Futsal: újabb fiatalok a svédek ellen készülő válogatott keretében

2023.10.05. 14:31
Újabb fiatal játékosok kerültek be a magyar férfi futsalválogatott keretébe; a csapat hétfőn és szerdán a svédekkel mérkőzik meg Veszprémben.

Sergio Mullor Cabrera eredményesen mutatkozott be szövetségi kapitányként, az együttes szeptember közepén egy győzelemmel és egy döntetlennel zárta a vietnámi túráját.

A magyar szövetség honlapja alapján csütörtöktől (mától) ismét együtt készülnek a keret tagjai, amelyben történt néhány változás. A szakmai stáb folytatja a megkezdett fiatalítást, és újabb tehetséges játékosoknak adja meg a lehetőséget a bizonyításra, valamint egy-két rutinosabb futsalos is visszakerült a válogatottba – írta az mlsz.hu.

„Elégedett vagyok az első két mérkőzésünkön nyújtott játékunkkal. Védekezésben kimondottan jól teljesítettünk, de azt is láttuk, hogy támadásban még sokat kell fejlődnünk, hogy elérjünk arra a szintre, amit kitűztünk magunknak. – mondta Sergio Mullor Cabrera. A svédek elleni mérkőzések jó alkalmat teremthetnek az előrelépésre, hiszen várhatóan többet lesz nálunk a labda, és jobban kidomborodik majd, hogy milyen változtatásokra van szükség a támadójátékunk hatékonyságának növeléséhez. A svédek egyébként hasonló erőt képviselnek, mint mi, rengeteget fejlődött a válogatottjuk az előző években.”

A szakember hozzátette: ismét meghívott néhány fiatal játékost a keretbe, a céljuk ugyanis az, hogy minél bővebb keretet építsenek a tétmérkőzésekre.

A válogatott hétfőn 18 órakor, szerdán pedig 16.45-kor mérkőzik meg a svédekkel Veszprémben, a Március 15. utcai Sportcsarnokban. A második mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK

Alasztics Marcell (Haladás), Gémesi Gergő (Újpest), Spandler Mátyás (Veszprém)
MEZŐNYJÁTÉKOSOK
Kovács Máté (Haladás), Szalmás Zoltán (Haladás), Fekete Márk (Kecskemét), Nagy Kevin (MVFC), Bencsik Roland (Kecskemét), Tatai József (Veszprém), Rábl János (MVFC), Szentes-Bíró Tamás (Nyírbátor), Pál Patrik (Kecskemét), Lux Gábor (Veszprém), Dróth Zoltán (Haladás), Bartha Balázs (Nyírbátor), Hadházi Sándor (Nyírbátor)

A magyar szövetség honlapja alapján csütörtöktől (mától) ismét együtt készülnek a keret tagjai, amelyben történt néhány változás. A szakmai stáb folytatja a megkezdett fiatalítást, és újabb tehetséges játékosoknak adja meg a lehetőséget a bizonyításra, valamint egy-két rutinosabb futsalos is visszakerült a válogatottba – írta az mlsz.hu.

„Elégedett vagyok az első két mérkőzésünkön nyújtott játékunkkal. Védekezésben kimondottan jól teljesítettünk, de azt is láttuk, hogy támadásban még sokat kell fejlődnünk, hogy elérjünk arra a szintre, amit kitűztünk magunknak. – mondta Sergio Mullor Cabrera. A svédek elleni mérkőzések jó alkalmat teremthetnek az előrelépésre, hiszen várhatóan többet lesz nálunk a labda, és jobban kidomborodik majd, hogy milyen változtatásokra van szükség a támadójátékunk hatékonyságának növeléséhez. A svédek egyébként hasonló erőt képviselnek, mint mi, rengeteget fejlődött a válogatottjuk az előző években.”

A szakember hozzátette: ismét meghívott néhány fiatal játékost a keretbe, a céljuk ugyanis az, hogy minél bővebb keretet építsenek a tétmérkőzésekre.

A válogatott hétfőn 18 órakor, szerdán pedig 16.45-kor mérkőzik meg a svédekkel Veszprémben, a Március 15. utcai Sportcsarnokban. A második mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK

Alasztics Marcell (Haladás), Gémesi Gergő (Újpest), Spandler Mátyás (Veszprém)
MEZŐNYJÁTÉKOSOK
Kovács Máté (Haladás), Szalmás Zoltán (Haladás), Fekete Márk (Kecskemét), Nagy Kevin (MVFC), Bencsik Roland (Kecskemét), Tatai József (Veszprém), Rábl János (MVFC), Szentes-Bíró Tamás (Nyírbátor), Pál Patrik (Kecskemét), Lux Gábor (Veszprém), Dróth Zoltán (Haladás), Bartha Balázs (Nyírbátor), Hadházi Sándor (Nyírbátor)

(MTI)

Legfrissebb hírek

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:15

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 21:37

Futsal NB I: nyert a Veszprém, ötödik mérkőzés dönt a bronzéremről

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 20:07

Fordított az Újpest, megőrizte pályaelőnyét a Nyíregyházával szemben a futsal NB I döntőjében

Labdarúgó NB I
2026.06.04. 20:38

Futsal NB I: kiütéses sikerrel egyenlített a döntős párharcban a Nyíregyháza az Újpest ellen

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 22:09
Ezek is érdekelhetik