Ligue 1: a Bordeaux botlása után dobogón a Saint-Étienne

2014.12.03. 21:00
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának szerdai játéknapján a Saint-Étienne kihasználta a Bordeaux botlását, és a Montpellier elleni sikerével feljött a tabella harmadik helyére. Szorosan ott van a nyomában a Rennes, amely 2–1-re nyert a Nice ellen.

A francia labdarúgó-bajnokság sereghajtója, a Guingamp a tabella 17. helyén tanyázó Caent fogadta, és a hazaiak Christophe Mandanne révén már a negyedik percben megszerezték a vezetést (1–0). A 17. percben jött a válasz, a védő Alaeddine Yahia talált be (1–1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, három perc múlva Thibault Giresse szezonbeli első góljával ismét előnyhöz juttatta a Guingampot (2–1).

A második félidőben két perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát a hazai gárda, előbb Claudio Beauvue volt eredményes büntetőből, majd Mandanne duplázott (4–1). A Caenből a tizenegyes előtt kiállították a védő Jean-Jacques Pierre-t, így nem maradt esélye a fordításra a vendégeknek. A 78. percben még Beauvue is duplázott, így a Guingamp simán, 5–1-re megverte a Caent.

A Saint-Étienne számára nem kisebb téttel bírt a Montpellier elleni, idegenbeli összecsapás, mint – ha csak ideiglenesen is – a dobogó harmadik foka. A vendég csapat ennek megfelelően hamar átvette az irányítást, és második helyzetéből, Florentin Pogba góljával vezetést is szerzett (1–0). Nem állt vissza a Saint-Étienne, aminek meg is lett az eredménye, a szünet előtt, a 43. percben Paul Baysse kettőre növelte az előnyt. (2–0)

A második félidőben a vendégek jobbára eldugták a labdát, és még Ismael Diomande kiállítása sem törte meg a lendületet, így 2–0-ra győzött, és kihasználva a Bordeaux botlását, immáron a harmadik helyen áll a bajnokságban.

A Bastia–Evian TG alsóházi rangadón egy késői gól döntött, a Rennes idegenben 2–1-re megverte a Nice-t, így felugrott a tabella negyedik helyére. A forduló egyik nagy vesztese a Bordeaux, amely nem tudta legyűrni a Metz-t, így két helyet visszacsúszva a hatodik helyre esett vissza.

LIGUE 1, 16. FORDULÓ
Bastia–Evian TG 1–2
(Abdallah 34. – öngől, ill. Wass 65., N'Sikulu 83.)
Guingamp–Caen 5–1 (Mandanne 4., 62., Giresse 20., Beauvue 62. – büntetőből, 78., ill. Yahia 17.)
Metz–Bordeaux 0–0
Montpellier–Saint-Étienne 0–2 (Pogba 22., Baysse 43.)
Nice–Rennes 1–2 (Cvitanich 83., ill. N'Tep 12., Konradsen 49.)