A Hajduk simán, három góllal nyert az Eszék ellen

R. P.R. P.
2023.05.13. 16:47
Fotó: sportske.jutarnji.hr
A horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (1. HNL) 34. fordulójában a Hajduk Split 3–0-ra legyőzte az NK Osijeket.

HORVÁT 1. HNL
34. FORDULÓ
Hajduk Split–NK Osijek (Eszék) 3–0 (1–0)

Split, Poljud Stadion. V: Pajac
SPLIT: Lucic – Sigur, Borevkovic, Awaziem, Melnjak – Pukstas (Fossati, 84.), Krovinivic (Grgic, 84.) – Sahiti (Brajkovic, 72.), Benrahou (Cubelic, 79.), Mlakar (Anello, 72.) – Livaja. Vezetőedző: Ivan Leko
OSIJEK: Malenica – Omerovic, Barisic, Cseberko, Grzan (K. Lovric, 56.) – Jugovic – Bukvic, Fiolic (Spoljaric, 81.), Caktas (Nejasmic, 64.), Jurcevic – Miérez. Vezetőedző: Stjepan Tomas
Gólszerző: Awaziem (25.), Melnjak (50.), Mlakar (62.)

Az eszékiek még javában harcolnak a nemzetközi kupaindulást jelentő helyekért, így minden pontra szükségük van. A Hajduk Split elleni idegenbeli csata nem ígért könnyű meccset, és nem is volt az. A hazaiak különösebb megerőltetés nélkül begyűjtötték a három pontot. Az Osijek nem adta könnyen magát, de kevés igazi lehetőséget dolgozott ki. Amikor mégis eljutottak a Hajduk kapuja elé, a védelem mindig hatástalanította a veszélyesebb helyzeteket.

Chidozie Awaziem, Dario Melnjak majd Jan Mlakar hozta össze a splitiek három gólját. Ezzel a győzelemmel a Hajduk megerősítette második helyét a tabellán, míg az Eszék továbbra is a negyedik.

90+4. perc. vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Sporjaric lövését Awaziem blokkolja, a labda így csattan a kapufán.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: Nejasmic remek labdát ad Miéreznek, csak az a baj, hogy utóbbi nem számított rá, így nem tudja megjátszani a labdát.

84. perc: Pukstas és Krovinovic helyére Fossati és Grgic jön.

81. perc: Fiolic helyére Spoljaric jön.

80. perc: Nejasmic lő 20 méterről, a labda éppen elkerüli a kaput.

79. perc: Benrahou helyére Cubelic jön.

76. perc: Barisic szépíthetne hat méterről, de Melnjak szögletre blokkol

72. perc: Sahiti és Mlakar távozik, Brajkovic és Anello jön be.

71. perc: szöglet után Miérez fejel, de a labda elkerüli a kaput.

Valamivel több mint 10 ezer néző szurkol a lelátókon.

64. perc: Caktas lejön, Nejasmic folytatja helyette.

62. perc: már hárommal vezetnek a hazaiak! Jugovic fejeli Mlakar elé a labdát, aki hatalmas erővel a hálóba bombáz. 3–0

59. perc: Caktas lő 13 méterről, de hiába az ígéretes helyzet, nem találja el a kaput.

56. perc: Grzan helyett Kristijan Lovric a pályán.

55. perc: Benrahou zseniálisan játssza meg Mlakart, aki nagy helyzetben lő, de Malenica véd.

50. perc: újabb hazai gól! Melnjak passzolt Mlakarhoz, aki Pusktashoz, aki belelövi a labdát a vendégek védelmébe. Csakhogy a kipattanóra Melnjak lecsap, és a kapuba juttatja a labdát. 2–0

49. perc: Sahiti nagyszerűen ad középre Mlakarhoz, aki szép mozdulattal kapura lő, de fölé.

47. perc: Benrahou jó helyen várja a labdát a tizenhatoson belül, de Malenica jól lép közbe.

46. perc: elkezdődött a második félidő. Nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem.

45. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: Mlakar fejel Benrahou beadása után, de a labda mellé száll.

40. perc: Livaja veszélyezteti az eszéki kaput, de Omerovic megint jó helyen áll, és tisztáz.

39. perc: hosszú idő után a Hajduk eljutott a vendégek kapujához, de az akció csak szögletre volt jó.

32. perc: a hazai gól után az eszékiek birtokolják többet a labdát, de érdemi helyzet nélkül.

25. perc: vezet a Hajduk! Benrahou beadása után Chidozie Awaziem öt méterről a kapuba vágja a labdát. 1–0

25. perc: Awaziem fejel kapura, Omerovic a gólvonalról ment. Nagy helyzet volt!

21. perc: Miérez játssza át a hazai védelmet, majd kissé oldaláról lő, de Lucic véd.

17. perc: Bukvic beadása Grzant találja meg, de a Hajduk-védelem ismét szögletre ment.

14. perc: szöglet után Barisic ugrik a legmagasabbra, kapura fejeli a labdát, de a hazai védelem szögletre blokkol.

10. perc: már tíz perc eltelt, továbbra is érdemi helyzet nélkül. Egy-egy keresztlabda jelentene némi fenyegetést, de mintha mindkét csapatból hiányozna a kreativitás,és úgy általában az átütőerő.

5. perc: az első percekben inkább a vendégek futballoztak aktívabban, de a támadások nem jelentettek veszélyt Lucic kapujára.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az eszékiek rúghattak először labdába.

Érkeznek a csapatok a pályára. A mérkőzés 17.00-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Ez a két csapat negyedik bajnokija az idényben. Augusztusban 2–1-re győzött otthon az Eszék, legutóbb Splitben 3–1-re nyertek a hazaiak, majd a következő szlavóniai összecsapáson 2–0-s sikert arattak a dalmáciaiak.

A Hajduk Split már biztosan a horvát liga második helyén végez, míg a negyedik Osijek az Ekl-selejtezőt érő helyének megtartásáért küzd.