U15: vereség a csehektől 13 gólos mérkőzésen

2017.02.28. 18:57
A magyar U15-ös labdarúgó-válogatott Telkiben 7–6-os vereséget szenvedett a csehektől felkészülési mérkőzésen.
Az U15-ös válogatott e heti összetartásának programjában két nemzetközi mérkőzés is szerepel, az első találkozót kedden délután játszotta le a csapat a csehek ellen. Az összecsapáson mindkét fél a támadójátékot helyezte előtérbe, az első 40 percben tíz gól született. A góllövésben a vendégek jártak az élen, öt perc után már két találattal vezettek, és ezt követően is végig előnyben voltak. A magyar válogatott 2–0, 3–1, 5–2 és 6–3 után szépített, így alakult ki a félidőben a 6–4-es eredmény.A fordulás után valamivel nagyobb figyelmet kapott a védekezés mindkét oldalon, a második 40 percben csak három gól született: előbb feljöttek a mieink 6–5-re, majd a csehek visszaállították a kétgólos különbséget, végül büntetőből alakult ki a 7–6-os végeredmény. A hajrában közel jártak honfitársaink az egyenlítéshez is, de ziccereket hibáztak– számolt be azmlsz.hu.

Az első félidőben börleszkbe illő jeleneteket produkáltunk a saját kapunk előtt, sajnos olyan egyéni hibákat vétettünk, amelyek nemzetközi szinten nem férnek bele a játékba. A második félidőre stabilizáltuk a védelmüket, a helyzeteink alapján közel jártunk az egyenlítéshez is. A támadójátékunk végig kifejezetten erős volt, de nem tudtunk annyi gólt szerezni, hogy kompenzáljuk az extrém mennyiségű védelmi hibánkat. Bízom benne, hogy a csütörtöki mérkőzésen már azt az arcát mutatja a csapat védekezésben, amit a korábbi találkozókon megszokhattunk tőle- fogalmazott a találkozó után Preisinger Sándor szövetségi edző.