SZ. R. 2021.10.26 21:09 Frissítve: 2021.10.26 21:36

Női vb-selejtező: kiütéses győzelmet aratott Magyarország

Kiütéses, 7–1-es győzelmet aratott Feröer ellen a magyar női labdarúgó-válogatott a 2023-as világbajnokság selejtezőjének második mérkőzésén.

Vágó Fanni három gólig jutott Feröer ellen (Fotó: Dömötör Csaba)

A feröeriek ráijesztettek a magyarokra, hiszen a nyolcadik percben Lea Lisberg góljával előnybe kerültek, de még az első félidőben öt góllal válaszoltak a vendégek: Vágó Fanni és Zeller Dóra duplázni tudott, valamint Fenyvesi Evelin is betalált.

A fordulás után Vágónak négy perc kellett, hogy megszerezze a harmadik gólját, míg kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt még Zágor Bernadett is betalált, beállítva a 7–1-es végeredményt Magyarország javára.

A magyar női labdarúgó-válogatott négy mérkőzés után egy győzelemmel és három vereséggel, három ponttal áll a B-csoport negyedik helyén. Legközelebb november 30-án Ukrajnát fogadja.

NŐI VB-SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
B-CSOPORT
FERÖER–MAGYARORSZÁG 1–7
(1–5)
Tórshavn. Vezette:  Vekkeli (finn)
MAGYARORSZÁG:  Szőcs – Savanya, Kovács L., Papp L., Szabó V. – Fenyvesi (Csányi, 63.), Csiszár (Kocsán, a szünetben) – Nagy V. (Pusztai, a szünetben), Vágó, Zeller (Zágor, 74.) – Pápai (Németh D., a szünetben)
Gólszerző:
Lisberg (8.), ill. Vágó (22., 28., 49.), Zeller (30., 43.), Fenyvesi (32.), Zágor (81.)

A B-csoport állása:  1. Spanyolország 9 pont (23–0, 3 mérk.), 2. Skócia 9 (11–2, 3 mérk.), 3. Ukrajna 3 (4–6, 2 mérk.), 4. MAGYARORSZÁG 3 (8–12, 4. mérk.), 5. Feröer 0 (4 mérk.)

2021.11.28 22:01:01

Magyar válogatott PIETSCH TIBOR

Marco Rossinál az idén 36 játékos szerepelt, közülük 21 volt hosszabb-rövidebb ideig valamelyik magyarországi akadémia növendéke.

2021.11.28 21:40:29

Magyar válogatott THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A fő nehézséget a felnőttfutballba belépés okozza.

2021.11.26 09:48:23

Gallowich Tibor és Sebes Gusztáv bizalmát is megkapta, de ritkán került be az Aranycsapatba.

2021.11.24 23:34:00

Magyar válogatott MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. November 25., a magyar futball napja. Egyébként nem véletlen, hogy olyan meccseket idéztem fel, amelyeket ritkán emlegetnek, szándékosan tettem. Hiszem ugyanis, hogy ami nekem, neked, neki, sőt nekünk maradandó, az még nem minden. Valamennyiünknek megvannak a magunk – reggelig idézhető – emlékei.