Olimpia: két aranyról beszél Storcz a holnapi nyitány előtt

MTI MTIMTI MTI
2012.08.05. 09:51
Hétfőn kezdődnek a kajak-kenu küzdelmei a londoni olimpián, egészen pontosan a brit fővárostól 40 km-re nyugatra fekvő Eton Dorney központban, ahol a 13 fős magyar válogatott legalább két aranyérem megszerzésének reményében száll vízre.
A MAGYAR KAJAK-KENU CSAPAT
FÉRFIAK
K–2 1000 m: Dombi Rudolf, Kökény Roland
K–4 1000 m: Tóth Dávid, Kammerer Zoltán, Kulifai Tamás, Pauman Dániel
K–1 200 m: Dudás Miklós
C–1 200 és 1000 m: Vajda Attila
(Férfi K–1 1000 és K–2 200 m-en, illetve C–2 1000 m-en nem indít, illetve indíthat egységet Magyarország.)
NŐK
K–1 500 m: Kozák Danuta
K–2 500 m: Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa
K–4 500 m: Szabó Gabriella, Kozák, Kovács, Fazekas Krisztina
A MAGYAR KAJAK-KENU CSAPAT
FÉRFIAK
K–2 1000 m: Dombi Rudolf, Kökény Roland
K–4 1000 m: Tóth Dávid, Kammerer Zoltán, Kulifai Tamás, Pauman Dániel
K–1 200 m: Dudás Miklós
C–1 200 és 1000 m: Vajda Attila
(Férfi K–1 1000 és K–2 200 m-en, illetve C–2 1000 m-en nem indít, illetve indíthat egységet Magyarország.)
NŐK
K–1 500 m: Kozák Danuta
K–2 500 m: Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa
K–4 500 m: Szabó Gabriella, Kozák, Kovács, Fazekas Krisztina

„Ha öt érmet gyűjtene a csapat, és ezen belül lenne két arany, az szerintem jó helytállás lenne – mondta az MTI-nek előzetesen Storcz Botond szövetségi kapitány, aki versenyzőként háromszor nyert az ötkarikás játékokon (Sydneyben és Athénban), szakvezetőként ugyanakkor ez lesz az első olimpiai fellépése. – Éremesély természetesen ennél több is van, de a tapasztalok szerint sajnos nem mindből lesz dobogós helyezés.”

Elsőként a csapat egyetlen kenusa, Vajda Attila kezdi meg szereplését a Dorney-tavon, ő hétfőn reggel az 1000 m egyes előfutamában száll majd vízre a szám olimpiai és világbajnoki címvédőjeként – Storcz szerint minden esélye megvan rá, hogy újra a csúcsra érjen.

A férfi kajakosoknál Dombi Rudolf és Kökény Roland egysége friss Európa-bajnokként indul, s mindenképpen a dobogót veszi célba, de a zágrábi kontinensviadalon mutatott teljesítmény alapján titkos esélyesként is számon tartják őket. A négyes és a K–1 200 m-en induló Dudás Miklós számára a pontszerzés lehet a reális cél a brit fővárosban.

A sportágért rajongó közvélemény és a szakma a női válogatott minden egységét éremesélyesként kezeli. Kozák Danuta egyesben tavaly második lett a szegedi világbajnokságon, majd idén júniusban szintén ezüstérmesként végzett az Eb-n.

A Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa duó kontinensbajnoki címet ünnepelhetett a horvát fővárosban, egységük kétszeres címvédőként indul majd az ötkarikás játékokon. Douchev-Janics 200 m egyesben egyértelműen a favoritok közé tartozik, az 500 m-es négyes pedig azt a célt tűzte ki maga elé, hogy megtörje a nagy rivális németek 1996 óta tartó egyeduralkodását. Magyarország női kvartettje legutóbb 1992-ben, Barcelonában állhatott a dobogó legfelső fokára.

A küzdelmek hétfőn az előfutamokkal rajtolnak, a döntőket szerdán, csütörtökön és szombaton rendezik.

 

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Kopasz Bálint szerint a bajnok viselkedjen férfiként!

Kajak-kenu
2026.06.22. 11:02

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik