FIFA: az MLSZ Gianni Infantinót támogatja

MTI MTIMTI MTI
2016.02.08. 20:38
A visegrádi országok immár hat labdarúgó-szövetsége, így a magyar is Gianni Infantinót, az európai szövetség (UEFA) svájci fõtitkárát támogatja majd a nemzetközi szövetség (FIFA) február 26-i elnökválasztásán.

„A mi jelöltünk Gianni Infantino. Ez egyértelmű" – jelentette ki Leo Windtner, az osztrák szövetség elsőszámú vezetõje a partneri társulás Bécsben tartott éves konferenciáját követõen.

„Infantino biztosan azok között lesz, akik a legtöbb szavazatot kapják az első körben, így ott lesz a második fordulóban is, ha arra szükség lesz" – indokolta Csányi Sándor MLSZ-elnök, hogy a hat tagországnak miért nincs másodlagos preferenciája arra az esetre, ha a FIFA-elnökválasztáson az UEFA-főtitkár nem jutna a második körbe.

A FIFA elnöki posztjára öten pályáznak: Infantino mellett Ali bin al-Husszein jordán herceg, a FIFA végrehajtó bizottságának korábbi tagja; a francia Jérome Champagne, a FIFA korábbi főtitkár-helyettese; a bahreini Salman Bin Ibrahim al-Kalifa sejk, az Ázsiai Labdarúgó Szövetség (AFC) elnöke; valamint Tokyo Sexwale dél-afrikai üzletember.

Az eddigi elnököt, a svájci Joseph Blattert - az UEFA-elnök Michel Platinihez hasonlóan - a FIFA független etikai bizottsága korrupció és egyéb bűncselekmények miatt nyolc évre eltiltotta minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől.

A magyar szövetség (MLSZ) beszámolója szerint az elmúlt három évben még öt szövetség vezetõi vettek részt a visegrádi országok labdarúgó-konferenciáján, idén viszont egy hatodik taggal is kiegészült a partnerségi találkozó, ugyanis a magyar, az osztrák, a cseh, a szlovák és a lengyel mellé a liechtensteini szövetség is csatlakozott.

"A találkozón a házigazda osztrákok részéről Willi Ruttensteiner sportigazgató mutatta be a szövetség fejlesztési programjának szakmai oldalát, az edzőképzéstől az utánpótlás-fejlesztésen át a topkluboknál alkalmazott képzésig. A bemutatott program nagyon sok hasonlóságot mutatott az MLSZ
fejlesztési programjával, de miután Ausztriában 15 évvel ezelőtt kezdték el alkalmazni, ezért az elért eredményeik egyelőre látványosabban megmutatkoznak" - olvasható az MLSZ honlapján.

A szövetségek irányítói áttekintették a megalakulás óta elért közös eredményeket, ezek közül szerintük a leglátványosabb, hogy utánpótlásban, női labdarúgásban, a játékvezetés területén jóval intenzívebbé vált a tagországok közötti kapcsolat.

Legfrissebb hírek

„Batik Bence esetében a játékvezető hibázott” – közleményben reagált az MLSZ a DVSC–Szparin történtekre

Labdarúgó NB I
8 órája

Trump kiállt Infantino mellett: „A FIFA szörnyű hibát követne el...”

Minden más foci
2026.08.11. 07:30

Az európai, az ázsiai és az észak-amerikai szövetség nyílt levélben bírálta a FIFA-elnököt

Minden más foci
2026.08.10. 11:44

Folytatódik a cirkusz: a FIFA szerint megpróbálják aláásni a szervezet és az elnök tekintélyét

Minden más foci
2026.08.09. 12:33

Infantino-terv: a norvég szövetség elnöke lemondásra szólította fel a FIFA első emberét

Foci vb 2026
2026.08.07. 14:14

Infantino-terv: az UEFA fenntartja bojkottfenyegetését

Foci vb 2026
2026.08.06. 18:02

Infantino-terv: a FIFA bocsánatot kért a tagszervezetektől, az elnökség támogatja a vezetőséget

Foci vb 2026
2026.08.06. 17:00

Vb 2030: a spanyol sportminiszter szerint a döntőt Spanyolországban kell megrendezni

Foci vb 2026
2026.08.06. 16:43