Román-magyar: Kishitű, sápadt kezdés után jött Dárdai - Véber

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.13. 08:27
A PMFC vezetőedzője, Véber György már a románok elleni bukaresti Eb-selejtező előtt is nyilatkozott a válogatottal kapcsolatban („Egy bukaresti sikertől még nem lesz jobb a futballunk”), míg ma a Digi Sport Reggeli Start című műsorában beszélt a találkozó tapasztalatairól, de kitért a Videoton elleni meccsen hallott kirohanására is.
VÁRHIDI: NEM SZABAD ELSZÁLLNI
A Digi Sport Reggeli start című műsorában a korábbi szövetségi kapitány, Várhidi Péter is elmondta a véleményét a románok elleni Eb-selejtezőről.

„Ez egy részsiker, elszállni nem szabad. A továbbjutáshoz legalább 20-21 pontra lesz szükségünk, most még csak egy van. A románokkal szemben azonban jelenleg jól állunk. Sokkal nagyobb tartása volt a válogatottnak, mint korábban, bátran játszottunk. Dárdai Pál azért volt jó választás, mert volt játékostársként baráti légkört tudott teremteni a válogatottnál. Az már egy másik kérdés, hogy hosszú távon mit érhetne el, de ez most három meccsről szól” – nyilatkozta Várhidi, aki hangsúlyozta, fenntartja korábbi véleményét, ebből a csoportból tovább lehet jutni.
VÁRHIDI: NEM SZABAD ELSZÁLLNI
A Digi Sport Reggeli start című műsorában a korábbi szövetségi kapitány, Várhidi Péter is elmondta a véleményét a románok elleni Eb-selejtezőről.

„Ez egy részsiker, elszállni nem szabad. A továbbjutáshoz legalább 20-21 pontra lesz szükségünk, most még csak egy van. A románokkal szemben azonban jelenleg jól állunk. Sokkal nagyobb tartása volt a válogatottnak, mint korábban, bátran játszottunk. Dárdai Pál azért volt jó választás, mert volt játékostársként baráti légkört tudott teremteni a válogatottnál. Az már egy másik kérdés, hogy hosszú távon mit érhetne el, de ez most három meccsről szól” – nyilatkozta Várhidi, aki hangsúlyozta, fenntartja korábbi véleményét, ebből a csoportból tovább lehet jutni.

„A mérkőzés előtt abban lehetett bizakodni, hogy a kapitányi poszton, illetve a stábban történt váltásnak lesz látszatja, hiszen csak akkor van értelme a váltásnak. Az első félidőben ugyanazt a kishitűséget, ugyanazokat a sápadt játékosokat láttam, mint korábban. Itt jött valószínűleg Dárdai Pál a szünetben, a második félidőben döntetlenre tudtunk menteni egy olyan meccset, amilyet az elmúlt húsz évben nem sikerült. Ez a kettősség volt bennem, de a pontszerzés bravúr volt” – nyilatkozta Véber György a Románia elleni Eb-selejtező kapcsán.


A szakember a magyar csapatból elsősorban a védelem közepét, Juhász Rolandot és Korcsmár Zsoltot, illetve a kapus Király Gábort emelte ki, de megemlítette, hogy Gera Zoltán is nagyon sokat dolgozott az új, visszábbvont szerepkörében.

Véber ismét hangsúlyozta: „Ettől az eredménytől még nem lesz hét-nyolc jó meccs az NB I-ben, nem indulunk el fölfelé mint a higany.” Ugyanakkor hozzátette, a válogatott jó eredménye egy pozitív lökést mindenképp adhat.

Véber Pintér Attiláról is beszélt, elmondta, azt tartja a volt kapitány hibájának, hogy túl sok játékost próbált ki, akik végül az északírek ellen nem is játszottak.

A szakember üdvözölte, hogy Dárdai stábjában az olyan régi klasszis, mint például Nyilasi Tibor, segíteni tud, újat tud mondani a mai klasszisoknak, például Dzsudzsák Balázs. „Ez a régi iskola" – tréner ezt annak kapcsán mondta, hogy az edzéseken Nyilasi tanácsolta Dzsudzsáknak, hogy messziről fusson neki a labdának, ne toporogjon a lövés előtt.

A PMFC vezetőedzője kérdésre válaszolva a Videoton elleni kirohanásáról is szót ejtett.

„Utólag nyilván szégyelli magát az ember, de ott nem is vettem észre. Én ilyen vagyok. Egyébként nem volt olyan vészes szerintem" – fogalmazott.

VÉBER GYÖRGY A VIDEOTON ELLEN

Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

NB I: Fenyő Noah végleg az Újpesté

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 18:16

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Kőszárhegyen jótékonykodott Dárdai Pál, Juhász Roland és Németh Krisztián

Minden más foci
2026.06.08. 12:34

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08
Ezek is érdekelhetik