U17-es Eb: sokat fejlődött a Gladbachban – portugál csapattársa ellen bizonyítaná

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.05.02. 12:22
Szombaton Portugália ellen kezdi meg az U17-es labdarúgó Európa-bajnokságot Dublinban a magyar válogatott. A Borussia Mönchengladbachban pallérozódó Bekker Rolanddal még a kiutazás előtt beszélgetett Telkiben az NSO Tv stábja. Szóba került az is, hogy portugál csapattársával találkozhat rögtön az első fordulóban, aki Németországban nem a mieink győzelmét jósolta.

Bekker Roland nagyonörült, amikor megtudta, hogy részt vehet a magyar válogatott tagjaként az írországi U17-es Európa-bajnokságon, ugyanis sérülés miatt nem tudott részt venni a selejtező elitkörében.

„Nagyon szeretek ezzel a csapattal készülni, és természetesen mindig jó, ha valaki Európa-bajnokságon játszhat. Legutóbb sérülés miatt hiányoztam, de ugyanúgy velük voltam és szurkoltam. Szerintem minden csapattal okkal jutott ki, úgyhogy biztosan erős csoportra számíthatunk, de meg fogunk velük birkózni.”

Az NSO Tv videójában arról is esik szó, hogy Bekker portugál csapattársával találkozhat rögtön az első fordulóban, aki Németországban nem a mieink győzelmét jósolta.

Sokat foglalkozom azzal, hogy mindenkit a földön tartsak – Preisinger

Várják tőlem a gólokat, de ilyenkor már mindenkin van teher – Zuigeber

AZ U17-ES VÁLOGATOTT KERETE AZ EB-RE
Kapusok: Hegyi Krisztián (Illés Akadémia), Megyeri Gábor (Honvéd-MFA), Vaits Marcell (Puskás Akadémia)
Védők: Buna Gábor (Honvéd-MFA), Posztobányi Patrik (Puskás Akadémia), Balogh Botond (MTK Budapest), Orosz Donát (Diósgyőri VTK), Horváth Milán (Budapest Honvéd), Dávid Zoltán (Békéscsaba), Bekker Roland (Borussia Mönchengladbach – Németország)
Középpályások: Kata Mihály (MTK Budapest), Major Sámuel (Salzburg – Ausztria), Ominger Gergő (Puskás Akadémia), Kosznovszky Márk (MTK Budapest)
Támadók: Molnár Rajmund (Honvéd-MFA), Zuigeber Ákos (MTK Budapest), Németh András (Genk – Belgium), Komáromi György (Puskás Akadémia), László Dávid (Honvéd-MFA), Szalay Szabolcs (Illés Akadémia), Kalmár Benedek (Puskás Akadémia)

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG (ÍRORSZÁG)

C-CSOPORT
Izland
Portugália
MAGYARORSZÁG
Oroszország

Május 4., szombat
15.00, Dublin, Whitehall:
Izland–Oroszország
20.00, Dublin, Belfield Bowl:
MAGYARORSZÁG–Portugália
Május 7., kedd
13.00, Dublin, Whitehall:
Izland–MAGYARORSZÁG
16.00, Dublin, Belfield Bowl: Portugália–Oroszország
Május 10., péntek
18.00, Waterford:
Oroszország–MAGYARORSZÁG
18.00, Longford:
Portugália–Izland

Legfrissebb hírek

A Honvéd támadója az MTK-ban, az MTK-é a Honvédban folytatja – NS-infó

Labdarúgó NB II
8 órája

Videó: összeesett csapata bajnokiján egy kolumbiai válogatott játékos

Minden más foci
2025.06.13. 12:53

Varga Barnabás: Nem túlzás, több góllal is győzhettünk volna

Magyar válogatott
2025.06.12. 07:15

Papp Bence: Tóth Alex karrierépítése példaértékű

Labdarúgó NB I
2025.06.11. 19:52

Varga Barnabás szerezte a Rossi-éra 100. gólját

E-újság
2025.06.10. 23:55

Marco Rossi: Még utána kell járjunk, mi nem klappolt az utolsó tíz percben

Magyar válogatott
2025.06.10. 20:45

Ezt már tudtuk – Malonyai Péter jegyzete

Magyar válogatott
2025.06.06. 23:48

Válogatott: csatár nélkül nem megy; Per Johansson hegemóniát épít

E-újság
2025.06.06. 23:21
Ezek is érdekelhetik