Norvégia: Korcsmár utolsó hazai meccsén a cserecsatár döntött

2013.06.29. 17:45
A norvég élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Brann hazai pályán kiütéses, 6–1-es győzelmet aratott, így jelenleg a tabella harmadik helyén áll. A bergeni csapatban hazai közönség előtt utoljára lépett pályára a július 1-jétől a német Greuther Fürth kötelékébe tartozó Korcsmár Zsolt, akit a 74. percben cserélt le edzője.

A magyar válogatott játékos csapata az ötödik percben Martin Pusic találatával idejekorán előnybe került, a gólszerző azonban nem sokkal később megsérült, és a 16. percben Bard Finne váltotta.

A 18 esztendős csatár pedig letette a névjegyét, az első félidőben mesterhármast ért el, így a Brann negyvenöt perc játék után jóformán eldöntötte a három pont sorsát.

A bergeni együttesben hazai közönség előtt ma szerepelt utoljára (legalábbis egy ideig biztosan) Korcsmár Zsolt, aki júliustól már a német másodosztályban szereplő Greuther Fürthöt erősíti. A 24 éves magyar válogatott futballista lecserélésekor 5–1 állt az eredményjelzőn.

A Kovács Pétert végig a soraiban tudó Strömsgodset hátrányból fordítva győzte le 3–1-re a Tromsőt, a magyar támadó korábbi csapatát, így öt pont előnnyel vezeti a bajnokságot az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Rosenborg előtt.

Ole Gunnar Solskjaer együttese, a bajnoki címvédő Molde két góllal nyert a Sarpsborg ellen, így elmozdult a kiesőzónából.