Ligue 1: tüntettek a meccs előtt, erre jött az újabb Lyon-zakó

2019.04.06. 19:04
Marcelo, a Lyon brazil védője nem hiszi el, mibe futottak bele szombaton (Fotó: AFP)
A három vereségből érkező, a mérkőzést sereghajtóként váró Dijon óriási meglepetésre 3–1-re győzött a Lyon vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának szombati játéknapján.

Martin Terrier a 2016-ban átadott Groupama Stadion történetének leggyorsabb góljával, a 37. másodpercben vezetést szerzett a Lyonnak, csakhogy mire a 8. percre fordultak a csapatok, már a Dijon vezetett: Wesley Said kétszer is a hazai kapuba lőtt – második góljához az is kellett, hogy Marcelón irányt változtasson a labda.

Egy kis stat: a Dijon először szerzett két találatot az első tíz percben élvonalbeli bajnokin, és 2000-ig kell visszalapozni az OL történetében, hogy az első tíz percben kapott két gólra bukkanjunk.

Furcsa fintora a sorsnak, hogy a hétközi kupakiesésen feldühödő lyoni ultrák egy csoportja éppen erre a viharos első hét percre hirdetett csendet („Hétpercnyi csönd a hétévnyi trófea nélküliségért” – hirdette az egyik tiltakozó molinó)…

Hiába birtokolta jóval többet a labdát a Lyon, ezen a meccsen semmi sem jött össze, sőt… A második félidőben Said még egy labdaérintése végzetesnek bizonyult, a dijoni játékos beadása Rafaelről a saját kapujába vágódott.

Egy kis stat: az OL – amely kedden 3–2-re kikapott a Rennes-től a kupaelődöntőben – 1983 januárja óta először kapott három-három gólt két egymást követő hazai tétmérkőzésen.

Az automatikusan BL-főtáblát érő második helyért hajtó Lyon az előző négy fordulóban tíz pontot szerzett, a mostani vereség még nagyon sokba kerülhet.

A késő esti programban a Monaco, a Saint-Étienne és az Angers is az utolsó pillanatokban mentett pontot, míg a Nimes a végjátékban csikarta ki a győzelmet.

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Lyon–Dijon 1–3 (Terrier 1., ill. Said 3., 7., Rafael 65. – öngól)
Amiens–Saint-Étienne 2–2
(Konaté 23., 61., ill. Kolodziejczak 16., Cabella 95.)
Angers–Rennes 3–3 (Reine-Adélaide 47., 92., Bahoken 52., ill. Ben Arfa 35., 75. – a másodikat 11-esből, Niang 59.)
Guingamp–Monaco 1–1 (Eboa Eboa 23., ill. Jovetics 94.)
Nimes–Caen 2–0 (Denis Bouanga 85., Gradit 94. – öngól)