London 2012: cunamikárosultak ajándékoztak Japánban
Kézzel készített érmeket kaptak a Londonba induló japán olimpikonok az ország cunami által sújtott északi térségéből származó gyerekektől.
A diákok a pénteken kezdődő játékok mind az 518 japán sportolóját megajándékozták kézzel faragott szerencsehozó medállal.Az érmek öt centiméter átmérőjűek, mindegyiken szerepel a Japán Olimpiai Bizottság emblémája, a hozzájuk mellékelt szalagokon pedig a gyerekektől származó üzenetek állnak. A 14 éves Szato Mizuho elmondta, a cunami után sokan segítettek rajta, ezért szeretett volna most ő mosolyt csalni a sportolók arcára.A cunami 2011. március 11-én sújtott le Japánra, a katasztrófában több mint 19 ezer ember halt meg vagy tűnt el.
Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Három nap alatt kell csodát tennie Hervé Renard-nak
Foci vb 2026
2026.06.20. 15:41
Ezek is érdekelhetik






