Asztalitenisz: Jakab 0:3-ról nyert az első fordulóban

2008.08.19. 10:40
Jakab János asztaliteniszezőnk 0:3-ról fordítva 4:3-ra nyert a férfi egyesek első fordulójában a 39 éves francia Patrick Chila ellen.
Jakab nem játszott rosszul az első három szettben sem, de ekkor még a francia volt jobb pár ponttal. Ezt követően azonban a fiatal magyar levetkőzte kezdeti megilletődöttségét, és remek játékkal egyenlített.A döntő játszmában 5:3-as Jakab-vezetésnél cseréltek térfelet, 9:7-nél mégis Chila volt két pontra a győzelemtől. A magyar játékos viszont négy pontot nyert meg zsinórban, ezzel csodálatos győzelmet aratott, és bejutott a második fordulóba.Chila – aki 1997-ben csapatban vb-ezüstérmes volt, a 2000-es sydneyi olimpián pedig párosban harmadik – jelenleg az 56. helyen áll a világranglistán, míg Jakab a 96.Pekingben induló egyetlen magyar férfi asztaliteniszezőnk a következő körben a német Christian Süss (40.) ellen játszik, aki friss olimpiai ezüstérmesnek mondhatja magát csapatban.

ASZTALITENISZ, FÉRFI EGYES

1. FORDULÓ
Jakab János (Magyarország)–Patrick Chila (Franciaország) 4:3 (–7, –10, –9, 7, 1, 8, 9)