Jakab János háromszettes hátrányból fordítva jutott tovább

2008.08.19. 11:52
Jakab János 0:3-ról fordítva 4:3-ra nyert a férfi egyesek első fordulójában a 39 éves francia Patrick Chila ellen. Az olimpián szereplő egyetlen férfi asztaliteniszezőnk következő ellenfele a német Christian Süss lesz, aki csapatban ezüstérmet szerzett Pekingben.
Jakab János (balra) gyönyörű győzelmet aratott a francia Patrick Chila ellen
Fotó: MTI / Földi Imre

Jakab nem játszott rosszul az első három szettben sem, de ekkor még a francia volt jobb néhány ponttal. Ezt követően azonban a fiatal magyar levetkőzte kezdeti megilletődöttségét, és remek játékkal egyenlített. Az ötödik menetben például csak egy pontot engedett ellenfelének, a hatodikban pedig hiába vetetett már 8:3-ra is Chila, innen fordított Jakab.

A döntő játszmában 5:3-as Jakab-vezetésnél cseréltek térfelet, 9:7-nél mégis Chila volt két pontra a győzelemtől. A magyar játékos viszont négy pontot nyert meg zsinórban, ezzel csodálatos győzelmet aratott, és bejutott a második fordulóba.

Chila – aki 1997-ben csapatban vb-ezüstérmes volt, a 2000-es sydneyi olimpián pedig párosban harmadik – jelenleg az 56. helyen áll a világranglistán, míg Jakab a 96.

Az egyetlen Pekingben induló magyar férfi asztaliteniszező a következő körben szerda reggel 8 órakor a német Christian Süss ellen játszik, aki friss olimpiai ezüstérmesnek mondhatja magát csapatban.

Nem csak Jakab vitte véghez a 0:3-ról való fordítás bravúrját a keddi napon, ugyanis előtte az osztrák színekben versenyző Gárdos Róbert is ekkora hátrányból nyert (Karsai Ferenc, az osztrákok szövetségi kapitánya jó tanácsainak is köszönhetően) az észak-koreai Ri Csol Guk ellen.

Lovas Petra magyar idő szerint 13 óra 30 perckor kezd a női egyes első fordulójában, versenyzőnk ellenfele a szlovák Eva Odorová lesz.

ASZTALITENISZ, FÉRFI EGYES

1. FORDULÓ
Jakab János (Magyarország)–Patrick Chila (Franciaország) 4:3 (–7, –10, –9, 7, 1, 8, 9)