővonalnál.

65. perc: Cseréltek a vendégek, Sahitit Todoroszki váltotta.

64. perc: Sahiti 17 méterről eleresztett lövése után Ivusicról kipattant a labda, másodjára azonban már megfogta a kapus.

57. perc: Kleinheisler indítása után Bockaj lőtt ballal, de a nem túl erős kísérletet követően a kapus könnyedén védett.

54. perc: Zaper próbálkozott 17 méterről, de a lapos lövése után a labda elsuhant a bal oldali kapufa mellett.

47. perc: Egy bal oldali szabadrúgás után Ivusic paskolta szögletre a labdát.

46. perc: Bockajt állították meg lesen.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 1–0-ra vezet az Eszék.

45. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Egy bal oldali szöglet után Ivusic öklözte el a labdát a tizenhatoson belülről.

43. perc: Rak jobb oldali beadása nagyon pontatlan volt.

35. perc: Rak sárgult be, miután felrúgta Bohart.

25. perc: Kleinheislert rúgták fel a felezővonalnál.

19. perc: Igor Silva esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

17. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ ESZÉK! Igor Silva jobb oldali szöglete után a lendületből érkező Mile Skoric kilenc méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 1–0

12. perc: Bulat próbálkozott egy lövéssel, de nem találta el a kaput.

10. perc: Talys beadása után Jugovic kitekert helyzetből fejelt, de a labda végül elment a jobb oldali kapufa mellett.

5. perc: Bohar próbálkozott nagyjából 20 méterről, de a lövése után Labrovic könnyedén védett.

A hazaiak fehér-kék, a vendégek narancssárga mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Az Eszék kezdőcsapata: Ivusic – Talys, Caro, Skoric, Igor Silva – Zaper, Jugovic – Bohar, Kleinheisler, Bockaj – Miérez.

A Sibenik kezdőcsapata: Labrovic – Bilic, Batarelo, Mesa – Kvesic, Bulat, Alimi, Rak – Sahiti, Juric, Ampem.

A 29-szeres magyar válogatott középpályás az ősszel tíz bajnoki mérkőzésen kapott lehetőséget, és két gólpasszt adott.

Az idény első felét hazai pályán, a Sibenik ellen zárja az eszéki együttes, a játékosoknak önbizalmat adhat, hogy októberben idegenben 2–0-ra legyőzték ellenfelüket. Az Eszék azonban az előző hétvégén 4–1-es vereséget szenvedett a Gorica vendégeként – a találkozón Kleinheisler László csereként fél órát játszott.

A téli szünet előtti utolsó fordulóra kerül sor szombaton és vasárnap a horvát élvonalban, és az Eszék futballcsapatánál nem lehetnek elégedetlenek. A csapat a decemberi zárást a második helyről várja, ugyanannyi ponttal, mint a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Dinamo Zagreb.

Az élcsoport: 1. Dinamo Zagreb 30 pont (36–14, 13 mérk.), 2. Osijek 30 (23–15, 15 mérk.), 3. Gorica 26 (13)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az NK Osijek–HNK Sibenik mérkőzés a horvát bajnokság 16. fordulójában. Tartsanak velünk!

Az Eszék a Sibeniket fogadja szombat délután (Fotó: nk-osijek.hr)