Eurofutball: tízgólos meccsen duplázott a korábbi fradista

2013.08.17. 23:38
A Ferencváros korábbi cseh légiósa, a 37. életévét taposó Marek Heinz két góllal járult hozzá ahhoz, hogy a cseh labdarúgó-bajnokság újonca, a Znojmo 5–5-ös döntetlent harcoljon ki a Jablonec vendégeként a szombati 5. fordulóban.

A már a tavaszi szezont is a Znojmóban töltő (és a feljutást nyolc góllal elősegítő) Heinz fejjel, majd lábbal elért góljai után a Jablonec újra elhúzott kettővel (5–3), de az újonc az utolsó öt percben egyenlíteni tudott. A Znojmo két döntetlennel és két vereséggel az utolsó helyen áll.

Az esti rangadóra nem maradt gól, a címvédő Plzen 0–0-ra végzett a Spartával – a tabella első két helyét elfoglaló két csapat először vesztett pontot ebben a bajnoki kiírásban.

A törökországi bajnoki rajton a Fenerbahce kétgólos előnnyel futott neki az utolsó negyedórának, mégis kikapott 3–2-re az újonc Konyasportól, míg a görög nyitányon a PAOK 3–0-s diadallal hangolt a Schalke (és Szalai Ádám) elleni szerdai BL-selejtezőre.

Romániában a címvédő Steaua magabiztosan győzte le a kolozsvári CFR-t, Bulgáriában a nyáron kis híján csődbe jutó és megszűnő CSZKA Szófia megszerezte első győzelmét, Szerbiában pedig máris pontot vesztett a címvédő Partizan.