Női labdarúgás: Németország nyerte az U20-as világbajnokságot

2010.08.01. 17:22
A házigazda Németország válogatottja nyerte a női 20 éven aluliak világbajnokságát. A bielefeldi döntőben a Nationalelf 2–0-s győzelmet aratott Nigéria ellen. A bronzérmes Dél-Korea lett, Kolumbiát győzte le 1–0-ra.
A németek Alexandra Popp góljával szereztek vezetést, a gólpasszt a magyar származású Dzsenifer Marozsán adta. A hosszabbításban Kim Kulig is betalált, így 2–0-ra győztek a németek. Popp 10 gólt szerzett a tornán, ezzel ő lett a világbajnokság gólkirálya, vagyis megnyerte az Aranycipőt.

Németország az első olyan győztese a női U20-as világbajnokságoknak, amely házigazdaként nyerte meg a tornát. A németek ráadásul címvédőként diadalmaskodtak, ugyanis 2004-ben, Thaiföldön is világbajnoki címet szereztek.

Az ezüstérmes Nigéria is szép sikert könyvelhet el, ugyanis afrikai csapat még sosem jutott döntőbe női világbajnokságon és olimpián sem, az összes korosztályt figyelembe véve.

 

Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08
Ezek is érdekelhetik